ankara escort

Deloday Şurup Ne İşe Yarar? 2021 Deloday Fiyat Listesi

deloday-surup-ne-ise-yarar
  • Beğen
    Loading...

Deloday şurup, içeriğinde desloratadin maddesi bulunduran bir medikal ilaçtır. Şurup şeklindeki formunun yanı sıra, tablet şeklinde de kullanılan bu ilaç, alerji hastalıklarına yönelik olarak üretilmiştir. Eczanelerde satılan ilacı, doktorunuzun alerji teşhisi ve tedavi amaçlı yazdığı reçetesi ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Plastik kapaklı cam şişesinde kullanımınıza sunulan deloday şurup, ağızdan alınan kolay kullanımlı bir ilaçtır. Alerji şikâyetleri ve alerjik reaksiyonlarda kullanılır. Vücudunuzda karşılaştığınız alerjik belirtileri geçirmeyi ve bunları en aza indirerek kontrol altına almayı amaçlar. İlacın kullanımında uyku hali meydana gelmez, kullanan kişi günlük yaşamına normal haliyle devam edebilir.

Deloday Şurup Ne İşe Yarar ?

Sistemik Antihistaminikler ve Solunum Sistemi alerji belirtileri üzerinde çalışan bu ilaç, alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kişiyi oldukça rahatsız eden ve günlük yaşamını olumsuz etkileyen alerjik durumlar ile başa çıkarak, daha kaliteli bir yaşam imkânı sunar. Herhangi bir virüs ya da hastalıktan kaynaklanmayan, alerjik kökenli nezle, hapşırık, burun akıntısı, burun ve gözlerde kaşıntı, göz yaşarması ve kızarıklığı gibi durumlar için kullanımı uygundur.

Bütün bunlarla beraber, alerjik yapıdaki hastaların vücutlarında oluşan alerjik kızarıklık, döküntü ve kaşıntıların giderilmesine yardımcı olur. Bu sayede günlük işlerinize ve yaşamınıza, bu problemleri geride bırakarak dönebilirsiniz. Uykuya engel olmayan içeriği sayesinde, sizi uyutmayan alerjinizden kurtularak, rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Deloday şurup kullananlar, şikâyetçi oldukları alerjik rahatsızlıklarından kurtularak, hayatlarına kolaylıkla devam ettiklerini söylemektedir. Siz de her tür alerjik belirtilerinizde doktorunuza başvurabilir, onun reçetesiyle Deloday şurubu güvenle kullanabilirsiniz. Bu ilacı daha önce kullanmış olan hastaların yorumlarını da okuyarak, ilacın kullanımı ve etkileri hakkında onların deneyimlerini öğrenebilirsiniz.

1 – Deloday Nedir ? Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

deloday-surup-ne-ise-yarar

Deloday şurup; 6 aylık bebeklerden 11 yaşa kadar olan çocukların, 12 yaş ve üzeri gençlerin, yetişkin ve yaşlıların kullanımına uygundur. Geniş bir yaş skalasına sahip olan bu ilacı kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk konu ilacın içeriğidir. Eğer ilacın içeriğindeki herhangi bir maddeye duyarlı ya da alerjikseniz, ilacı kullanmamanız daha doğru olur.

Her ilaçta olduğu gibi Deloday şurup da, doktor rehberliğinde ve sağlık durumunuz göz önünde bulundurularak kullanılmalıdır. Örneğin böbrek hastalıkları ve zayıf böbrek fonksiyonları gibi durumlardan mustaripseniz, bu ilaç sizin için uygun olmayabilir. Bu tip durumları hali hazırda yaşamıyorsanız dahi, geçmişte geçirmiş olduğunuz benzer rahatsızlıklar, ilacı kullanırken size zorluk çıkarabilir. Bu konuda en doğru tespiti doktorunuz yapacaktır.

2 – Deloday Şurup ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

deloday-surup-ne-ise-yarar

  • Deloday şurup, alerjik belirtilerde, hapşırık, burun ve göz kaşıntısı, burun akıntısı, gözde kızarıklık ve yanma, deride döküntü ve kaşıntı, deride kızarıklık gibi alerjik reaksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
  • İlacın içeriğini iyi okumalı ve doktorunuza bu hususu danışmalısınız. İçerikteki etken maddeye karşı alerjik ya da duyarlıysanız, bu ilaç size uygun olmayabilir.
  • İlaç 6 aylık bebeklerden daha küçükler için uygun değildir.
  • Bu ilaç böbrek hastalığı olan bireyler için uygun olmayabilir. Böbreklerle ilgili bir rahatsızlığa sahipseniz ya da daha önceden yaşadığınız bu tip bir rahatsızlığınız varsa, ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır.
  • Deloday şurup, içeriği alerjik belirtileri geçirmek ve hafifletmek için özel olarak üretilmiş bir ilaçtır. İlacı amacına uygun olarak kullandığınız halde belirtileriniz geçmiyor, hatta daha da artıyorsa, acilen doktorunuza başvurmalısınız.
  • Bu ilaç uyku isteği gibi bir yan etkiye sahip değildir. Ancak nadiren de olsa böyle durumlarla karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Araç kullanma gibi sürekli uyanık kalma gerektiren etkinlikler esnasında bu ilacı kullanırken dikkatli olmanızda fayda vardır.
  • Hamilelik ve emzirme dönemleri, hem anne hem de bebek için hassas dönemler olduğundan, ilacın kullanımı bu dönemlerde önerilmez. Bu dönemlerinde Deloday şurup kullanan anneler, ilacı doktor gözetiminde ve rehberliğinde kullanmaya dikkat etmelidir. Uzman hekim anneye ilacı kullanmamasını tavsiye ediyorsa, ilacı kullanmayı bırakmalıdır.

3 – Deloday Ne İşe Yarar ? Deloday Şurup Nasıl Kullanılır?

deloday-surup-ne-ise-yarar

Alerjik durumlarla başa çıkabilmek ve bedeninizde alerjinin yol açtığı zorlu durumlarla savaşmak için Deloday şurup bir numaralı yardımcılarınızdan biridir. Çünkü alerji olan kişiler gün boyu rahatsızlık yaşar, uykuları düzensizleşir ve yaşam kaliteleri düşer. Bu sebeple ilacın kullanımı kişinin hayatını pozitif yönde etkilemekte, yaşam kalitesini yükseltmektedir.

Deloday şurup reçetesiz alınır mı sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu ilaç reçete ile satılmaktadır. Doktorunuza danışarak onun düzenlediği bir reçete ile eczanelerden satın almanız gerekir. Doktorunuzun size en uygun ilacı reçete edeceğine güvenmeli ve bu reçeteye uygun hareket etmelisiniz. Sağlığınızı riske atmamalı, reçetesiz ilaç kullanmamaya özen göstermelisiniz.

İlacın kullanım şekli ise oldukça kolaydır. Deloday şurup kullanılmadan önce hafifçe çalkalanmalı, daha sonra belirtilen miktarda kullanılmalıdır. İlacı kullanırken de doktorunuzun talimatlarına uymalı, reçete edilen şekilde eczacınızın bilgilendirmesini göz önünde bulundurmalısınız. İlacı kutu içerisinde bulunan özel ölçek yardımıyla kullanmalı, yemek kaşığı ve benzeri araçlarla kullanmamaya özen göstermelisiniz.

4 – Deloday Şurup Kullanımının Yan Etkileri Nelerdir?

deloday-surup-ne-ise-yarar

Her ilaç farklı kimselerde farklı yan etkiler gösterebilmektedir. Kişinin yaşı, hastalık geçmişi, bağışıklık sistemi, alerjik olup olmayışı ve benzeri durumlar, yan etkilerin görülmesinde önemli rol oynamaktadır. Deloday şurup da, bazı durumlarda yan etkilere neden olabilecek bir ilaçtır. Yan etkiler sizi rahatsız edecek kadar şiddetliyse ya da bahsedilmeyen bir yan etkiyle karşılaşırsanız, acilen doktorunuza başvurmanız önerilir.

İlacın en sık görülen yan etkisi yorgunluk ve bitkinliktir. Deloday şurup kullanan kişilerde ağız kuruluğu ve baş ağrısı gibi farklı reaksiyonlar da görülebilmektedir. Bunun dışında daha seyrek görülen yan etkiler ise şunlardır; alerjik belirtiler (nefes alırken yaşanan zorluk, solunumda güçlük, kaşıntı ve döküntü), sanrılar, çarpıntı, karaciğer fonksiyonlarıyla ilgili rahatsızlıklar, mide bulantısı ve ishal, vücutta kırgınlık, uyku hali ya da uykusuzluk.

Deloday şurup açıldıktan sonra ne kadar kullanılır sorusu da sıkça sorulmaktadır. Kutu üzerinde yazan son kullanma tarihine dikkat ederek ilacı kullanabilirsiniz. Size verilen talimatlara ve eczacınızın uyarılarına uygun bir kullanımla, ilaçtan en etkili sonucu alırsınız. Doğru ve düzenli kullanım, alerji şikâyetlerinizi sonlandırmaya veya en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

5 – Deloday Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

deloday-surup-ne-ise-yarar

Deloday Plus, Deloday şurup formatının, tabletler halinde üretilmiş versiyonudur. Beyaz renkli ve yuvarlak 20 adet tabletten oluşmaktadır. Alerjik durumların tedavisi ya da var olan iltihapların giderilmesi için kullanılır. Hapşırık, burun tıkanıklığı ve kaşıntısı, gözde kızarıklık ve kaşıntı, deride kızarıklık, döküntü ve kaşıntı gibi belirtileri görülen alerjik durumların tedavisi için etkilidir.

Deloday şurup kullananlar kadınlar kulübü aracılığıyla yorum ve görüşlerini aktarmışlardır. Kullanıcı tavsiyelerinin size faydası olacağı muhakkaktır. Ancak bundan önce ilacın prospektüsünü okumayı unutmamalısınız. Deloday Plus hakkında bilmeniz gereken en önemli konu, 12 yaş ve üzeri bireyler tarafından kullanıma uygun oluşudur. 12 yaş altındaki çocuklar Deloday şurup kullanmalıdır.

Göz tansiyonu gibi göz hastalıkları , idrar yapmada zorluk, şiddetli yüksek tansiyon ve ağır kalp hastalıkları gibi durumlarınız varsa, Deloday Plus’ı kullanmamalısınız. Diyabet, kalp-damar rahatsızlıkları, göz hastalıkları, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında bozukluk, tiroid hastalıkları gibi durumlara sahipseniz, Deloday Plus kullanımında dikkatli olmanız gerekir.

6 – Deloday Fiyat Bilgisi ve 2021 Fiyatları

deloday-surup-ne-ise-yarar

Deloday şurup fiyat 2021 araştırması yaparsanız, ilaç fiyatlarının farklı aralıklarda seyrettiğini görebilirsiniz. Günümüzdeki fiyat skalası 12 ila 15 tl arasında değişmektedir. Ancak yere ve zamana göre değişiklik gösterebilen fiyatlar için en sağlıklı bilgiyi, eczanelere sorarak almanız daha doğru olacaktır.

Deloday şurup muadili, içeriğindeki etken maddesine bakılarak, aynı maddeye sahip başka ilaçlar olabilir. Dicomex, Desloran şurup, Deslodin tablet, Lordes tablet, Tenedes şurup, Eslotin tablet, deloday tablet ve doxafin tablet bunlardan bazılarıdır. Bunlar ve aynı etken maddeye sahip başka ilaçlar, Deloday şurup yerine kullanılabilir. Ancak her ilaçta olduğu gibi bu ilaçlarda da doktorunuza danışmanız ve ilacı onun gözetiminde kullanmanız daha doğru olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI