Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Aksesuar
 4. »
 5. En İyi Robot Süpürge Hangisi Biliyor musunuz?

En İyi Robot Süpürge Hangisi Biliyor musunuz?

Bilgece Bilgece - - 13 dk okuma süresi
12 2
En İyi Robot Süpürge 2023

En iyi robot süpürge markaları ve yeni modelleri teknoloji harikası özellikleri ile ev temizliği artık eskisinden daha kolay yapılıyor!

Robot süpürgeler fonksiyonel özellikleri sayesinde pek çok kişinin evinde yerini almış durumda. Özellikle çalışan kadınların hayatında robot süpürgeler cankurtaran görevi görüyor. Sadece telefonunuzu kullanarak evinizde olmadan da evinizi süpürebilirsiniz.

En iyi robot süpürge 2023 modelleri ile konforunuzdan ödün vermeden ev temizliğinizi yapabilirsiniz. Teknolojinin akıllı ev sistemi icatlarından biri olan robot süpürgeler ile ilgili birçok yorum ve eleştiriyle karşılaşmak mümkün.  Özellikle birçok markanın robot süpürge üretimi yapması kullanıcıların ürün tercihlerinde zorlanmasına neden olmaktadır. En çok tercih edilen robot süpürge markalarını sizler için sıraladık.

Robot Süpürge Seçerken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar markalar arasında karşılaştırmalar yaparak en iyi robot süpürgeleri satın almak istemektedir. Seçim yapmak zor olsa da bazı robot süpürgelerin özelliklerini bilmek daha kolay seçim yapmanızı sağlar. Peki robot süpürge alırken hangi özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor?

YouTube video

 • Evinizin özelliklerini ve bir robot süpürgeden beklentilerinizin neler olduğunu belirleyin.
 • Robot süpürgelerin çekim gücünün yüksek olmasına dikkat edin. Bu noktada halı sensörü olan süpürgelerin halıya temas ettiğinde çekim gücünün otomatik olarak arttığını unutmayın. 
 • Paspas özelliği olan süpürgeler pratik çözümler üretir. Bu özelliklere sahip süpürgelerle evinizi süpürürken aynı anda silme işlemini de gerçekleştirirsiniz.
 • Haritalama özelliği olan robot süpürgeler ilk kullanımda evinizin haritasını çıkarır ve kaydeder. Bu sayede zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Şarj özelliğine dönüş olan robot süpürge modellerini tercih edin.
 • Karşılaştırma sırasında evinizin büyüklüğüne bağlı olarak pil ömrünün uzunluğuna bakın.
 • HEPA filtreli modellere yönelin. Bu özellikteki süpürgeler temizlik esnasında tozların filtre içinde kalmasını sağlar.
 • Geniş temizlik alanlarınız varsa su ve toz haznesi yeterince büyük olan süpürgeler tercih edin.

En İyi Robot Süpürge Karşılaştırma| En İyi Robot Süpürge Markası Hangisi?

En iyi robot süpürge markaları arasında Xiaomi, IRobot, RoboRock, Anker, Evovacs ve Viomi  öne çıkmaktadır. Bununla birlikte Robogil, LG, Samsung, Arçelik, Beko, Philips, Rowenta, Neato, Proscenic ve 360  gibi markalar da robot süpürge üretimi yapmaktadır.

En İyi Robot Süpürge Karşılaştırma
En İyi Robot Süpürge Karşılaştırma

1- iRobot Roomba S9+ Plus

iRobot Roomba S9+ Plus yenilikçi tasarımı ile en iyi robot süpürge 2023 modelleri arasında ilk sırada yer alıyor. Süpürgedeki clean base şarj ve otomatik kir boşaltma sistemi ile cihazdaki toz parçalarını istasyondaki toz torbasına aktarıyor. Bu robot süpürge iAdapt 3.0 navigasyon, Imprint akıllı haritalama ve vSLAM teknolojisine sahiptir.

Çok işlevli olan bu süpürge modeli hassas mesafe ölçümü ile evcil hayvanların mama kabının etrafını bile temizliyor. AeroForce 3 aşamalı temizleme sistemine sahip olmakla birlikte birbirine zıt yönde dönen kauçuk fırçaları ile PerfectEdg tasarımı daha hızlı ve detaylı temizlik imkanı yaratmaktadır.

2- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2

En iyi robot süpürge modelleri arasında ikinci sırada yer alan Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2 S-crossTM 3D teknolojisi sayesinde eşyalara çarpmadan temizlik yapmaktadır. Çok sık tercih edilen bu süpürge modelinde akıllı harita yönetimi bulunmaktadır. 3000 Pa emiş gücü bu modeli diğer modellerden ayırmaktadır.

Bu robot süpürgeyi telefonunuzdan yönetebilirsiniz. Tek seferde 240 m2’lik bir alanı temizleyebilirsiniz. 5200 mAh pil kapasitesi 180 dakika boyunca aralıksız çalışmasını sağlamaktadır. Elektronik kontrollü su deposu ile paspaslama görevini de yapmaktadır.

En İyi Robot Süpürge Xiaomi
En İyi Robot Süpürge Xiaomi

3- TEFAL Rg7675 X-plorer Serie 75

En iyi robot süpürge markaları arasında ilk sıralarda yer alan TEFAL Rg7675 X-plorer Serie 75 evcil hayvan sahipleri için özel olarak tasarlanmıştır. Tefal robot süpürge modeli Evcil Hayvan Dostu Turbo Fırça ve Evcil Hayvan Dostu ek paspas özelliğine sahiptir. Bu sayede köşe kısımları bile kolayca temizlemenize yardımcı olur.

Google Asistan ve Amazon Alexa uyumlu bu ürün 2700Pa BLDC motor ve Aqua Power paspas sistemine sahiptir. Tek seferde 120 m2 alanın temizliğini yapabilmektedir.

4- NEABOT Nomo Q11

Alçak mobilya stillerine sahip mekanlar için ideal seçim olan NEABOT Nomo Q118,7 cm’lik ince gövde tasarımına sahiptir. Bu sayede en dar kısımları bile temizlemenize yardımcı olur. 2 cm’ye kadar olan engelleri kolayca aşabilen bu model 4 yerleşik düşme önleyici sensör sayesinde merdiven temizliğinde de kullanılabilmektedir. Bu süpürge modelinin emiş gücü ise 4000 Pa’dır.

5- Viomi V5 Pro

En iyi robot süpürge 2022 modellerinden olan Viomi V5 Pro süpürge 4’lü lazer lidar sensörleri 3.5 mm’den büyük tüm objeleri algılayarak 150’den fazla yakın engeli ayırt edebilmektedir. 4000Pa emiş gücüne sahip bu model 181 mm’lik kompozit ana fırça ve 86 mm’lik 3’lü yan fırça sayesinde en dar alanları bile temizlemektedir. En yüksek emiş gücü olan markalar arasında Viomi robot süpürge modelleri yer alıyor.

Roborock Robot süpürge modelleri
Roborock Robot süpürge modelleri

6- Roborock S6 Robot Vacuum Cleaner Islak ve Kuru

180 dakika arlıksız temizlik imkanı sunan Roborock S6 Robot Vacuum Cleaner Islak ve Kuru hem süpürme hem de paspas işlevine sahiptir. Roborock robot süpürge kullan-at temizlik bezleri hijyenik bir temizlik deneyimi sunmaktadır.

7- iRobot Roomba i7 Wi-Fi’lı Robot Süpürge

Çok katlı bina temizliğinde rahatça kullanılabilen Roomba i7 VSLAM adındaki teknolojisi ile her oda için plan oluşturabilmektedir. Wi-Fi bağlantısı ile uzaktan erişim kurup komuta edebilen bu süpürge şarjı bitince otomatik olarak şarj olmaktadır.

8- Anker Eufy RoboVac G10 Akıllı Robot Süpürge

En iyi robot süpürge 2022 modellerinden olan Anker Eufy RoboVac G10 akıllı robot süpürge Wi-Fi fonksiyonu sayesinde uzaktan kumanda edilebilmektedir. Alçak yapıya sahip bu model evinizin her bölgesine ulaşabilmektedir. 3 aşamalı bir temizleme sistemi bulunan model 2000 PA gücündeki çok yüksek emiş gücüne sahiptir.

En İyi Robot Süpürge Yorumlar |En Memnun Kalınan Robot Süpürge Hangisi?

En İyi Robot Süpürge yorumlar
En İyi Robot Süpürge yorumlar

En iyi süpürgeyi almak için daha önce robot süpürge kullanan kişilerin deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Robot süpürge kullanan pek çok ev kadını farklı ekşi sözlük ve kadınlar kulübü gibi platformlardan görüşlerini bildirmektedir.

En İyi Robot Süpürge – Ekşi

Ekşi sözlük yorumcularının en iyi robot süpürge tavsiye listesi arasında ilk sırada Roborock 5S Max gelmektedir. Önerilen diğer markalar ise Xiaomi Vacuum Mop Pro, 360 S9 ve Ecovacs Ozmo T8 robot süpürge modelleridir.

En İyi Robot Süpürge Kadınlar Kulübü

Kadınlar kulübü kullanıcılarının en iyi robot süpürge 2022 önerilerinin iRobot Roomba i7 +, iRobot Roomba 675 ve Shark ION Robot Vakum AV753 olduğu görülmektedir. Ayrıca Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro robot süpürge modeli de kullanıcılar tarafından önerilmektedir.

En İyi Robot Süpürge Fiyatları

Robot süpürgelerle ilgili en çok merak edilenlerden biri fiyat aralığıdır. Robot süpürge fiyatları süpürgenin modeline ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

HEPA filtre, derinlik sensörü, mop özelliği, akıllı çöp istasyonu ve haritalama özelliği gibi faktörler en iyi robot süpürge fiyatları  modelleri üzerinde etkili olmaktadır. Markaların web sitelerinden robot süpürge fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Robot Süpürge Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Robot süpürge de en iyi marka hangisi?

Pek çok farklı özelliklere ve servis desteğine sahip robot süpürge markası mevcut. Bu nedenle öncelikle ihtiyaçlarınıza tam yanıt verecek doğru marka ve modeli seçmeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Kalite ve fiyat ise sonraki aşamalarda önem kazanacaktır.

Hangi robot süpürgeyi almalıyım 2023?

Robot süpürge 2023 modelleri arasında tercih yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu yazımızı hazırlamakta ki amacımız da “en iyi robot süpürge hangisi” sorunuza en iyi yanıtı verebilmek. Yazımızda yer alan robot süpürge marka ve modellerini yenileri çıktıkça güncellemeye devam edeceğiz.

Emiş gücü en yüksek robot süpürge hangisi?

Robot süpürge modelleri tasarımı dışında birbirinden teknik özellikleri açısından da ayrılmaktadır. Emiş gücü en yüksek robot süpürge şu an için viomi ile Roborock modelleri olduğu söylenebilir.

Roborock ve Xiaomi aynı mı?

Roborock robot süpürge ile Xiaomi robot süpürge birbirinden farklı markalardır. Her ikisi de “Robot süpürge de en iyi marka hangisi” sorusunun tam karşılığı olmaktadır. Robot süpürge tavsiye için https://burcualem.com/en-iyi-robot-supurge-2022-en-iyi-robot-supurge/#En_Iyi_Robot_Supurge_Karsilastirma_En_Iyi_Robot_Supurge_Markasi_Hangisi adımını okuyabilirsiniz.

Robot süpürge alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Gerek tasarım gerekse de teknik özellikleri açısından farklılaşan robot süpürge modelleri arasında tercih yaparken yazımızda yer alan https://burcualem.com/en-iyi-robot-supurge-2022-en-iyi-robot-supurge/#Robot_Supurge_Secerken_Hangi_Ozelliklere_Dikkat_Edilmeli adımından faydalanmanızı umut ediyoruz.

Robot süpürge çok elektrik harcar mı?

Robot süpürge elektrik tüketimi açısından oldukça ekonomiktir. Xiaomi robot süpürge üreticisi tarafından elektrik süpürgesinin harcadığı enerjinin robot süpürgeninkinden 20 kat fazla olduğu açıklanmıştır.

Robot süpürge her gün kullanılır mı?

Robot süpürgenizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Sadece her gün kullanımda cihazınızın yıpranması daha fazla olacaktır.

Robot süpürge gece karanlıkta çalışır mı?

Robot süpürgenin çalışması için ışığa ihtiyacı yoktur. Bu nedenle gece-gündüz kullanıma uygundur. En iyi robot süpürge yorumları incelendiğinde kullanıcıların gece de kullandıklarını ve memnun olduklarını görebilmekteyiz.

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Taner - -

  İçerik gayet açıklayı olmuş elinize sağlık. Acaba içerik üreticisi ile iletişime geçmem mümkün müdür?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.