«
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. 3 Farkı Giriş Yöntemi İçin Youtube Uygulaması Reklam Engelleme Uygulamaları

3 Farkı Giriş Yöntemi İçin Youtube Uygulaması Reklam Engelleme Uygulamaları

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme

İçeriklerin bölünmesine sebep olan reklamlarından dolayı Youtube uygulaması reklam engelleme konusunda arayışlar meydana gelir. Siz de bir video içeriği izlerken sürekli olarak kesintilerden sıkıldınız mı? Aslında hem telefon hem de tarayıcılar üzerinden bu duruma engel olmak mümkün. Yazının devamını okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

YouTube video

Youtube uygulaması üzerinden kullanıcılar izleyici kitlesi için sayısız paylaşımda bulunur. Sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerin başında yer alır.  Ancak bu mecra üzerinden para kazanabilmek adına kullanıcılar tarafından video içerisinde reklam koyulur. Hatta durum öyle bir hal aldı ki kişi istemese dahi uygulama firması rastgele reklamlar yerleştirir. İzleyici kitlesini rahatsız eden bu durum Youtube uygulamada reklam engelleme programı arayışına sürükler. Peki Youtube reklamları engelleme nasıl yapılır?

Youtube Reklam Engelleyici Chrome Eklentileri Nelerdir?

İnternette geçirdiğiniz zamanı çok daha eğlenceli hale getirmek mi istiyorsunuz? Vakit ve enerji harcamadan kolaylıkla Youtube uygulaması reklam engelleme işlemini yerine getirmek mümkündür. Tarayıcılar üzerinde kullanılan platform üzerinde karşılaşılan reklamları engellemek için program ya da eklentiye ihtiyaç olur. Chrome, doğrudan reklam engelleyici özelliğe sahip değildir. Ancak Chrome için mağazada yer alan eklentiler işlemin gerçekleşmesini sağlayacaktır. İnternet tarayıcısı üzerinden bu sayede reklamlar engellenecektir.

1. AdGuard Youtube Reklam Engelleme

Reklam engelleyici eklenti olarak bulunan AdGuard bu alanda oldukça iddialıdır. Eklentiyi Google Chrome ve Mozilla için indirebilmek mümkündür. Sadece Youtube uygulamada reklam engelleme değil, Facebook ve diğer web sitelerinde de reklamları engellemektedir. Kısa sürede bilgisayar ve tablete kurulum sağlanması kullanıcı kitlesi açısından beğenilir.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme
Youtube Uygulaması Reklam Engelleme

Youtube uygulaması reklam engelleme adına ilk sıralarda yer alan uygulamayı eklenti mağazasında indirilmesi gerekir. İndirme işlemi bir iki dakika sürer. Sonrasında web sitesi üzerine kurulumu gerçekleştirilir ve aktif hale gelir. Bu andan itibaren siteler arasında herhangi bir reklama rastlamadan gezmek mümkün olur. Adguard dns ile aynı zamanda DNS düzenlemeleri de yapabilirsiniz.

Google Chrome eklentisi AdGuard indirmek için tıklayabilirsiniz.
Mozilla Firefox AdGuard indirmek için tıklayabilirsiniz.

2. Youtube Uygulaması Reklam Engelleme: AdBlock

AdBlock, reklam engelleyici eklenti sıralaması arasında akıllara ilk gelenlerdendir. Bir tarayıcı eklentisi olan AdBlock, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan eklenti kısa sürede aktif hale getirilir. Herhangi bir ücret talebi bulunmamaktadır. Ücretsiz olmasından dolayı kolaylıkla kullanılmaya başlanabilir. Youtube uygulamada reklam engelleme, web sitelerinde reklam engelleme gibi hizmetleri bulunur.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme

Google Chrome eklentisi AdBlock indirmek için tıklayabilirsiniz.
Mozilla Firefox AdBlock eklentisi indirmek için tıklayabilirsiniz.

3.  AdBlocker Eklentisi

Youtube uygulamada reklam engelleme için AdBlocker eklentisi tercih edilebilir. Diğer iki eklentiye nazaran biraz daha az bilinse de ciddi bir kullanıcı kitlesine sahiptir. +900.000 milyon kişi tarafından indirilmiştir. Açık kaynaklı bir yazılıma sahip olması güvenilir olmasını sağlar. Eklenti olarak birkaç dakika içerisinde kurarak reklamlardan kurtulabilirsiniz.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme

Google Chrome AdBlocker eklentisi indirmek için tıklayabilirsiniz.
Mozilla Firefox AdBlocker eklentisi indirmek için tıklayabilirsiniz.

Farklı Sürümlerle Youtube Uygulamada Reklam Engelleme İmkanı

Youtube üzerinde içerik takibinde bulunurken reklam indirmenin tek yolu program ya da eklenti sahibi olmak değildir. Youtube uygulamasına ait farklı sürüm uygulamaları bulunmaktadır. Mağaza içerisinde bulunan bu tarz uygulamaların bazılarında reklamsız içerikler mevcuttur. Tercih edilmesi doğrultusunda rahat içerik takibi sağlanabilmektedir.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme

Taciz boyutuna gelen reklamların hayatımızın her anında karşımıza çıkması ile Youtube uygulaması reklam engelleme çabaları da arttı. Farklı sürüm olarak indirebilecekleriniz arasında:

Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilerek reklam olmadan keyifli bir şekilde kullanım elde edebilirsiniz.

Youtube Uygulaması Reklam Engelleme Android Uygulamaları

Android işletim sistemine sahip tüm telefon veya tablet kullanıcıları da tercih edeceği birkaç uygulama sayesinde Youtube üzerinde bulunan reklamlardan kurtulabilmektedir. Android Youtube reklam engelleme 2020 yılı içerisinde en çok indirilen uygulamaları da ayrıca bünyesinde bulundurmuştur. Kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen uygulama başlıkları birkaç firmayı bir araya getirmiştir.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme

Youtube uygulaması reklam engelleme adı altında işlev gösteren ve Android kullanan kişilere özel Android için uygulamalar:

 • AdClear,
 • AdBlock Browser,
 • AdFender tercih edebilir.

Uygulamalar sayesinde Android reklam engelleme rootsuz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Mevcut reklam engelleyiciyi indirmek ve arka planda çalışır halde bulundurulması yeterli olacaktır. Android Youtube reklam engelleme bu sayede mümkün kılınır.

Youtube Reklam Engelleme iOs Uygulamaları

Kullanıcı sayısının ciddi bir bölümünü elinde bulunduran iOs işletim sistemi üzerinde uygulamalar da bulunur. Anroid Youtube uygulama reklam engelleme mobil uygulamaları gibi sadece mevcut olan bulunmalı ve indirilmelidir. Arka planda çalıştığı süre boyunca herhangi bir reklam ile maruz kalınmaz. Üstelik iOs sisteminin oldukça titiz çalıştığı bilindiğinden uygulamalar herhangi problem yaratmaz.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme

iOs Youtube uygulaması reklam engelleme için kullanılabilecek uygulamalar arasında:

 • AdBlock Plus,
 • Purify Blocker,
 • 1Blocker,
 • Adamant,
 • AdBlock Browser bulunur.

Neredeyse çoğu uygulamanın ücretsiz olması kişilerin işini de kolaylaştırmaktadır. App Store üzerinden uygulamaları bularak deneme yanılma ya da kullanıcı yorumlarına göre tercih edebilirsiniz.

youtube-uygulamasi-reklam-engelleme
Youtube sadece içerik izleyebileceğiniz değil aynı zamanda birçok şey öğrenebileceğiniz bir mecradır. Öğrenilen bilgilerin kaybolmaması ya da farklı ortamlarda kullanılabilmesi için video indirme işlemi sıklıkla yapılmaktadır. Youtube Video İndirme Windows PC’de Nasıl Yapılır yazımıza bakarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Siz de daha fazla pratik bilgi için bizi takip edin. Nisan 2021 teknoloji haberleri için gözünüz bizde olsun.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *