«
  1. Anasayfa
  2. Estetik
  3. Türkiye’nin En Ünlü Estetik Cerrahları 2021

Türkiye’nin En Ünlü Estetik Cerrahları 2021

en-unlu-estetik-cerrahlar6

En ünlü estetik cerrahları kimlerdir sorusun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu sorunun cevabını tek bir faktöre dayanarak cevaplamak mümkün değildir. Genellikle hasta memnuniyeti ve yorumları dikkate alınarak verilebilecek bir cevaptır.

YouTube video

Dünyaca ünlü estetik doktorları olarak bilinen doktorların birçoğunun ülkemizden çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahı Derneği’nin iki yılda bir düzenlemiş olduğu kongrede iki Türk cerraha çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü. Bir cerrahın en iyisi olup olmadığını belirleyen bazı ölçütler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Operasyonda başarılı olduğu
  • Hastanın iyileşme süreci
  • Operasyondan elde edilen sonuç

Baz alınarak cerrah hakkında yorum yapılabilmektedir.

En Ünlü Estetik Cerrahları

Ülkemizde ve dünyada en ünlü estetik cerrahlar oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Her geçen gün teknolojinin de gelişmesi ile beraber operasyonlarda kullanılan cihazların çeşitliliği de artmaktadır. Her geçen gün daha ileri seviyeye sahip cihazların kullanıldığını görmekteyiz. Bu durumda cerrahların başarı oranını önemli oranda etkilemektedir. Örnek vermek gerekirse eskiden burun ameliyatlarında sert çekiç ve törpüler kullanılmakta idi. Bu da burun dokularına zarar vermesinin yanı sıra ameliyattan sonra iyileşme sürecinin de gecikmesine neden oluyordu. Günümüzde ise bu ameliyatlar mikro motor yöntemi ile yapılmaktadır. Bu sayede ameliyattan kısa bir süre sonra iyileşme mümkün olmaktadır. Ayrıca burun dokuları da zarar görmemektedir.

1 – En Ünlü Estetik Cerrahları | Prof. Dr. Şükrü Yazar

Türkiye’nin en iyi plastik cerrahları 2020 denildiği zaman birçok kişinin Şükrü Yazar ismi gelmektedir. Ünlü isim iki sene gibi bir süre boyunca Türkiye Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Meme Çalışma Derneği’nin başkanlığını yürütmüştür. Günümüzde hala söz konusu derneğin yönetim kurulunda yer almaktadır.

Şükrü Yazar 1992 yılında Ankara Üniversitesinden mezun olmuştur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanındaki uzmanlığını ise 2001 yılında tamamlamıştır. 2007 yılında da doçentlik unvanını almayı hak kazandı. Profesörlük unvanını ise 2013 yılındayken aldı. Klinik ve cerrahi çalışmalarını ise Nişantaşı’nda yer alan kliniğinde yürütmektedir.

2 – Op. Dr. Hamidreza Samani

1971 yılında Tebriz’de dünyaya gelmiştir. Tıp ile alakalı eğitimini ise Tebriz Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Bu fakültede ilk ona girerek son derece başarılı bir öğrenci olmuştur. Tıp fakültesine başlamasından itibaren her zaman bir plastik cerrah olmanın hayalini kurmuştur. 2002 yılında TUS girmiştir. Nisan ayında yapılan sınavda yabancılar için açılan tek kişilik kontenjana girmeyi başarmıştır. Böylece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde asistanlık kadrosunda yer almış oldu. Yapmış olduğu birçok başarılı operasyon sayesinde en ünlü estetik cerrahlar denildiği zaman akla gelen isimler arasında yer almaktadır.

3 – Prof. Dr. Namık Kemal Baran

Dünyanın en iyi estetik cerrahları denildiği zaman ülkemizin ünlü isimlerden biri olan Namık Kemal Baran da akla gelmektedir. Namık Kemal Baran yıllarca GATA’da bulunmuş asker kökenli bir doktordur. Gazi Üniversitesi’nin kuruluşunda da yer alan ünlü isim okulun ilk rektörüdür. Ajda Pekkan, Hande Ataizi ve Emel Sayın gibi pek çok ünlünün ameliyatına girdi. Yaşı çok ileri olmasına rağmen hala hastaların adeta ona akın ettiğini söylemek mümkündür.

4 – Prof. Dr. Nazım Durak

Nazım Durak isimli ünlü cerrah da GATA’dan bir doktordur. Kendisi de Gönül Yazar ve Ebru Destan gibi pek çok ünlü ismin estetik operasyonlarında yer almıştır.

5 – Op. Dr. Leyla Arvas

Kadın cerrah denildiği zaman ülkemizde hemen hemen herkesin aklına Leyla Arvas isimli ünlü Plastik Cerrah gelmektedir. Yurt dışında almış olduğu eğitimler sayesinde de oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Kazanmış olduğu tecrübelerden de adından sıkça söz ettirmektedir ve söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.

6 – Prof. Dr. Reha Yavuzer

En Ünlü Estetik Cerrahları

Reha Yavuzer isimli cerrah son dönemlerde alanında oldukça popüler olmaya başladı. En iyi plastik cerrahlar denildiği zaman akla gelmesinin en büyük sebebi ise son zamanlarda sık sık televizyon kanallarında görmeye başlamamızdan kaynaklanıyor. Birçok internet fenomeninin bu cerrahı tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Estetik yaptırmak isteyen birçok kişi olarak operasyonun yapılacağı kliniği detaylı bir şekilde araştırmaktadır. Ameliyat sırasında ve ameliyat sonrasında herhangi bir problem ile karşılaşmamak adına klinik seçimi önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *