Sevgi İzi Nedir? Müge Anlı Sevgi İzi Nasıl Yapılır?

sevgi-izi-nedir-muge-anli
  • Beğen
    Loading...

Sevilerek takip edilen araştırmacı gazeteci ve aynı zamanda sunucu Müge Anlı tarafından Sevgi İzi hayata geçirildi. Özellikle sevdiklerinin kaybolma riski yüksek olan kişileri ilgilendiren bu konu kısa sürede çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Temelde insanların kısa sürede bulunmasını sağlayan bu uygulama ile birlikte kayıpların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Sevgi İzi Nedir?

Sevgi İzi, kaybolması muhtemel kişilerin vücudunda genelde el bileği olmak üzere işlenen rakamlar için verilen bir addır. İşleyen sistem temelde kaybolma ihtimali olan bireylerin kısa sürede bulunması adına Müge Anlı tarafından hayata geçirilmiştir. Ülkemiz genelinde yavaş yavaş yayılmaya başlasa da dünya genelinde oldukça yaygın bir işlemdir.

İzin genel olarak uygulandığı kişiler arasında ağır psikolojik rahatsızlığı olanlar, alzheimer hastaları ve aşırı yaşlılar olmaktadır. Bulundukları zaman ve mekan kavramından mustarip olan zeka geriliği mevcut kişilere de yaş fark etmeksizin uygulanabilmektedir. Kayıpları bulma konusunda çabalayan Müge Anlı’nın oluşturduğu bu sistem ile birlikte kısa sürede herhangi bir zarar olmadan kişilere ulaşmayı mümkün kılmaktadır.

Sevgi İzi Dövmesi Nasıl Yapılır?  Kimlere Sevgi İzi Nasıl Yapılır?

Kaybolan kişilerin çabuk bulunması adına hayata geçirilmiş Sevgi İzi sisteminde yer almak oldukça basittir. Oluşturulan site üzerinden öncelikle kişilerin başvuru formunu doldurması gerekir. Başvuru sonrası kişilere belirli bir sıra numarası verilir. Mevcut rakamların, kişiye özel oluşturulması ile birlikte siteye kaydı yapılır.

Kişilerin yaptırması gereken unsur bu rakamları vücudunda bulundurmasıdır. Rakamları vücuda kaydeden alanlara giderek kısa sürede işlem tamamlanır. Olası bir kötü senaryo içerisinde kişiler kodları neticesinde kişisel bilgileri ile edinilir. Kayıp başvurularında bu kodlamalar ile kişinin kim olduğu bilgisine erişilerek, görevli emniyet müdürlükleri tarafından ailesine ulaşılır.

1- Sevgi İzi Anaokulu Dönemine Yaptırılabilir

sevgi-izi-nedir-muge-anli

Kaybolma potansiyeline sahip kişiler genellikle yaşlılar olarak düşünülse de küçük yaştaki bireyler de olabilmektedir. Özellikle zeka geriliğine sahip çocukların kaybolma olasılıklarına karşı aile izni bulunduğu takdirde sisteme dahil olurlar. Ancak burada bilinmesi gereken unsur yaşlı ve alzheimer olmadığı müddetçe ücretli olarak Sevgi İzi dövmesinin gerçekleştirilmesidir.

2- Yaşlılarda İzi Dövmesi Sevgi İzi

Yaşlı grubunda bulunan kişilerin özellikle kaybolma vakalarına sık sık girdiği görülmektedir. Yaşları gereği bireysel olarak kaçmaları mümkün olduğu gibi yaşlılık hastalıkları neticesinde zaman kavramları ortadan kalkabilmektedir. Bu durumdaki kişilere ücretsiz olarak sisteme dahil olması sağlanmaktadır.

3- Unutkanlık Hastalığı Olanlar

Alzheimer, zaman zaman kişilere bir kriz olarak gelebilmektedir. Kişiler bir anda nerede ve kim olduklarını unuttuklarından dolayı şehir içi ve şehir dışında bulunabilmektedir. Bu tarz durumlarda emniyet güçleri kişileri bulsa dahi kim olduklarını bilmediklerinden kimlik bilgisi de yoksa işlem yapamazlar. Halbuki sahip olunan Sevgi İzi dövmesi sayesinde kısa sürede ailelere haber iletilebilmektedir.

Sevgi İzi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Sevginin izi olarak adlandırılan bu dövmede en önemli unsur kişisel bilgilerin kayıt edildiği numaralar olmaktadır. Kişiler dövmeyi oluşturmak adına sevgi izi numaramı nasıl öğrenebilirim sorusunu sormaktadır. Numarayı öğrenmek için Sevgi İzi’ne özel açılan siteye girmek ve kayıt sonrası verilen numarayı almaktır.

Sevgi İzi Nerede Yaptırılır?

Sevgi İzi numarasını aldığınız site üzerinde anasayfanın sağ alt tarafında dövmenin nerede yaptırılabileceğine dair adres sorgulama bölümü bulunmaktadır. Bu arama adresine örneğin Sevgi İzi Isparta yazarak, Isparta’da yaptırabileceğiniz alanları öğrenebilirsiniz. Böylece aldığınız numara bilgisini verilen adreslere giderek vücudunuzda bulundurabilirsiniz.

Sevgi İzi Günah mı?

Elde edilen numaraların vücudun herhangi bir bölgesinde dövme olarak oluşturulması gerekir. Dövme yaptırma fikri çoğu kişi tarafından sevgi izi günah mi sorusunun sorulmasına sebep olmaktadır. Normal şartlarda dövme yaptırmanın İslamiyet açısından uygun olmadığı bilinmektedir. Ancak Nihat Hatipoğlu tarafından bu konuda açıklama yapılmıştır.

sevgi-izi-nedir-muge-anli

Sevgi İzi

Nihat Hatipoğlu, oluşturduğu bir program vesilesi ile gelen bu konudaki soruları yanıtlamıştır. Oluşturulan sistemin oldukça kıymetli ve önemli bir işe vesile olacağından herhangi bir günah söz konusu olmadığını belirtmiştir. Caiz olarak görülen bu durum, günah olmadığından dolayı kişiler tarafından gönül rahatlığıyla yaptırılabilmektedir.

Sevgi İzi Abdest Geçirir mı?

İslamiyet açısından günahlık bir durumun olmadığı dile getirilen bu dövmenin, abdest alma konusunda da sorun yaratmayacağı bilinir. Bilinen bilgilerin aksine dövmeler deri altına direkt olarak işlenmeyecek şekilde de yapılabilmektedir. Yapıştırmalar gibi deri altına nüfuz etmeyecek şekilde oluşturursanız abdest almanızı engelleyecek bir durum oluşmayacaktır.

Alzheimer hastalığı, bu dövmeyi yaptıranların başlıca sebepleri arasında yer alıyor. Hastalık sinsi bir şekilde zaman içerisinde kendini belli ederken beslenmenize dikkat ederek olasılıkları azaltmanız mümkündür. Azheimer Hastalığı Riskini Azaltmak için 8 Harika Yiyecek yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.