«
 1. Anasayfa
 2. Burcualem Öneriler
 3. Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren bankalar genellikle sigortalı bir işte çalışma veya düzenli bir geliri olma durumuna bakarak müşterilerine kolay kredi çekme imkanı veriyorlar. Ancak bu şartlara sahip olamayan ev hanımlarının kredi çekme ihtiyaçları olabiliyor. Bu durumda da kredi fırsatı sunan bankalar mevcut.

Ev hanımlarının kredi çekebileceği miktarlar düzenli bir gelire sahip olanlara göre daha düşük olabiliyor. Ancak yüksek miktara ihtiyaç duyanların bunu yapabileceği bir yol var. En kolay kredi veren bankalar ev hanımlarının ipotek göstermeleri durumunda verebilecekleri kredi miktarlarını arttırabiliyor.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2023 Arasında Hangileri Var?

Ev hanımları haneye giren geliri belgeledikleri takdirde faizi düşük olan krediler çekebiliyorlar. Peki en kolay kredi veren bankalar hangileri?

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • PTT Bank
 • TEB

1 – Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangi Şartları Arıyor?

Ev hanımlarının geliri olmaması sebebiyle bankalar kredi verebilmek için bazı şartları göz önünde bulunduruyor. O şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak en kolay kredi veren bankalar şartlarını şu şekilde sıralıyor:

 • Krediyi ödeyebilecek bir hane gelirine sahip olunması
 • Bankanın istediği koşulda kefil ya da ipotek gösterilebilmesi
 • İpotek gösterilen mal sahibi eş olduğu takdirde eş rızasının yazılı olacak şekilde alınması
 • Başvuran kişinin yasal bir takipte olmaması
 • Kredi notunun yüksek olması

Bunlar dışında anne ya da babasının maaşı kendisine kalmış olan kadınlar en kolay kredi veren bankalar yardımıyla krediye ulaşabilir.

2 – Ev Hanımları Kredi Başvurusunu Nasıl Yapabilir?

En Kolay Kredi Veren Bankalar
En Kolay Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarının en kolay kredi veren bankalar yoluyla kredi çekebilmeleri için kimlik belgeleri ve gelir belgesi ile bankaya gitmeleri gerekmektedir. Ancak bazı bankalarda yüz yüze şartı aranmamaktadır. Müşterilere internet siteleri veya mobil bankacılık üzerinden başvurma imkanı sunulmaktadır. ENPARA, en kolay kredi veren bankalar arasından sadece biridir.

3 – Kredi Borçlarını Ödeyemeyenlere Ne Olur?

Kredi çeken herkesin olduğu gibi ev hanımlarının da borçları düzenli şekilde geri ödüyor olmaları gerek. Çünkü ödeme günü bir gün geçtiği takdirde bile kredi notları olumsuz etkilenmektedir. Ayrıca üs üste 2 ay ödenmediğinde banka icra takibini başlatabilir.

4 – En Kolay Kredi Veren Bankalar Yorum Sayfalarında Nasıl Değerlendirilmiş?

Kullanıcılar yorumlarda genellikle müşterilerin kredi notları yüksek olduğu takdirde kredi çekebilmenin oldukça kolay olduğunu dile getirmişler. Ancak en kolay kredi veren bankalar yorumlar yapılan sayfadaki bir analize göre 2023 yılı Nisan ayında Aktif bank yani NKolay olmuş. Ondan sonraki en kolay kredi veren bankalar Enpara, Finansbank, Garanti Bankası’dır.

Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2023 Hangileri?

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi dışında ev hanımları kredi kartı alabilmek için de bankalara başvurabiliyor. Ancak kredi çekmek gibi bununda bazı şartları var. Bankaların kara listesinde olmamak, kredi notu yüksek olmak, kart ödemelerini düzenli şekilde yapmak gibi. Bu bankalar arasında sayılabilecek bankalar:

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Şekerbank
 • Garanti BBVA
 • Akbank
 • TEB

En Kolay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Artan altın fiyatları ve dalgalanan döviz kurları sebebiyle vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor ve nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için nakit para gerekebiliyor. Tüm bankalar ihtiyaç olduğu anda şubeye gitme zorunluluğu olmadan ihtiyaç kredisi alma imkanı sağlamaktadır.

Böylelikle zor durumda olanlara kredi fırsatı sunulmuş olur. Genellikle 70.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kolaylıkla verilebilir. Bunun yanında en kolay kredi veren bankalar bunun için teminat veya kefil şartı aramamaktadır.

1 – Akbank Gelir Belgesiz Kredi İmkanı Sunuyor mu?

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Akbank’ın müşterilerine sunduğu fırsat sayesinde gelir belgesi ve imza olmadan online şekilde kredi çekebilmek mümkündür. Şubeye gitmeden kolay kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi için başvuruyu yaparak müşteriler ne kadar kredi kullanabileceğini öğrenebiliyorlar. Online olarak yapılan kredi başvurusu sonucu telefona cevap geliyor.

2 – Fibabanka Kredi Çekmek Kolay mı?

Fibabanka faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almasa da düşük faiz oranları ile anında kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Bu da en kolay kredi veren bankalar arasında olduğunu gösterir. Akbank gibi Fibabanka’da da belge sunmaya gerek yoktur.

Anında çekilen kredi genellikle 250.000 TL’ye kadar verilir. Faiz oranları yaklaşık olarak %1,82’den başlamaktadır. Müşterilerine T.C. ile kredi başvurusu online olarak yapma imkanı sağlamaktadır.

En Kolay Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Taşıt kredisi faiz oranları her bankada farklı olarak hesaplanmaktadır. Bunun yanında sıfır ya da ikinci el araçta kullanılacak kredi faiz oranları birbirinden farklıdır. Araç kredisinin ipotekli kredi olduğunu unutmamak gerekir. Yani vade süresince araca ipotek konulmaktadır. Araçtaki ipotek, borç bittiğinde kaldırılmaktadır.

Taşıt kredisi için en kolay kredi veren bankalar bazı belgeler istemektedir. Bunlar arasında nüfus cüzdanının fotokopisi, geliri ispat edebilmek için son ayın maaş bordrosu, araç ikinci el olduğu takdirde ruhsat fotokopisi bulunmaktadır. Fibabanka yine en basit kredi veren bankalar arasında bulunan bir bankadır.

En Kolay Konut Kredisi Veren Bankalar ve Şartları Nelerdir?

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Konut kredisi imkanı sağlayan birçok banka bulunmaktadır. Bunlar arasında özel faiz oranlarını karşılaştırarak kendinize uygun en kolay kredi veren bankalar arasında seçim yapabilirsiniz. Hatta bazılarında şubeye bile gitmeden konut kredisine sahip olabilme fırsatınız var.

Ancak başvurunun daha hızlı sonuç vermesi için konuta ait tapunun fotokopisi, güncel bir fatura, gelir belgesi ya da maaş bordrosu, kimlik belgesi gibi evrakların bankaya iletilmesi gerekebilir. Bunlar sonucunda aylık gelir, kredi notu ve çekmek istenilen konut kredisi tutarı değerlendirilerek başvuru tamamlanır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Var mı?

Kredi notu kötü olsa da müşteriler konut kredisine başvurabilir mi? Kredinin onaylanması için kredi notuna bakıldığı bir gerçektir. Net bir sınır belirlenmemiştir. Yine de 1500 üstünde kredi notu olanlar kredilerini çok daha rahat şekilde çekebilmektedir. Ancak kredi notunun düşük olması durumunda kredi çekilen tutar ve uygulanacak faiz oranı değişerek kredi verilebilir.

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emeklilik kredisi ile nakit paraya ihtiyacı olan müşterilere uygun faizlerle kredi fırsatı sunulur. Kredi için maksimum vade genellikle 36 aydır. Bankalar her kredi için bir yaş sınırı belirler. Emeklilik kredisinde sınır olan yaş genellikle seksendir.

Emeklilere verilen kredi genellikle ihtiyaç kredisi şeklinde olmaktadır. Bunun yanında en kolay kredi veren bankalar, emekli maaşlarını taşıyanlara da ayrıca kredi avantajları sağlamaktadır.

Riskli Müşteriye Kredi Veren Banka Var mı?

Müşterilerin kredi puanları düşük olsa bile en kolay borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Vatandaşlar taksitlerini ödeyemediklerinde bankalar bu kişilere kredi vermek istemeyebiliyor. Ancak bazı bankalar müşterinin sicili kötü olsa bile 25.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Finansbank, Ziraat Bankası, Enpara, Akbank en kolay kredi veren bankalar arasındadır.

YouTube video

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *