«
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. 2023 Kadın Markaları ve Dijital Medya Ajansı Etkisi

2023 Kadın Markaları ve Dijital Medya Ajansı Etkisi

dijital-medya-ajansi

Dijital medya ajansı, günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber her geçen gün daha gelişim gösteriyor. Dijital medya ajansı reklam, tanıtım, pazarlama ve medya gibi işlerin yürütülmesini sağlar. Geleneksel medya anlayışında reklamcılık ve tanıtım biraz daha farklıydı. Daha çok televizyon, radyo, bilbord ya da gazete gibi iletişim araçları aracılığı ile reklamcılık yürütülüyordu.

Günümüzde ise reklam ve tanıtımlar için geleneksel yöntemlerden daha çok telefon, sosyal medya hesapları, mail gibi unsurlar kullanılır. Dijital pazarlama ajansı olarak görev yapan firma, müşterisi olan firmaların ürünlerini dijital ortamlarda tanıtırlar. Böylece reklamlarını yapmış olurlar.

Dijital Medya Ajansı Hizmetleri Nelerdir?

Dijital medya ajansı birçok alanda faaliyet gösterir. Özellikle tanıtım, reklam, pazarlama gibi faaliyetlerin sağlanması için firmalara hizmet verir. Uzman bir medya ajansı çalıştığı firmanın dijital ortamda kısa bir süre içerisinde tanınmasını sağlayacaktır. Söz konusu hizmetleri ayrıntılı bir şekilde sıralamak gerekirse şöyle bahsedebiliriz;

dijital-medya-ajansi
Dijital Medya Ajansı
 • Daha geniş bir çevrenin firmayı tanıması ve bilmesi için sürekli yeni müşteriler bulup irtibata geçer.
 • Medya üzerinden firma ile alakalı yapılan paylaşımlar her gün kontrol edilip gerekli düzenlemeler yapılır.
 • İçerik pazarlama yöntemi kullanılarak firmanın ürünleri dijital ortamda etkili ve güçlü bir şekilde pazarlanır.
 • E-posta pazarlama tekniğinden yararlanılarak firma ve firmanın ürünleri, hizmetleri belli bir müşteri kitlesine ulaştırılır.

dijital-medya-ajansi

 • Dijital medya ajansı bir taraftan da söz konusu firmanın, ürününe, hizmetine ve markasına uygun olarak bir hedef kitle belirler.
 • Firmanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun bir sosyal medya hesabının açılması da sağlanmış olur.
 • Hizmet, ürün ya da markaya uygun görseller, metinler hatta videolar hazırlanıp açılan sosyal medya hesabına yüklenir.
 • Arama motoru pazarlaması tekniklerinden de yararlanılarak firmanın hizmet ve ürünlerine uygun anahtar kelimeler bulunur ve bu anahtar kelimeler ile reklamlar hazırlanıp yayınlanması sağlanır.
 • Dijital medya ortamında yapılmış olan tüm pazarlamalar, çalışmalar ve analizler firma ile paylaşılır. Böylece gelişim ve büyümeye yardımcı olunur.

Dijital Medya Ajansı Kadın Markaları İçin Nasıl Bir Etkiye Sahiptir?

dijital-medya-ajansi

İyi bir medya ajansı tüm süreç boyunca firma ile yakından ilgilenir ve firmanın gelişim göstermesine büyük katkı sağlar. Kadın markaları açısından öneminden de bahsetmek gerekir. Günümüzde kadın markalarının birçoğu pazarlama hususunu dijital medya üzerinden yürütür. Bu nedenle dijital medya ajansı kadın markaları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir desek abartmış olmayız.

Sosyal medyanın iyice hayatımızın bir parçası haline gelmesinden sonra birçok ürünü Instagram, Twitter gibi platformlar sayesinde görüp tanırız. O nedenle kaliteli bir dijital medya ajansı bu platformları çok büyük bir güç olarak görürler. Bu yüzden de söz konusu gücü kendi amaçlarına hizmet etmek için kullanırlar.

Yapılan bir araştırmaya göre dijital medya ajansı aracılığı ile pazarlama ve reklam işlerini yürüten firmaların başında kadın markaları geliyor. Bunda kadınların sosyal medyayı erkeklere nazaran daha aktif bir şekilde kullanıyor olmasının etkisi büyük. Peki dijital medya ajansı kullanmanın getirdiği artılar nelerdir?

1 – Tasarruf Etmeyi Sağlar

dijital-medya-ajansi

Dijital medya ajansı ile reklam ve pazarlama işini yürütmek ilk etapta sanki maddi yönden masraflı gibi gelse de uzun vadeli düşünüldüğü zaman oldukça tasarruflu bir adım olacaktır. Çünkü dijital ortamda firmanızın bir şirket tarafından pazarlanması ve reklamının yapılması maliyetlidir. Üstelik zaman isteyen bir iştir.

Eğer bir ajans ile anlaşmak yerine kendi bünyenizde pazarlama işini halletmek istiyorsanız bu hem para hem de zaman kaybına neden olacaktır. Çünkü bu iş yeni yeni personeller almanız gerekecek. Bu yönden düşünüldüğü zaman dijital medya ajansı firmalara ciddi bir tasarruf sağlar diyebiliriz.

2 – Dijital Medya Ajansı İşinize Odaklanmanızı Sağlar

Dijital pazarlama ajansının bir diğer önemli getirisi ise firmanın kendi işine ve en iyi yaptığı şeye odaklanmasına ciddi katkı sağlamasıdır. Çünkü firma bir dijital medya ajansı tercih etmeyip kendi reklamını ve pazarlamasını kendisi yapmaya kalkarsa bu başka bir alana da bölünmek zorunda kalacağı anlamına gelir. Oysa bir pazarlama ajansı ile anlaşırken kendi işine tam odak olması çok daha kolay olacaktır.

3 – Dijital Medya Ajansı Sayesinde Firma Sektör Uzmanlarından Oluşan Bir Ekiple Çalışır

dijital-medya-ajansi

Pazarlama ve reklamcılık alanı tecrübe ve bilgi birikimi ile beslenen bir alandır. Üstelik reklamcılık dediğimiz sektör her geçen gün gelişim gösterir. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ve hayatımızın her alanında söz sahibi olması ile beraber reklamcılığı göstermiş olduğu gelişim hızı da katlanarak artmıştır.

Bu nedenle reklamcılık yapılabilmesi için öncelikle bu gelişmelerin hepsine hakim olmak gerekir. Geride kalmak trend olan şeyleri takip edememek bu alanda eksi almaya neden olur. Medya ajanları da tüm bu gelişmelere hakim olan uzman bir ekiple çalışma olanağı sağlar.

4 – Dış Bakış Açısı Kazanmaya Yardımcı Olur

Dijital medya ajansı firmalara birçok yönden fayda sağlar. Bu faydalardan en önde gelenleri ise firma sahibine reklamcılık ve pazarlama alanında dış bakış açısı kazandırmasıdır. Böylece kişinin perspektifi genişleyecek hizmet ve pazarlama konusunda kendisini çok daha ileri seviyelere taşıyacaktır.

5 – Firmanın Büyümesine Katkıda Bulunur

dijital-medya-ajansi

Bir medya ajansının firmalara olan bir diğer önemli katkısı ise firmanın büyümesini sağlamasıdır. Reklamcılık hizmeti vererek firmanın daha geniş kitlelerce tanınıp bilinmesine yardımcı olur. Firma tanındıkça da büyüyecek ve daha hızlı bir şekilde gelişim gösterecektir. Ünlü kıyafet markaları genellikle bu şekilde büyür ve gelişir.

6 – Dijital Medya Ajansı ile Veriye Dayalı Sonuçlar Elde Edilir

Bir firma reklamcılığı kendi bünyesinde halletmeye çalıştığı zaman biraz daha profesyonellikten uzak bir reklam olacaktır. Fakat dijital medya ajansı ile yürütülen pazarlama ve reklamcılıklar çok daha profesyonel ve veriye dayalı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *