Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 2021 Yılında Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi İle Yapılmalıdır?

2021 Yılında Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi İle Yapılmalıdır?

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
3 0
whatsapp-goruntulu-konusma-kac-kisi-ile-yapilmalidir

En iyi görüntü kalitesi için Whatsapp görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılmalı? Genellikle Whatsapp görüntülü arama en fazla kaç kişi ile yapılır sorusunun cevabı aranır ancak önemli olan kaç kişi ile yapılmalıdır sorusunun doğru yanıtını bulmaktadır. Özellikle pandemi döneminde artan internet kullanımı sebebi ile internet hızı ciddi derecede düşmüş iken Whatsapp Görüntülü konuşma kaç kişi yapılmalıdır sorusunun doğru cevabı nedir?

Whatsapp Konferans Özelliği Nedir?

Whatsapp da görüntülü konuşma özelliği mevcut da vardı. Pandemi ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uymak adına birbirinden uzak kalan kişileri birleştirmek için Whatsapp konferans özelliği getirildi.

Whatsapp konferans özelliği sayesinde birden fazla kişi ile aynı anda bağlanmanız ve görüntülü şekilde sohbet etmeniz artık mümkün olmaktadır. Elbette ki bu özellik sınırsız kişi ile kullanıma açık değil. Peki, Whatsapp görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılmasına izin veriliyor? Görüntülü arama nasıl yapılır?

Whatsapp Konferans Kaç Kişi İle Yapılabilir?

Whatsapp konferans özelliğini kullanarak en fazla 8 kişi ile aynı anda konferans bir görüşme gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Whatsapp uygulaması üzerinden görüşmeye dahil edebileceğiniz kişi sayısı 8 ile sınırlandırılmış. 8 kişiden fazla kişi ekleyemiyorsunuz ama daha fazla kişi ekleyerek görüşme yapma imkanınız, zaten mevcut internet hızı nedeniyle neredeyse mümkün değil. Görüntülü arama yapmak için istediğiniz arkadaş ya da grubu belirlemelisiniz. Aramaya eklemek istediğiniz liste belli olduktan sonra görüntülü grup başlatabilirsiniz.

YouTube video

Yavaşlayan internet hızı sebebi ile 2 kişilik Whatsapp görüntülü arama hizmeti bile oldukça kesintili iken biz bu nedenle Whatsapp görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılmalıdır sorusunun yanıtını aramak istedik. Ancak bu sorunun yanıtını vermeden önce Whatsapp görüntülü konuşma nasıl yapılır kısaca açıklamak istiyoruz.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulaması gerek iş gerekse de sosyal alanlarda sıkça tercih edilen uygulamalardan biridir. Çoğunlukla mesajlaşma için kullanılan Whatsapp üzerinden sesli arama ya da görüntülü konuşma yapma imkanı da sunulmaktadır.

Whatsapp mesajlaşma alanında yeni grup araması için sağ üst köşede yer alan telefon simgesine tıkladığınızda sesli arama yapabileceğiniz gibi kamera simgesine dokunun ve dokunmanız halinde Whatsapp görüntülü konuşma başlatabilirsiniz.  Grup video araması böylece başlayacaktır. Hatta geçtiğimiz yıl gelen bir güncelleme sonrası Whatsapp konferans özelliği dahil edilmiş ve pek çok kişi tarafından Whatsapp çoklu görüntülü konuşma nasıl yapılır sorusu sorulmaya başlanmıştır.

1- Whatsapp Çoklu Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Artık Whatsap da aynı anda birden fazla kişi ile grup konuşması yapabilirsiniz. Özellikle uzun süredir sohbet etme ya da iş görüşmelerin, yüz yüze yapma imkanı bulamayan pek çok kişi için bu güncelleme çok beğeni aldı. Peki, Whatsapp Toplu Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır sizlere kısaca anlatmak istiyoruz.

whatsapp-goruntulu-konusma-kac-kisi-ile-yapilmalidir

Whatsapp çoklu görüntülü konuşma yapmak için Whatsapp uygulamasını açmanız ve aramalar kısmına geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu kısımda iPhone kullanıcıları için üst kısımda oda oluştur linkine tıklamanız gerekmektedir.

Android kullanıcıları ise sağ alt köşedeki kamera içerisinde link işareti bulunan simgeye tıklamaları ve açılan sayfada görünen kişiler arasından seçim yapmaları yeterli olacaktır. Peki, Whatsapp görüntülü konuşma kaç kişi seçilmelidir sorusunu yanıtlamak gerekirse Whatsapp en fazla 8 kişi seçmenize izin vermektedir.

2- Whatsapp Görüntülü Konuşma Bilgisayar Üzerinden Yapılabilir mi?

Whatsapp web giriş yaptıktan sonra bilgisayar üzerinden de görüntülü konuşma yapma olanağınız bulunuyor. Ancak Whatsapp görüntülü konuşma bilgisayardan yapabilmek için ses ve görüntü araçlarına sahip bir bilgisayar kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi İle Yapılır?

Whatsapp konferans özelliğinin dahil edilmesi ile birlikte Whatsapp görüntülü arama en fazla kaç kişi için izin veriyor sorusu sorulmaya başladı. Whatsapp tarafından yapılan açıklamada en fazla 8 kişi için toplu görüntülü konuşma yapılmasına izin verildiği belirtilmektedir. Ancak kişi sayısı arttıkça görüntü ve ses kalitesinde de belirgin bir düşüş olma olasılığı yüksektir.

Özellikle pandemi sürecinde ciddi bir şekilde düşen internet hızı sebebiyle Whatsapp 8 kişi görüntülü konuşma nasıl yapılır hususunda ses ve görüntü kalitesinde çok fazla bir beklentiniz olmamalı. Bu nedenle bizim tavsiyemiz en fazla Whatsapp 4 kişi ile görüntülü konuşma yapmanız yönünde olacaktır.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi| Whatsapp 8 Kişi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp görüntülü konuşma yapmak için uygulama içerisinde kamera simgesine tıklamanız ve görüşme yapacağınız kişiyi seçmeniz yeterli oluyordu. Peki, Whatsapp 8 Kişi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır bu sorunun yanıtını verelim.

whatsapp-goruntulu-konusma-kac-kisi-ile-yapilmalidir
Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Yapılmalıdır?

Whatsapp uygulaması içerisinde konferans görüşme başlatabilmeniz için “Whatsapp Çoklu Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?” başlığı altında size nasıl yapacağınızı açıklamıştık. 8 Kişi ile Whatsapp görüntülü konuşma yapmak için rehberinizden 8 kişiyi seçmeniz ve görüşmeye dahil etmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Süresi

Whatsapp uygulaması ile yapacağınız görüntülü konuşma süresi için her hangi bir sınırlama uygulanmamaktadır. Sizin internet hızı ve telefonunuzun şarj süresine göre dilediğiniz kadar Whatsapp görüntülü konuşma yapabilir, dilerseniz 8 kişi ekleyerek toplu görüntülü konuşma başlatabilirsiniz.

Whatsapp görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılmalıdır, Whatsapp çoklu görüntülü konuşma nasıl yapılır ve Whatsapp konferans kaç kişi ile sınırlı gibi soruların yanıtlarını kısaca vermeye çalıştık. Whatsapp konferans özelliği hakkında tüm sorularınızı yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Whatsapp başta mesajlaşma uygulaması olarak kullanmanın ötesinde günümüzde çoklu görüntülü konuşmalar için de tercih edilmektedir. Özellikle pandemi dönemine geçilmesi ile birlikte görüntülü konuşma uygulamaları ciddi anlamda talep edilmiştir. 15 Farklı En İyi Görüntülü Konuşma Uygulaması ile Konuşun yazımıza bakarak birbirinden iyi görüntülü konuşma programlarını öğrenebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.