Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Dermapen Nedir? Dermapen Ne İşe Yarar? 2022 Dermapen Fiyatları Ne Kadar?

Dermapen Nedir? Dermapen Ne İşe Yarar? 2022 Dermapen Fiyatları Ne Kadar?

Bilgece Bilgece - - 18 dk okuma süresi
9 0
dermapen-nedir

Dermapen tedavisi, cilt güzelliği adına uygulanan metotlardan birisidir. Peki cilt güzelliğinizi ortaya çıkarabileceğiniz Dermapen nedir?

Dermapen uygulamasında sahip olduğunuz cilt sorunlarını ortadan kaldırmak adına uygulama yaptırabilirsiniz. Uzman isimlerle çalıştığınız zaman birçok cilt sorununa yönelik iyileştirme meydana getirebilirsiniz.

Günümüzde cilt güzelliği ve sağlığına adına çeşitli ürün satışı yapılmakta, uygulamalar gerçekleşmektedir. Her bir uygulamanın temel prensibi olmakla birlikte uygulama değişiklik gösterir.

Bahsedilen bu uygulamada kişinin cildinde başta kolajeni arttırmak adına cihazla uygulama yapılır. Böylece kolajen artışı ile birlikte cilt sorunlarının ortadan tamamen kalktığı ya da kısmen azalma sergilediği gözlemlenir.

1- Dermapen Nedir?

Dermapen nedir sorusuna yanıt olarak en kısa; özel cihazla, cilt yüzeyine yapılan görülmeyen minimal hasarlarla cilt toparlama sürecidir. Bu süreç kapsamında kişinin doğal yollarla kolajen artışı hedeflenir.

Özel kliniklerde ve güzellik merkezlerinde cihazlarla yapılan cilt uygulamasında kişilerin acı hissetmeden kısa sürede birçok cilt sorununa çözüm aranır. PRP uygulaması gibi özel araç ve uzmanlık bilgisiyle kişinin cilt yapısına çareler aranır.

dermapen-nedir
Dermapen Nedir?

Lazer ya da radyofrekans uygulaması değildir, enjeksiyon tedavileri arasında bulunur. Küçük bir iğne yardımı ile üst cilt katmanı değil sorunların sebebini yaratan alt cilt tabakası hedeflenir.

Uygulama bu alt cilt tabaka üzerinde gerçekleşir. Böylece cildin gerçek anlamda toparlanması, sorunlarının gözle görülür şekilde azalması sağlanacaktır. Fakat bu uygulama herkes tarafından gerçekleştirilemeyeceğinden uzmanlık alanı gerektiren bir uygulamadır.

2- Dermapen Ne İşe Yarar? Dermapen Faydaları Nelerdir?

Dermapen ne işe yarar sorunuza hitaben verilebilecek birden fazla cevap mevcuttur. İşte Dermapen’in faydaları hakkında bilmeniz gerekenler;

A- Cilt Kırışıklıklarını Minimuma İndirir

Dermapen’in temel faydalarından birisi cilt kırışıklıklarının azaltılması bulunuyor. Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt kırışıklarının varlığı başta kadınlar olmak üzere erkekleri de rahatsız eder.

Kırışıklıkların ortadan kaldırılması tamamen olması ihtimali ile birlikte gözle görülür şekilde azaltma bu metot ile mümkün.

Uygulama sonrası özellikle kolajen miktarının artması kırışıklara doğrudan etki eden unsurdur. Bu yüzden kırışıklık şikayetiniz varsa tercih edebilirsiniz.

B- Sivilce ve Siyah Nokta Oluşumunu En Aza İndirir

Sivilce ve siyah noktaların en yoğun oluştuğu dönem ergenlik olsa da bazı kişilerde ileri yaşlarda da problem olarak meydana gelir.

Özellikle ilerleyen yaşta bile sivilcelerin oluşması ya da var olan sivilcelerin leke yapması rahatsızlık hissiyatı yaratır. Bu noktada Dermapen tedavisi tercih edilebilir, çünkü sivilceler için yardımcı olur.

Gözeneklerin küçülmesine bağlı olarak sivilce ve siyah noktaların en aza indirilmesi mümkün. Var olan lekelerin de giderilmesinde etkilidir.

C- Dermapen Cilt Lekelerini Azaltır

dermapen-nedir

Cilt lekeleri farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülme sebepleri arasında; sivilceler, güneş, kullanılan ilaçlara bağlı lekelenmeler, kalıtım bulunuyor.

Sebep her ne olursa olsun oluşan cilt lekelerini ortadan kaldırmak adına Dermapen’in faydalarından yararlanabilirsiniz.

Cilt lekeleri çoğu zaman pigment sorununa bağlı olarak oluştuğundan bu eksikliğin desteklenmesi gerekir. Özel cihazıyla bu pigment eksikliğini ortadan kaldıran serumlar cildinize entegre edilir.

Böylece cilt lekeleri ortadan gözle görülür şekilde kaldırır, azaltır.

D- Cilt Parlaklığı ve Canlılığı Sağlar

Dermapen uygulamasından sonra cildinizin kolajen miktarında artış olur. Kolajenin artışıyla birlikte başta mat görünümdeki cildinizde değişim meydana gelir.

Daha parlak ve daha canlı cildiniz artık gözle görülür şekilde ortaya çıkar. Bebeksi yapıda bir cilde birkaç seans ile böylece kavuşabilirsiniz.

3- ‘Dermapen Yaptırdım, Pişmanım’ Diyen Var mı? Dermapen Zararlı mı?

Dermapen yaptırdıktan sonra pişmanlık yaşayan insan sayısı oldukça azdır. Pişmanlık yaşayanların ise çoğu zaman yanlış uzman elinde uygulama yaptıranların olduğu göze çarpıyor.

Bu uygulamanın genel olarak olumlu sonuç yarattığı bilindiğinden belirli bir zarardan bahsetmek mümkün değil.

Ancak zarar olarak görülebilecek temel unsurlar daha çok yan etkileri olarak bilinir. Fakat bu yan etkiler de herkeste görülen, kısa sürede geçecek olan etkilerdir. 2-3 sabrettiğinizde geçecektir.

4- Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapıldığı aşamalar neredeyse tüm ciltler için benzerlik gösterir. Fakat en doğru sonuçları alabilmek adına cilt analizi yapıldıktan sonra hareket edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Anlaşıldığı üzere ilk aşamada cilt analizi yapılması bulunur. Kişinin şikayetçi olduğu cilt sorununun durumu, derinliği ya da ne derece uygulama gerektirdiği araştırılır.

Cilt sorunları tam anlamıyla saptandıktan sonra ikinci aşamaya geçiş yapılır. Bu sırada ise kişinin cildi temizlenerek daha sonra uyuşturmak adına krem sürülür.

dermapen-nedir

Bahsedilen bu krem sayesinde uygulama alanında kişinin herhangi bir şekilde hissiyata kapılması mümkün değildir. Acı hissedilmez.

Bununla birlikte uyuşan cilde sorununa yönelik özel bir serum oluşturulur. Serumun hangi vitaminleri kapsadığını, ne kadar uygulanması gerektiğine dair saptama yapılır.

En son Dermapen aşamasında artık uygulamaya geçilir. Özel Dermapen cihazı ile cilde uygulamaya başlanır. Bu cihazın ucunda küçük iğne bulunur. İğne sayesinde alt cilt katmanına serum uygulanır.

5- Dermapen Cihazı Can Acıtır mı?

Dermapen’in uygulanması sırasında özel bir cihaz kullanılması zorunludur. Günümüzde bu cihaza benzer cihazların internette de satıldığını görebilirsiniz.

Normal şartlarda yüksek acı olmasa da sonuçta cilde iğne batırıldığı için ufak bir his ortaya çıkacaktır. Fakat, uygulama öncesi uyuşturma için krem sürülmesi bu yüzden gerçekleşir.

Krem sayesinde kişinin herhangi bir şekilde acı hissetmesi mümkün değildir. Uygulama sırasında büyük bir rahatlıkla cihaz ile serum alt tabakalara uygulanacaktır.

6- Evde Dermapen Nasıl Yapılır? Evde Dermapen Yapanlar Nelere Dikkat Etmeli?

dermapen-nedir

Evde Dermapen uygulaması internetten alınan cihazlarla birlikte uygulanabilir, dense de inanmayın. Evet internette cihaz satışı gerçekleşir ancak bu uygulama için yeterli değildir.

Zira cilt gibi çok değerli ve hassas bir alana uygulama yapmadan önce değil bir kere on kere düşünmeniz gerekir. Bir de hiç bilginizin olmadığı bir alanda bu uygulamayı yapmaya kalkmanız avantajdan çok dezavantaj getirecektir.

Bu yüzden evde Dermapen uygulaması yapmayı asla denememelisiniz. Çünkü cildiniz uzman elinde ancak uygulamaya uğramalıdır. Böylece istediğiniz sonuçları daha kolay elde edebilirsiniz.

7- Dermapen Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Birçok cilt güzelleştirme metodunda ilk uygulama sonrası sonuç görmeniz zordur. Tam sonuçları görebilmek için en azından 2-3 hafta beklemeniz gerekir.

Dermapen tedavisi içinde aynı durum geçerli oluyor. Cilt sorununuza göre uzman tarafından sizlere kaç seans süreceği ortalama olarak belirtilmektedir. Ancak net sonuçlar bu seansların sonunda ortaya çıkar.

Tedavi ortalama olarak 2-3 seans ile sınırlı kalır. Fakat ciddi bir cilt probleminiz yoksa ve daha çok genel bir bakım adına yaptıracaksanız tek seans bile etkili olacaktır.

Yaşınıza, cilt tipinize, cilt sorunlarınıza bağlı olarak uygulamanın ne kadar süreceğini uygulamayı yaptıracağınız uzmandan öğrenebilirsiniz.

8- Dermapen Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Elbette her uygulamada olduğu gibi uygulama öncesi ve sonrası bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Etkili sonuç almanın yolu da tam olarak bu kurallardan, dikkat edilmesi gerekenlerden geçiyor.

Dermapen uygulaması sonrası cildiniz dış faktörlere daha açık hale gelir. Çünkü gözeneklerden geçen iğne ucu bu alanın bir miktar genişlemesine ve daha kolay geçişken yapıya neden olur.

Öncelikle bu uygulama öncesi cildinize ciddi uygulamalar yapmaktan vazgeçmelisiniz. Mümkünse ekstra bir cilt bakımından kaçınırsanız iyi olacaktır.

dermapen-nedir

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin tahmin edersiniz ki sayısı fazladır. İlk olarak yaz aylarında özellikle yaptırdıysanız, güneş ışınından cildinizi korumalısınız. Güneş ışını cildinize sorun yaratabilir.

Güneş ışınlarıyla aynı sorunu yaratabilecek; solaryum gibi uygulamalardan da uzak durmalısınız. Hamam gibi aşırı nemli ve sıcak ortamlarda problem yaratabilecek diğer unsurlardan birisidir.

Nem ve suyun uygulamanın ilk günü yüze sürülmemesi şarttır. Dermapen tedavisi ilk gün itibariyle 24 saat boyunca suyu yüzüne değdirmeyin.

Her ne kadar uygulamadan sonra cildinizin güzelleştiğini, cilt sorunlarının azaldığını görseniz bile bunun kalıcı olması sizin elinizdedir. Bunun için beslenme ve spor gibi sağlıklı durumları da hayatınıza entegre etmeniz gerekir.

9- Dermapen Öncesi Sonrası Farkı Nedir?

Bahsedilen cilt güzelleştirme metotlarına başvurmadan önce kişilerin elbette öncesi ve sonrası uygulama farkına baktığı bilinir. Böyle farklar sayesinde uygulama yaptırmadan önce karar vermesi daha kolay olur. İşte uygulama öncesi ve sonrasını gösteren bir video;

https://www.youtube.com/watch?v=1401Zq5KBWs

10- 2022 Dermapen Fiyat Bilgisi

Cildinizi bebek gibi güzelleştirecek ve birçok sorunun azalmasına yardımcı olacak Dermapen uygulaması öncesi fiyat bilgisini merak edebilirsiniz.

Fiyat konusunda net bir bilgi vermek oldukça zordur. Çünkü uygulamayı yapan kişi, kliniğin bulunduğu şehir ve semte bağlı olarak çok değişiklik gösteren bir alandır.

İnternet üzerinde ortalama olarak fiyatlar verilse de net bilgi vermediği kesindir. En doğru bilgiyi bizzat uzmanına ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Ancak fiyatlandırmaların seans başına olduğu bilinir. Seans sonrası ücretleri aşamalı olarak ödeyebilirsiniz.

Dermapen Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

YouTube video

Cilt uygulamaları günümüzün en popüler estetik uygulamaları arasında bulunur. Özellikle ameliyatsız yöntemlerin çok sık araştırıldığı biliniyor. Dermapen’e dair en çok merak edilen sorular ve cevaplarını sizler için bir araya getirdik.

Yüze Dermapen Ne İşe Yarar?

Yüze uygulanan Dermapen’in çeşitli faydası bulunuyor. Cilt kırışıklığının minimalize edilmesi, lekelerin giderilmesi ya da azaltılması başlıca durumlardandır. Bunun yanı sıra; sivilce ve siyah nokta giderilmesi, cildin gerginleştirilmesi, canlanması ve parlaklık kazandırması bulunuyor.

Dermapen İlk Seansta Etkisini Gösterir mi?

Dermapen dahil birçok estetik uygulamada ilk seansta etki beklememelisiniz. Uygulamanın cilde oturması, cilt tarafından tepki sağlanması en az 2 hafta sürmektedir. Ortalama 2-3 hafta sonunda asıl sonuçları görürsünüz.

Dermapen 1 Seans Yeterli mi?

Seansların sayısının belirlenmesinde kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum söz konusudur. Herkes için bir seans yeterli demek yanlış olsa da ciddi cilt problemi olmayanlar için yeterli olabilir. Cilt analizi yaptırdıktan sonra kişiye göre değişiklik gösteren seans sayısı oluşacaktır.

Dermapen Sonrası Leke Kalır mı?

Dermapen uygulaması sonrası leke kalma gibi bir durum uzman elinde gerçekleştiği müddetçe oluşmayacaktır. Aksine bu uygulama, leke sorunlarını ortadan kaldırmak adına yapılır. Tamamen kaldırmasa da en azından hafiflettiği bilinmektedir.

Dermapen Cildi Beyazlatır mı?

Yaptıracağınız Dermapen uygulaması sonrasında cildinizde minimal olsa da renk değişimi ortaya çıkabilir. Fakat bu uygulamanın temel amacı cilt rengini açmak değildir. Yine de özellikle beyaz tenli insanlarda kolajen ve uygulanan seruma bağlı olarak cilt beyazlaması görülebilir.

Dermapen Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir?

Bahsedilen bu uygulamanın uygulanması adına belirli bir yaş sınırı yoktur. Üst yaş sınırı olmamasından ötürü ileri yaşlara kadar uygulanabilir. Ancak, ekstra bir hastalığın bulunmasından ötürü uygulamanın yapılmaması tercih edilebilir. Keza yine on sekiz yaşından küçükler için uygun olmayan bir uygulamadır.

Dermapen En Fazla Kaç Günde İyileşir?

Dermapen uygulamasından sonra birkaç yan etki görebilirsiniz. Bu durumlar arasında kızarıklık ve hafif şişlik bulunabilir. Fakat bu durumun geçmesi kısa sürede tamamlanır. 2-3 günlük bir süreçten sonra iyileşmenin tamamlandığını görebilirsiniz.

Dermapen Sonrası Kaç Gün Yüz Yıkanmaz?

Uygulamadan sonra suyun cilde değmemesi gerekir. Yalnız bunun için sadece 24 saatlik süre boyunca dikkat etmeniz gerekiyor. 1 günlük süre boyunca yüzünüzü yıkamamanız, su değdirmemeniz gerekir. Hatta yüksek nemli alanlarda da bulunmamanız şarttır.

Dermapen Kimlere Uygulanmaz?

Dermapen uygulaması herkese uygulanmaz. Uygulama için özel şartlar bulunmaz. Fakat; hamile ve emziren anneler, ciddi sağlık sorunu bulunanlar ve Vitiligo gibi rahatsızlığı bulunanlara uygulama yapılması tavsiye edilmez.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulamadan sonra 24 saat boyunca yüzünüze su değdirmemelisiniz. Hamam, sauna gibi uygulamaları 1-2 hafta yapmamalısınız. Yine 2-3 hafta boyunca ekstra cilt bakımlarından uzak durmanız gerekebilir. İlk günlerde makyaj uygulamaktan vazgeçmelisiniz.

Dermapen Siyah Noktalara İyi Gelir mi?

Dermapen uygulaması sivilcelere iyi geldiği gibi siyah noktalara da iyi gelmektedir. Siyah nokta oluşumu özellikle gözenek büyümesi ve bu gözeneklerin dolmasından oluşur. Dermapen’in uygulanmasından sonra kolajen üretimine bağlı olarak gözenekler daralacağından siyah noktalarınız azalacaktır.

Dermapen Sonrası Soyulma Kaç Gün Sürer?

Cilt güzellik uygulama esnasında ya da sonrasında ilk şişlik sonra kızarıklık meydana gelebilir. Bunun sonrasında ciltte soyulma başlar bu da ölü derinin yok olarak yeni cildin ortaya çıkmasını ifade eder. Soyulmanın 1 hafta sürdüğü bilinir. 7 gün sonunda soyulma biter.

Dermapen Sonrası Bepanthol Kullanılır mı?

Bepanthol kremi içerik bakımından cilde iyi gelen temiz içeriğe sahip bir kremdir. Uygulama sonrası direkt olmamakla birlikte birkaç gün geçtikten sonra kullanabilirsiniz. Yine de uygulama öncesinde uygulamayı yaptırdığınız uzmana başvurmanız önerilir.

Dermapen Cilde Zarar Verir mi?

Dermapen cilde zarar vermek bir yana cilde faydası olan bir uygulamadır. Elbette tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi bir uzman tarafından yapıldığında faydalarını görebilirsiniz. Aksi takdirde elbette cildinize zarar verebilirsiniz fakat bu uygulama özelinde değil, tüm uygulamalarını içerir.

Dermapen uygulaması kadar kişiler tarafından sık uygulanan yöntemlerden birisi de Mezoterapi’dir. Mezoterapi Nedir Ne İşe Yarar? 2022 Mezoterapi Fiyat Bilgisi yazısından bir diğer ameliyatsız estetik metoduna dair bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.