Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç ve Eczane Ürünleri
 4. »
 5. Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Ne İşe Yarar?

Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Ne İşe Yarar?

Bilgece Bilgece - - 11 dk okuma süresi
1 0
collagen-forte-nedir-faydalari-nelerdir

Collagen forte vücudumuz için gerekli ve çok önemli bir yere sahip olan kolajen maddesinin takviye edici bir ürünüdür. Kolajen, vücuda hem dıştan hem de içten gelen tüm etkenlere karşı mukavemet gösterip hücrelerin bir arada durmasını sağlar. Aynı zamanda cilde ve vücuda esneklik veren önemli bir protein kaynağıdır.

İnsanların yaş aldıkça gerek genetik gerekse psikolojik ve çevresel etkenlerle birlikte vücudunda bulunan kolajen miktarı azalmaktadır. Bununla birlikte ciltte kırışıklılar, kuruluk, sarkmalar ve matlaşma artar. Collagen forteyi tüm bu eksikliklerin giderilmesi ve tamamlanması için kullanabilirsiniz.

Genç yaşlarda iken vücudunuzda bol miktarda olan kolajen, yaşlanmanın dışında stres, sigara ve alkol tüketimine bağlı olarak da hızlı bir şekilde azalmaya başlamaktadır. Bu noktada ise kolajen takviyesi almak gerekmektedir. Cilt güzelliğinin yanı sıra kolajen, sağlıklı kemik ve kas dokusu için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Collagen forte nedir, ne işe yarar gibi sorularınız varsa tüm merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Collagen Forte Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Collagen forte kullanmanın faydaları oldukça fazladır. Özellikle belirli bir yaşın üzerinde olan kadınların kemik erimesi sorunu ile daha fazla karşılaştığını bilmeyen yoktur. Bu nedenle hekimler tarafından günlük olarak düzenli bir şekilde kolajen kullanılması önerilmektedir.

1- Collagen Forte ile Sıkı ve Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmak Mümkün!

Collagen forte takviye edici gıdayı düzenli olarak kullanıldığınızda gözlemleyeceğiniz ilk şey cildinizin daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuştuğu olacaktır. Cilt yapısını ve kasları bir arada tutarak kırışıklıkların olabildiğince daha az olmasını sağlamaktadır. Collagen forteyi düzenli olarak kullanıldığı takdirde yaşlanma belirtileriniz ortadan kalkarak cildiniz daha pürüzsüz görünecektir. Collagen forteyi kullanarak pürüzsüz bir cilde kavuşmanın yanı sıra daha sağlıklı da bir birey olabilirsiniz. Çünkü Collagen fortenin bilinen pek çok konuda faydası bulunmaktadır.

2- Dolaşım Sisteminizi Düzene Sokar

collagen-forte-nedir-faydalari-nelerdir

Vücudunuzun iç dokularında da iyileşmeye katkı sağlayan Collagen forte, damar esnekliğini artırarak doku yapısını güçlendirmektedir. Buna bağlı olarak da daha kaliteli bir dolaşım sisteminiz olmuş olur. Bu da kalp damar hastalığı oluşumunuzu engelleyerek var olan hastalık belirtilerinizde iyileşme sağlamaktadır. Collagen fortenin kalp arter damarlarında oluşan yağ birikintisini de temizlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca araştırmalara göre düzenli kolajen kullanımının oluşan kan basıncını da düşürdüğü ortaya çıkmıştır.

3- Eklem Ağrılarınızın Tedavisinde Yardımcıdır

Collagen forte cilt sağlığı ve dolaşım sisteminin yanında eklemlerin esnetilmesinde ve oluşan ağrılı semptomların giderilmesinde de büyük rol oynar. Kolajen kullanımı eklem ağrılarını azaltıp veya önlemektedir. Collagen forte eklemlerinizdeki bağların, tendonların ve eklemlerin birbirine sürterek aşınmasını önleyerek sorunsuz bir şekilde kaymasına yardımcı olur.

Kolajeni az kullanan biri düzenli kullanana göre daha şişmiş, sert ve ağrılı eklemlere sahip olmaktadır. Özellikle eklem ağrıları yaşayan veya eklem yerlerini zorlayacak işlerde çalışan kişilerin kolajen kullanması önerilmektedir.

4- Metabolizmanızı ve Kas Kütlenizi Artırır

collagen-forte-nedir-faydalari-nelerdir
Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Faydaları

Collagen forte içerisinde bulundurduğu amino asit glisin sayesinde, vücut içindeki glikozu enerjiye dönüştürerek vücutta yağsız kasların sayısını arttırmaya yardımcı olur. Bu da hem daha sağlıklı hem de daha hafif bir bedene sahip olmanızı sağlar. Vücudunuzda yağsız kasınız ne kadar fazla olursa metabolizmanız o kadar hızlı çalışır. Çünkü kaslarınız, yağdan daha fazla kalori yakmaktadır. Kolajen ile C vitamini de alırsanız bu süreci hızlandırmış olursunuz.

5- Sızdıran Bağırsak Sendromu Tedavisine Yardımcıdır

Collagen forte tercih edenlerin başında sızdıran bağırsak sendromu hastalığı yaşayan insanlar da vardır. Çünkü bağırsak onarımına yardımcı olmaktadır. Sızdıran bağırsak sendromu hastalığı toksinlerin sindirim sistemi ile tekrar vücuda geri dönebileceği için mutlaka tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Aksi takdirde tüm sistemlerinize zarar verebilir. Herhangi bir türdeki bağırsak enfeksiyonu veya iltihabı gibi rahatsızlıklarınız varsa kolajen kullanımı sindirime yardımcı olacaktır.

6- Gür ve Sağlıklı Saçlara Kavuşmanızı Sağlar

collagen-forte-nedir-faydalari-nelerdir

Sosyal platformlarda Collagen forte yorumlar kısmında en sık rastlayacağınız bir diğer konu ise Collagen fortenin saçlara olan etkisidir. Tıpkı yaş aldıkça cildiniz kırışıp sarkması gibi, zamanla saçlarınızın canlılığı ve sayısı da azalmaktadır. Çünkü yaşlanmanın yanında dış etkenlerle de birlikte saç telleri zayıflar, koparak dökülmeler artar ve canlılığını kaybeder.

Saç dökülmesine karşı kolajenin faydaları artık günümüzde daha yaygın bilinmektedir. Kolajen takviyesi ile saç telleriniz uyarılıp kalınlaşır ve daha gür, daha sağlıklı saçlara kavuşmuş olursunuz.

7- Yaralarınızın Daha Hızlı İyileşmesini Sağlar

Collagen forte kolajen takviyesi hidrolize, takviye edici, hücre yenileyici ve onarıcı etkisi ile oluşan yaralarınızın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalarda, insanların yaşlanma sürecinde vücuttaki yaraların iyileşme hızının da azaldığı görülmüştür. Bu nedenle kolajen kaybının buna sebep olacağı belirtilerek vücuda alınan takviye edici kolajen 1600 takviyesi ile yaraların hızlanma sürecinin de arttığı görülmüştür.

8- Collagen Forteyle Selülitlerinize Veda Edin!

Selülit, özellikle kadınların bölgesel olarak daha sık rastladığı bir görünüm bozukluğudur. Daha çok portakal kabuğu görüntüsünde oluşan ve kişilerin ciltlerinde çukur veya yumru olarak da meydana gelen selülitin oluşumunu engelleyen unsurlardan biri de koljendir.

Collagen forte 1300 kolajen takviyesi cilt yüzeyinin hemen altında bulunan bağ dokusunu onararak selülit oluşumunu engellemekte ve tedavi etmekte oldukça faydalıdır. Sosyal platformlarda, Collagen forte jel kullananlar selülitlerinin daha hızlı kaybolduğunu ve kesin çözüme kavuştuklarını belirtmişlerdir.

Kolajen Kaybına Yol Açan Faktörler Nelerdir?

Kolajen kaybına yol açan birçok faktör bulunmaktadır. Bunların bazıları elinizde olan faktörlerken bazıları ise elinizde olmadan dağanız gereği oluşan durumlardır. Kısaca bahsetmek gerekirse:

 • Sigara kullanımı
 • Alkol tüketimi
 • Çevre kirliliği
 • Stres
 • Sağlıksız beslenme
 • Uzun süre güneş ışığına maruz kalma
 • Uyku düzensizliği
 • Aşırı şeker tüketmek
 • Kan şekerinin ani yükselmesi
 • Paketli gıda tüketimi gibi birçok etken saymak mümkün olmaktadır.

Collagen forte kolajen günlük kullanımı dışında yaşam tarzınızı, uyku düzeninizi ve beslenme alışkanlıklarınızı da değiştirirseniz, collagen forteden daha çok faydalanmış olursunuz.

Collagen Fortenin Kaç Çeşidi Vardır?

Collagen fortenin kullanımı oldukça kolaydır ve her kişinin severek kullanabileceği birkaç çeşitten oluşmaktadır. Gün boyu daha yüksek enerjiye sahip olmak isteyenlerin yanlarından ayırmak istemediği Collagen fortenin çeşitleri şunlardır:

 • Collagen forte saşe, kolajen forte hidrolize peptit olarak da bilinmektedir.
 • Collagen forte jel
 • Collagen forte tablet şeklinde üç farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Aynı zamanda bu tablet piyasada collagen forte 1300 diye de geçebilir.

Collagen Forte Eczane Fiyatı Nedir?

collagen-forte-nedir-faydalari-nelerdir

Collagen fortenin hakkında merak edilen bir diğer konu ise collagen forte eczane fiyatı olmaktadır. Collagen fortenin eczane fiyatı hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü tablet, saşe, jel oluşuna ve gramajlarına göre değişim göstermekle birlikte her yıl da fiyat farklılıkları görülebilmektedir.

Collagen Fortenin Zararları Var mıdır?

Kolajen kullanmak genel olarak güvenli bir durumdur. Kolajen bakımından büyük bir besin takviyesi olan collagen forte hem kadın hem erkek her insanın kullanması gereken bir üründür. Herhangi bir hastalığı tetiklemek veya bir hastalığa yol açmak gibi bir durumu söz konusu değildir. İnsanların bünyelerine bağlı olarak yan etkileri gözlemlenebilirken bu yan etkiler çoğu kişide nadir olarak seyretmektedir. Fakat yine de bazı kişilerde gözlemlenen yan etkiler şu şekilde sıralanabilir:

 • İshal
 • Yorgunluk hissi
 • Deri döküntüsü
 • Midede ağırlık hissi
 • Vücutta duyarlılık gibi belirtiler gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle her takviye edici gıdada olduğu gibi kolajen kullanımında da önce hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Collagen Forte’nin kullanım amacı daha çok estetik kaygılardan kaynaklı durumlardır. Daha öncede bahsedildiği üzere selülitler, kırışıklar bunun başında yer alır. Ancak kimi zaman kolajen takviyesi yeterli gelmez ve estetik cerrah gerekmektedir. Bu gibi durumlarda alanında uzman cerrahlarla çalışabilirsiniz. Ankara Estetik Cerrah Önerisi 2021 yazımıza bakarak doktorlara göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.