Led Havuz Aydınlatma Modelleri Neler? En Şık Havuz Aydınlatma Armatürleri

havuz-aydinlatma-modelleri
  • Beğen
    Loading...

Havuz aydınlatma modelleri, havuzunuzun daha güzel durmasına yol açacak! Siz de sahip olacağınız havuz aydınlatma armatürleri ile havuzunuzu değiştirin.

Havuz aydınlatma led ışıklandırma yöntemiyle sık sık başvurulmaktadır. Havuzun aydınlatma zorunlu olmamakla birlikte özellikle estetik görünüme dikkat edenlerin tercihidir.

Havuzlarınızın aydınlatılmasında ister led lambalar isterseniz sıva üstü lambalar kullanabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmıştır.

Günümüzde çeşitli türlerde ışıklandırmaya ve kuruluma sahip olan havuz aydınlatma armatürleri bulunmaktadır. Havuzunuzun şekline, modeline ve tamamen planladığınız estetik görünümüne göre kararlarınızı verebilirsiniz.

Neden Havuz Aydınlatma Armatürleri Kullanılmalı?

Havuz aydınlatma armatürleri kullanılması elbette zorunlu bir işlem değildir. Fakat havuzun görünümünde değişim yaratmak adına estetik anlamda bir şarttır.

Eğer havuz aydınlatmasını tercih ederseniz, havuzunuz olduğundan daha güzel görünecektir. Bu da ortamın dekorasyon anlamında tamamlanmasını sağlar.

Yalnız bununla sınırlı kalmaz. Kişisel havuzların dışında özellikle hizmete sunulan havuzlarda müşterilerin beğenisini kazanmak adına da bir tercihtir.

Kiralama yapılan evlerdeki havuzlarda ya da otellerde bu yüzden sık sık tercih edilmektedir. İster Led havuz lambası isterseniz sıva üstü olarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.

havuz-aydinlatma-modelleri

Havuz Aydınlatma Armatürleri

Havuz Aydınlatması Nasıl Yapılır?

Havuz aydınlatmasında izlenecek yöntemler oldukça basittir. İlk defa havuz kurulumu sırasında oluşturulabileceği gibi daha sonradan da eklenebilir.

Alacağınız sıva üstü havuz  lambaları ile dilerseniz havuzunuzun diplerine kurulum sonrası yerleşim yaptırabilirsiniz. Suya dayanıklı olmasıyla oldukça rahat bir kullanım sağlar.

Bununla birlikte havuz aydınlatması adına özel olarak havuzlarda yerlerde belirlenir. Bu alanlara havuz lambaları yerleştirmek de bir diğer tercih olarak karşınızda bulunur.

Havuzlarınızı aydınlatmadan önce karar vermeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bunlardan ilki; nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizdir.

Çünkü günümüzde aydınlatmaların havuz içerisinde yapılışı değişiklik gösterir. En sık havuz duvarlarına yapılan aydınlatmalar göze çarpar.

Fakat hizmete sunulan havuzlarda olmak üzere genel olarak süs havuzlarında da en sık tercih edilen diğer nokta da havuz tavan aydınlatması olarak karşımıza çıkar.

Yerleşim yerlerini belirledikten sonra kısa sürede alacağınız aydınlatma sistemleri ile havuzunuza son dokunuşları yapabilirsiniz.

havuz-aydinlatma-modelleri

Havuz Aydınlatma Modelleri Neler?

Günümüzde aydınlatma için değişik modeller bulunmaktadır. Kişilerin tercihine bağlı olarak birisini seçtiği ve uygulattığı doğrudur. Uygulamalar aşamalarına ve fiyatlandırmalarına göre değişiklik gösterir.

1- Havuz Aydınlatma Led

Havuz led aydınlatma en sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Havuzların içerisine led lambaların yerleştirilmesiyle oldukça şık bir görüntü ortaya çıkar.

Led aydınlatmalar için havuz kurulumu sırasında ekstra bir çaba gerekmez. Aksine havuz bitiminden yıllar sonra bile kurulumu yapılabilmektedir.

İsteğiniz doğrultusunda kaliteli havuz aydınlatma led modelleri inceleyerek satın alabilirsiniz. Bir firmadan destek alarak kurabileceğiniz gibi kendiniz de rahatlıkla kurulumunu sağlayabilirsiniz.

2- Süs Havuzu Aydınlatma

Aydınlatma süs havuzu yapımı sırasında diğer havuzlara kıyasla daha farklı modeller bulunmaktadır. Işıklandırma ve renklendirme açısından daha geniş bir fırsat sunar.

Bu havuzların kullanım amacı tamamen görünüm olmasından ötürü normal havuzlara kıyasla değişimi daha sık yapılabilir. Bahsedilen süs havuzları için aydınlatma olmazsa olmaz aşamalardan birisidir.

Alışveriş merkezlerinden tutunda halk meydanlarında görebileceğiniz süs havuzlarında çoğu zaman aydınlatma mevcuttur. Rengarenk görünüme sahip lambaları seçebilir ve havuzun daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

3- Tavan Havuz Aydınlatma

Havuzların genel olarak aydınlatma sırasında tavanları için kurulum yapılmaktadır. Tavan havuz sistemleri kurmak ise oldukça basittir.

Sıva üstü havuz aydınlatma sistemleri bunun için bulunur. İşlemleri yapılıp bitmiş havuzlar için havuzun diplerine sabitleme yapılır.

Bu modeller sayesinde havuzunuz ömürlük olarak ışık saçacaktır. Akşamları, geceleri kullanımı da böylece daha rahat hale gelir. Sadece havuzlarınızın duvarlarına değil tavan aydınlatmalarına da el atabilirsiniz.

havuz-aydinlatma-modelleri

Havuz Aydınlatma Fiyatları Ne Kadar?

Havuz aydınlatma fiyatları günümüzde değişiklik gösteren bir konudur. Zira aydınlatma adına satışa sunulan havuz armatürleri çok çeşitlidir.

Alacağınız lambanın/aydınlatmanın türünden tutun da satın aldığınız markaya bağlı olarak fiyatlarda değişiklik göreceksiniz.

Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken fiyattan ziyade kalite olmalıdır. Çünkü kalitesiz bir modelin su ile etkileşime geçtiğinde sağlık açısından sorun yaratabileceğini bilmelisiniz.

Kaliteli ve çeşitli modellerde aydınlatma türlerine siz de E-havuzmarket.com adresinden ulaşabilirsiniz. Site üzerinde sıva üstü ve led lambalar olmak üzere birçok çeşit bulunmaktadır.

OKUYUCU YORUMLARI