Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İlaç ve Eczane Ürünleri
  4. »
  5. Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

Editör Editör - - 7 dk okuma süresi
22 0
dolgit-krem-ne-ise-yarar

Dolgit krem ne işe yarar? Doktorlar tarafından reçete edilen hastalar tarafından araştırılan konular arasındadır. Bu krem ağrı kesici iltihap giderici krem olarak bilinmektedir.

Dolgit krem %5, bacak, bel ve kol ağrılarının gidilebilmesinde kullanılır. Harici olarak kullanılan Dolgit krem kas gevşetici mi? Bel ağrısı, adele romatizması, eklemlerdeki iltihaplı romatizmal hastalıklar, ağrılı eklem rahatsızlıkları gibi çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir. Dolgit krem 5 ne işe yarar denildiğinde, kas sıkışmalarına fayda sağladığından kas gevşetici özelliği bulunduğu söylenebilir.

Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

dolgit-krem-ne-ise-yarar

Hastaların Dolgit kremi mutlaka doktora danışarak kullanması gerekir. Eğer hastalara bu kremi doktor yazdıysa, tavsiye edilen ölçülerde ve Dolgit krem prospektüs kısmı incelenerek vücuda uygulanmalıdır.

Dolgit kremi ne işe yarıyor sorusunun yanında bu kremin yan etkileri de, merak edilenler arasındadır. Günlük olarak önerilen dozun dışında kullanıldığında, vücutta bazı yan etkilerin görülebilmesi mümkündür. Olası yan etkiler; astım rahatsızlığı olanlarda nefes alıp vermede güçlük, vücutta kızarıklık, krem kullanılan bölgede karıncalanma ve ışığa karşı hassasiyet olabilir.

Peki, Dolgit krem ne işe yarar ve uygun kullanım koşulları nelerdir? İşte detaylar!

1 – Dolgit Krem Ne İşe Yarar| Dolgit Krem Günde Kaç Kere Sürülür?

Dolgit krem ne işe yarar? Spor yaparken yanlış hareketten dolayı vücudun herhangi bir yerinde burkulma olduysa, bu sebepten oluşan ağrının tedavisinde kullanılır. Kremin içeriğindeki etken maddeler sayesinde oluşan ağrıyı yumuşatabilme fırsatı elde edilebilir.

Hastalara yapılan tedavi sonrasında doktor tarafından özel bir kullanım belirtilmedikçe, Dolgit kremi günde 3-4 defa kullanılabilir. Ancak krem bazı gereksinimlere göre daha sık olarak vücuda uygulanabilir. Uygulanacak bölgeye krem 4-10 cm boyutlarında sürülmeli ve iyice yedirilmelidir.

dolgit-krem-ne-ise-yarar

2 – Dolgit Krem Kaç Gün Kullanılır?

Genellikle Dolgit krem kullanımının, 2-3 hafta boyunca her gün düzenli bir şekilde ağrılı veya iltihaplı bölgeye uygulanması önerilmektedir. Bu kullanım tedavi için yeterli olacaktır. Ancak hastalara yapılan muayene sonucunda doktor tarafından farklı bir kullanım dozu belirlenebilir. Bu noktada tedavi süresine doktor karar vermektir.

3 – Dolgit Kaç Yaş Üstü Kullanmalı?

Dolgit krem ne işe yarar ve kaç yaş üstü hastalar tarafından kullanılmalıdır? Vücutta oluşan ağrı, tendon iltihabı, bacak ve kolda içten yırtılma, menisküs iltihabı, bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde etkilidir. Bu kremi 14 yaş üstü çocukların kullanması tavsiye edilir.

Tüm bunların yanında romatizma ve ağrı kesici ilaçlara karşı hassasiyeti olan hastaların, bu kremi kullanması önerilmez. Ayrıca saman nezlesi, astım ve kronik obstrüktif akciğer rahatsızlığı olan kişilerin de bu kremi kullanmaması doğru olacaktır.

Hamilelikte ise Dolgit kremin kullanılması, doktor kontrolünde olmalıdır. Ayrıca bebeğini emziren annelerde bu kremi kullanırken doktordan tavsiye almalıdır. Doğumu yaklaşan anne adaylarının da, Dolgit kremi kullanması önerilmez.

dolgit-krem-ne-ise-yarar

4 – Dolgit Krem Bacağa Sürülür mü?

Dolgit krem bacağa uygulanabilir. Peki, bacağa sürülen Dolgit krem ne işe yarar? Bir yere çarpma ya da düşme sonrasında bacaklarda meydana gelen içten yırtılmaların tedavisine iyi gelmektedir.

Ayrıca vücuttaki fazla kilolar sonucunda oluşan veya yaş aldıkça ortaya çıkan menisküs iltihabının giderilmesi içinde, Dolgit krem uygulanabilir.

Dolgit Krem Kullananlar

Dolgit krem ne işe yarar Ekşi platformundaki kullanıcılar tarafından da pek çok yorumda bahsedilmiştir. Krem ile ilgili yapılan yorumlar incelendiğinde, olumlu yorumların oldukça fazla olduğu görülür. Dolgit krem ne işe yarar yorumlar içerisinde, kas yırtılması ve bölgesel ağrıların giderilmesinde mucizevi bir krem olduğu belirtilir.

Genellikle bel ve boyun ağrısı için tercih edilen bir krem olmaktadır. Yapılan yorumlarda etkili bir krem olduğundan bahsedilir. Daha çok fıtık ağrıları için kullanılan bu kremin, 1 veya 2 gün içerisinde ağrılı bölgede rahatlık sağladığı da açıkça belirtilir. Çoğu kullanıcı tarafından kremin etkisi memnun edicidir.

dolgit-krem-ne-ise-yarar
Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Ayrıca Dolgit kremi kullanan kişilerce, bu kremi uygulamadan önce mutlaka doktora danışarak kullanılması gerektiği de yapılan yorumlar arasındadır. Dolgit krem ne işe yarar fiyatı gibi konularda da yapılan yorumlar mevcuttur. Kreme dair fiyat seçenekleri kullananlar tarafından oldukça uygun görülür.

Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Dolgit Krem Fiyatı 2023

Dolgit merhem ne işe yarıyor sorusunun cevabı olarak; kronik kemik ağrıları ve romatizma ağrısı rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavisinde kullanılır. Bu noktada kremin ağrı kesici bir özelliği bulunduğu ifade edilir. Aynı zamanda Dolgit krem iltihap giderici olmaktadır.

Günümüzde pek çok kişinin kullandığı Dolgit krem, 50 Gr olan alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Peki, 2023 yılında Dolgit krem fiyatı nedir? Bu kremin güncel fiyatı, 36, 23 TL olmaktadır.

dolgit-krem-ne-ise-yarar

Dolgit krem, reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir. Ayrıca internet üzerinden de çeşitli yerlerden kremin satın alınabilmesi mümkündür.

Ancak internetten satın alımlarda dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Son kullanma tarihine yakın olan ürünlerin genellikle internet üzerinden satışı gerçekleşir. Bu sebepten satın alırken son kullanma tarihine dikkat edilmesi ya da eczaneden kremin satın alınması önerilmektedir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.