Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. 15 Farklı En İyi Görüntülü Konuşma Uygulaması!

15 Farklı En İyi Görüntülü Konuşma Uygulaması!

Bilgece Bilgece - - 20 dk okuma süresi
1 5
burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Yaşanılan çağ gereği olarak en iyi görüntülü konuşma uygulaması oldukça arttı. İnsanlar iletişimi bir kavram olarak ayrı bir yerde tuttuğundan beri bu alanda büyük devrimler yaşandı. Geçmişten günümüze değişen iletişim şekillerinin son yöntemi de internet üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Görüntülü görüşme uygulamaları hayatımızın artık olmazsa olmazlarıdır!

Telefon telgraf ve fax gibi icatların arkasını 21. yüzyıldaki en popüler teknolojik araç olan internet seyretti. İnsanlar internet üzerinden çeşitli yollarla birbirleri ile iletişim kurmaya başladı. Bu öyle bir seviyeye geldi ki, artık uzaktan çalışılabilir oldu. Hatta öyle ki toplu görüntülü konuşma uygulamaları, kişilerin kısa sürede daha çok kişiye uygulamasına sebep oldu. En iyi görüntülü konuşma uygulaması olduğu kadar en iyi görüntülü konuşma programı araştırmaları başladı.

YouTube video

İnternetten görüntülü konuşmak, operatörlerin sağladığı görüntülü konuşmadan hem daha sağlıklı hem de daha ucuz olduğu için kullanıcılar internet üzerinden iletişim ağını genişletti. Eskiden iletişim kurmak, kişilere bilgi aktarmak zorken en iyi görüntülü konuşma uygulaması sayesinde daha kısa sürede mümkün kılındı. İnternet bağlantısı olduğu müddetçe çok kısa sürede haberleşme sağlandı.

İletişim sektöründe bu denli ilerlemeyi gören program geliştiricileri hızla görüntülü konuşma uygulaması geliştirmeye başladılar. Yaşanılan çağda sayısız en iyi görüntülü konuşma programı bulunmaktadır. Bunların bazıları bilgisayarda bazıları telefonda bazıları ise iki cihazda da kullanılabilmektedir. Peki görüntülü konuşma ile alakalı en iyi görüntülü konuşma programı hangileridir?

15 Farklı En İyi Görüntülü Konuşma Uygulaması

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari
En iyi Görüntülü Konuşma Uygulaması

Günümüzde kameranın olduğu her ortamda görüntülü konuşmak mümkün hale geldi. Görüntülü konuşmanın bu kadar yayılmasını sağlayan ve ulaşımını kolay hale getirenler, en iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak tanıtılanlardır. Bu uygulamalar sayesinde toplu görüntülü konuşma mümkün kılınabilir. Kişiler, bu sayede çeşitli sebeplerden dolayı iletişim kurmak istediği başka kişilerle kolayca haberleşebilir.

İstenilen haberleşmeyi sağlamanın temel yöntemi ise konuşma fırsatı sunan uygulamaları edinmektir. Edinilen bu en iyi görüntülü konuşma programı konuşacak tüm kişiler indirdikten sonra kişiler arası etkileşimi kurmak artık daha kolaydır. Birkaç saniye içerisinde bağlantı kurulur ve istenen uzunlukta iletişimler rahat rahat sağlanır.

1. Skype

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Skype, telefon veya bilgisayarlar aracılığı ile internet üzerinden iletişim kurmayı sağlayan bir uygulamadır. Teknoloji pazarındaki en eski ve en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. Microsoft’un geliştirdiği Skype, ilk olarak 2003 tarihinde kullanılmıştır. En iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak geçmişten günümüze listede kendisine yer bulmaktadır.

17 senelik tecrübe Skype’a birçok şey katmış, kendisini görüntülü konuşma konusunda geliştirme imkanı bulmuştur. Skype görüntülü konuşma kaç kişi, sorusu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Skype üzerinde ister 1 ister 24 kişi ile sıkıntısız ve HD bir şekilde görüntülü konuşulabilir. Ayrıca en iyi görüntülü konuşma programı içinde anlık mesajlaşma, fotoğraf ve ses paylaşma, sesli arama seçeneği de bulunur. En iyi görüntülü konuşma uygulaması indirmenin yanında kullanmak tamamen ücretsizdir.

En iyi görüntülü konuşma uygulaması denildiğinde akıllara her kadar telefonlar gelse de görüntülü konuşma uygulamaları bilgisayardan da mümkün kılınır. Skype bunun en güzel örnekleri arasında bulunmaktadır. Birden fazla oda açılarak 24 kişiye varana dek bağlantı sağlanır. Hem telefonlarda hem de bilgisayarlarda çalışan Skype, çoğu program marketinde bulunur.

2. WhatsApp

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

WhatsApp, Facebook’un son yıllarda bünyesine kattığı bir şirkettir. Anlık mesajlaşma programı olarak kullanılan ancak sonralarda birçok eklenti alan WhatsApp üzerinden rahatça görüntülü konuşma yapılabilir. Uygulama ücretsiz bir şekilde hem ses hem görüntülü arama imkanı sunar. En iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak temelde sunulmasa da iletişimi çok yönlü sağlamanın adresi günümüzde Whatsapp olmuştur.

Belge paylaşımı, görüntü paylaşımı, ses paylaşımı ve konum paylaşımı gibi farklı özellikler WhatsApp üzerinde yapılabilmektedir. İndirmesi ücretsiz olan WhatsApp, Google Play ile AppStore’da bulunmaktadır. İndirme sayısına göre en iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak bulunuyor. Bilgisayarda ise WhatsApp Web ile kullanılmaktadır. Milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp görüntülü konuşma uygulamalarının bulunduğu listelerde üst kısımlarında yer almaktadır.

Geçtiğimiz aylarda güvenlik ve gizlilik konusunda değişikliğe giden Whatsapp dünya çapında ses getirecek bir skandala yön vermiştir. Sesli ve en iyi görüntülü konuşma uygulaması olan Whatsapp kişilerin kişisel bilgilerini firmalara satabileceğini dile getirdi. Hal böyle olunca başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelerden de tepkiler aldı. Bu durum karşısında bireyler Whatsapp dışında uygulamalara yöneldi.

3. Google Duo – Yüksek Kaliteli Konuşma

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Google Duo, Android arayüze sahip çoğu telefonda bulunmaktadır. Google LLC’nin geliştirdiği program, en çok kullanılan görüntülü konuşma uygulaması arasındadır. Uygulama üzerinden en fazla 12 kişiye kadar görüntülü sohbetler ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Google Duo ile görüntülü mesajlar, sesli mesajlar gibi anlık paylaşımlarda da bulunmak mümkündür. Ayrıca görüntülü aramanın yanında sesli arama özelliği de bulunur. 1 milyardan fazla indirmesi bulunan bu program, toplu görüntülü konuşma programları arasında popülerdir. Hatta en iyi görüntülü konuşma programı olarak bulunur.

Android bazlı işletimleri bulunan telefon ya da tabletlere en iyi görüntülü konuşma uygulaması Google Duo indirilir. İndirme sonrası, kişilerin yapması gereken tek şey Zoom platformu mantığında olmaktadır. Konuşmanın sağlanacağı kişi ya da kişilere konuşma linki ya da numarası paylaşılır. Bu adrese tıklandığında uçtan uca bir görüntülü sohbet kısa sürede başlamaktadır.

4. Zoom Cloud Meetings

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Koronavirüs sebebiyle insanların evlere çekilmesinden sonra en iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak sunulan uygulama ve programların önemine önem kattı. Eğitim ve öğretimde birçok görüntülü konuşma uygulaması kullanıldı. Bunlardan birisi de Zoom Cloud Meetings. Zoom sayesinde 100 kişi ile aynı anda canlı olarak konuşulabilir.

Yapılan görüntülü konuşmanın sağlıklı olması için Zoom tarafından farklı eklentiler kullanılmaktadır. Ders veya iş için uygulamayı kullananlar için ise ekran paylaşımı ve veri paylaşımı seçenekleri vardır. Yolda iletişim kurmak isteyenleri de düşünen Zoom, güvenli sürüş modu bile geliştirmiştir. En iyi görüntülü konuşma uygulaması içinde öne çıkan bir programdır. Tamamen ücretsiz olan Zoom, çoğu uygulama marketinde bulunmaktadır.

Görüntülü konuşma uygulamaları ücretsiz arayışındaysanız deneyimleyebileceğiniz programlar arasındadır. Telefon ve bilgisayar üzerinden kullanıma uygundur. Eğitimde özellikle önem verilmesi ile birlikte kısa sürede çok sayıda kullanıcı edinmiştir. Daha sonra farklı alanlara da yayılmıştır. En iyi görüntülü konuşma uygulaması arayışında olan kişilerin ücretsiz olarak deneyimleyeceği yöntemlerden birisidir.

5. GoToMeeting Video Conferencing & Online Meetings

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

İnsanlar toplu bir şekilde iletişim kurmak için grup görüntülü konuşma programları kullanırlar. GoToMeeting’de buna imkan sağlayan bir uygulamadır. Geliştiricilerin belirttiğine göre uygulama içerisindeki ses ve görüntü kalitesi kristal netliğindedir. Günümüzde diğer görüntülü konuşma uygulaması firmaları kadar bilinmese de oldukça rahat görüşmeyi sizlere sunmaktadır.

İş veya eğitim için kullanılabilecek ideal bir uygulama olan GoToMeetings’in 10 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Uygulama, dünyanın hangi bölgesinde olunursa olsun görüntülü toplantılara katılmak imkanı sağlar. Ancak GoToMeetings’in olumsuz birkaç özelliği bulunmakta. Uygulama Türkçe dil desteği bulunmuyor. Ek olarak 14 günlük ücretsiz kullanımdan sonra ücret talep ediliyor. Ücretsiz en iyi görüntülü konuşma uygulaması ve en iyi görüntülü konuşma programı olarak bulunmasa da iş alanlarında kalite için tercih edilebilmektedir.

6. Hangouts

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Hangouts uygulaması da Google LLC’nin geliştirdiği görüntülü konuşma sağlayabilen uygulamalar arasında bulunur. Uygulama aracılığıyla 150 kişiye kadar grup konuşması başlatılabilir. Herhangi bir görüşme en fazla 10 kişi olacak şekilde görüntülü görüşmeye çevrilebilir. En iyi görüntülü konuşma uygulaması olabilmesi için 10 kişi yeterli görülmektedir.

İnternete bağlı olunmasa da kişilerinize mesaj atabileceğinizi belirten uygulama, popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Hangouts uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Her çeşit telefona veya bilgisayara rahatlıkla kurulabilir. En iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak rakiplerine karşı oldukça iddialı bir şekilde senelerdir piyasada yer almaktadır.

7. En İyi Görüntülü Konuşma Uygulaması – Jitsi Meet

burcu-alem-en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Jitsi Meet uygulaması, kişi sınırı bulundurmadan görüntülü konuşmaya imkan sağlayan tek uygulamadır. Bağlanacak kişi sayısı, oda kurucusunun internet hızına ve kapasitesine bağlı olarak belirlenir. Canlı konferanslara şifre ile koruma sağlayabilen en iyi görüntülü konuşma uygulaması, hiçbir hesap kurulumu istememekte. Yüksek kalitede ses ve görüntü paylaşımı yapmaya imkan sağlayan Jitsi Meet, tamamen ücretsizdir. Ancak uygulama Türkçe dil desteği bulundurmuyor.

8. Spike

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Görüntülü konuşma uygulamaları arasında yenilikçi bir bakış açısına sahip uygulamadır. Çoklu konuşmalar ve konferanslar için oluşturulmuş uygulama Android ve iOs tarafından desteklenmektedir. Ücretsiz oluşu kullanıcıların seçimi sırasında etki yaratmaktadır. Bireysel kullanıcılara ücretsiz sunulan en iyi görüntülü konuşma uygulaması web siteleri üzerinden de tercih edilmesi ile avantajını korumaktadır. Ancak profesyonel kullanıcılar için belirli bir ücret talep edildiğini bildirmek gerekir.

9. ICQ

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Mesajlaşma uygulaması olarak oluşturulması 1996 yılına dayanan uygulama oldukça eskidir. Uzun yıllardan beri uygulama platformaları üzerinde indirilmeye uygun olması ise kendisinin kalitesini belli etmektedir. Kullanışlılığı da bulunan en iyi görüntülü konuşma uygulaması başlangıçta sadece mesajlaşma özelliği bulunmaktaydı. Gelişen teknoloji ile birlikte uygulama içerisinde görüntülü konuşma özelliğinin eklenmesi avantajlarına bir yenisini daha ekledi.

10. Tox

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Windows, Android ve iOs platformları üzerinde bulunan görüntülü konuşma uygulamaları arasında Tox bulunuyor. Uygulama üzerinden anlık mesajlaşmalar, sesli mesaj iletileri yollamak mümkündür. En iyi görüntülü konuşma uygulaması elbette görüntülü konuşma imkânını da aynı zamanda desteklemektedir. Ancak daha çok iki kişilik bireysel görüntülü konuşmalar gerçekleştiriliyor. Çoklu görüntülü konuşma için pek de kullanışlı bir uygulama olduğu söylenemez.

11. En İyi Görüntülü Konuşma Programı |Viber

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Kaliteli olarak en iyi  görüntülü konuşma uygulaması imkânı sunan uygulamalar listesinde bir diğer başlık ise Viber. Uygulama web destekli olarak kişilere sunulmaktadır. Viber üzerinde hesap sahibi olan kişilerle dilenilen zamanda konuşma ve sohbet etme imkânı bulunuyor. Herhangi bir ücret talebi ise yoktur. Kullanışlı ve göz yormayan bir panele sahip olması uygulamayı diğerleri arasında bir adım önde olmasına sebep oluyor.

12. Facebook Messenger

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

En iyi görüntülü konuşma uygulaması arasında sosyal medya fenomeni Facebook Messenger’ı almamak olmazdı. Uygulama her ne kadar başlangıç aşamasına günlük yaşamdan görüntü ve yazılar paylaşmakla yola girişse de bununla kalmadı. Zamanla mesajlaşma bölümü ayrı bir uygulama üzerine geçirildi. Sonrasında bu uygulama üzerinde farklı yenilikler eklendi. Görüntülü konuşma yöntemi de bunlardan sadece birisi olmaktadır.

2021 yılı itibari ile en iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak Messenger, Whatsapp ile birlikte bağlantı kurdu. Whatsapp Web üzerinden bağlantı sağlayan kişiler bilgisayar üzerinden görüntülü konuşmak istediğinde Messenger üzerinden giriş yapması yeterlidir. Üstelik tek kişinin Messenger üzerinden girmesi yeterlidir. Tüm kullanıcıların giriş yapmasına gerek yoktur.

13. WeChat

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

WeChat ilk olarak indirilmeye sunulduğu anda büyük bir ses getirmişti. Sonrasında her ne olduysa o popülerliğini yitirdi ve sessizliğe büründü. WhatsApp gibi dişli rakiplerine karşı istediği etkiyi bir türlü gösteremedi. Uygulama standart bir mesajlaşmayı sağlayan uygulamalardandır. İçerisinde sesli konuşma, dosya paylaşımı mümkündür. En iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak imkân da sunar. Diğer uygulamaları tercih etmezseniz bu uygulama sayesinde görüntülü konuşma imkanını bulabilirsiniz.

14. Tango

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Bir dönem televizyonda ve internet üzerinde çokca reklamı dolaşan Tango, en iyi görüntülü konuşma uygulamalası olarak yer alıyor. Uygulamanın indirime hazır hale gelişi ve müşterilere sunuluşu çok eski zamanlara dayanmaktadır. Buna rağmen günümüz içerisinde de kemik bir kitleye sahiptir. Bir üst uygulaması da vardır. Bu uygulamada görüntülü konuşurken aynı zamanda karşınızdaki kişi ile online oyun oynayabiliyorsunuz.

15. En İyi Görüntülü Konuşma Uygulaması | Discord

Her ne kadar Discord uygulaması oyun tanıtımı yapan ve oynayan Youtuberler ile özdeşleşse de her birey tarafından kullanılabilmektedir. Anlık olarak hesabı takip eden sayısız kişi görüntüye dahil olabilir ve aynı zamanda online olarak ‘chat’ oluşturabilmektedir. Uygulamanın olumlu yönlerinden birisi birden fazla kişi ile görüntülü konuşurken aynı zamanda canlı olarak diğer bireylerle görüntü de olmasa dahi koşunabilmektir. Günümüzün en iyi görüntülü konuşma uygulaması olarak sunuluyor.

en-iyi-goruntulu-konusma-uygulamalari

Discord kullanımı genellikle oyun bazlı kanal sahiplerinin tercih ettiği bir en iyi görüntülü konuşma uygulaması ve hatta en iyi görüntülü konuşma programı olarak yer alıyor. Çünkü bilgisayar üzerinden program olarak indirilebileceği gibi telefondan uygulama olarak da temin edilmektedir. Büyük oyun şampiyonalarında takip etmek için de tercih edilmektedir.

İnternet üzerinde sayılamayacak kadar çoklu görüntülü konuşma uygulamaları vardır. Görüntülü konuşma yaparken sıkıntı çekmemek için kendisini kanıtlamış uygulamalar kullanılmalıdır. Özellikle kişisel bilgilerin korunması adına en iyi görüntülü konuşma uygulaması tercih edilmelidir.

Görüntülü sohbet uygulaması aynı zamanda bir video konferans görevi de görmektedir. Facebook Messenger yanı sıra google hangouts da iyi bir görüntülü konuşma aracıdır. Pek çok uygulama için iyi sonuçlar alındığı bilinmektedir. Corona virüsü nedeniyle pek çok şirket akıllı telefonlarda free conference ı en çok tercih edilen en iyi görüntülü konuşma programı ilan etmiştir. Bu sayede işleri aksatmadan yürütmüşlerdir. Özellikle en iyi görüntülü konuşma uygulaması tercihi, iş ve eğitim alanlarında sağlanmaktadır.

İnternet dünyasının kullanımının artması ve salgın gibi sebeplerden dolayı en iyi görüntülü konuşma uygulaması kişisel ve iş ortamlarında sıklıkla tercih edilmeye başlandı. En iyi görüntülü konuşma programı ve uygulamalarının bu denli artması ve genişlemesinde ise teknolojinin payı oldukça büyüktür. Sizin de teknolojiye ayrı bir ilginiz varsa mutlaka En iyi kitap indirme programları isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Yazılar

5 Yorum

 1. Cüneyt ertaş - -

  En iyi Görüntülü konuşmayı anlatan mükemmel bir site olmuş süper tavsiye ederim

 2. Cüneyt ertaş - -

  En iyi görüntülü konuşma uygulamalarını anlatan mükemmel bir site olmuş Çok güzel tavsiye ederim süper

 3. nisanur - -

  aile içinde whatsapp, şirkette firmalara göre Google Duo, Hangouts veya Skype kullanıyoruz. diğer uygulamalar hakkında bilgim yok ancak bunları deneyebilirsiniz.

 4. metin bedir - -

  Bilgisayarım üzerinden genellikle Skype kullanıyorum kullanışlı bilmeyen yok zaten. 🙂

 5. Nalan - -

  Merhaba, whatsapp görüntülü konuşma kaç kişi için izin veriyor biliyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.