Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dekorasyon
  4. »
  5. Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Bilgece Bilgece - - 9 dk okuma süresi
1 2

Tarçın rengi oturma grubu hangi renklerle dekore edilirse en güzel tasarımlar ortaya çıkar diye merak ediyorsanız işte detaylar!

Tarçın rengi oturma grubu son dönemlerde birçok kişinin ilk renk tercihleri arasında yerini almış durumda. Turuncunun tonlarına yakın olan bu renk şık olduğu kadar kombinlenmesi de zor. Doğru renklerle eşleştirilmediği halde beklenen görüntüyü sağlamayacaktır.

Tarçın rengi oturma grupları renkleri kadar hangi mekanda kullanılacağı da  önemlidir. Bazı mekanlarda tarçın oturma grupları önerilirken bazı mekanlarda kullanımından kaçınılmaktadır. Bu nedenle tarçın koltuk takımı satın alırken dikkat emeniz gereken her şey önemli olmaktadır.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Seçiminde Hangi Koltuk Modeli Uygundur?

Tarçın oturma grubu astın alırken oturma grubunu nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin köşeye yerleştireceğiniz bir oturma grubu olacaksa tarçın rengi köşe koltuk almanızı daha uygun olacaktır. Ana renk olarak tarçını ön plana çıkarmak istemiyorsanız tarçın rengi berjer ile küçük bir dokunuş yapabilirsiniz.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tarçın rengi dekorasyonunda renk kadar kumaş seçimi de önemlidir. Klasik dekorasyondan yana iseniz kadife kumaşlı koltuk takımlarını kullanabilirsiniz. Yüzeyi göze gelen etkileyici bir seçenek arıyorsanız chester koltuk takımı tarçın rengi mükemmel olacaktır.

1. Chester Koltuk Takımı Tarçın Rengi

Tarçın rengi oturma grubu içerisinde chester koltuk takımları kumaş yapısının kabarık olması ile öne çıkan bir modeldir. Bu modeldeki koltuk takımlarına kapitone düğmeleri takılarak baklava dilimi görüntüsü verilir. Kumaş yapısı ve oluşturulan baklava dilimi detayı chester koltuk takımını özgün yapan özelliklerdir.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022
Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Chester koltuk takımı alırken tarçın rengi tercih ediyorsanız kadife, suni veya deri kumaşlar istediğiniz kabarık görüntüyü verecektir. Farklı kumaşları da tercih edebilirsiniz. Ancak istediğiniz kabarık görüntüyü elde etme şansınız daha düşük olacaktır.

2. Tarçın Rengi Köşe Koltuk

Farklı büyüklüklerde tasarlanan köşe koltuk takımları birçok evin köşelerini süslüyor. Hem oturma grubu hem de yatma yeri olarak kullanılan bu model birden fazla fonksiyona sahip olduğundan çok kullanışlıdır. Son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken bu koltuk modeli tarçın rengi oturma grubu çeşitleri içerisinde de yer almaktadır.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Geniş renk aralığı içerisinde en çok tercih edilen renklerden birinin tarçın rengi olduğunu söyleyebiliriz. Tarçın rengi köşe koltuk, köşeli odaların dekorasyonunda vazgeçilmez mobilya parçalarından biridir. Dekorasyon konseptine uyduğu halde mükemmel bir görünüm oluşturur.

3. Tarçın Rengi Berjer

Tarçın rengi oturma grubu içerisinde berjerler modern mobilyaların en popüler ürünlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Hem ev hem ofis dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen berjerler farklı model seçenekleri ile diğer mobilyalarla kolayca uyum sağlayabiliyor.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Doğru renk seçimi de yapılmışsa dekorasyonlara bir berjerden daha çok yakışacak bir şey zor bulunur. Halı, perde, koltuk takımından oluşan aynı renk tonlarına sahip dekorasyon tarzına farklı renkteki berjer ile canlılık katmanız mümkün. Tarçın rengi berjer özellikle açık renk tonlarına sahip dekorasyonlarda çok şık durmaktadır.

Tarçın Rengi Oturma Grubu |Tarçın Rengi Oturma Grupları Renk Eşleşmesi

Tarçın rengi köşe koltuk ve chester koltuk takımı tarçın rengi tonlarına uyumlu olan renklerle eşleştirildiğinde mükemmel dekorasyon stilleri ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle tarçın rengi oturma grubu seçerken renk kombinasyonlarının nasıl olacağı hakkında fikir sahibi olmanız doğru renk kombinasyonlarını yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Farklı renkleri bir arada kullanmak isteyenler için tarçın renginin hangi renklerle kombinlenebileceği çok önemlidir. Tarçın rengi oturma grupları renk uyumlarında en çok tarçın-krem, gri-tarçın, tarçın-kiremit, tarçın-yeşil ve tarçın hardal kombinasyonları öne çıkmaktadır.

1. Tarçın Rengi Oturma Grubu| Tarçın Krem Koltuk Takımı

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tartışmasız tarçın rengine en çok yakışan renklerin başında krem rengi gelmektedir. Tarçın krem koltuk takımı seçerken krem rengi tarçının yoğun tonunu dengeler. Krem renginin açık tonu mekanda ferahlatıcı bir etki yaratır. Bu renk uyumu için berjer kullanılması da iyi bir seçenektir.

2. Gri Tarçın Koltuk Takımı

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tarçın rengi oturma grubu modellerinin yanına en çok yakışan renklerden biri de gridir. Gri tarçın koltuk takımı alırken farklı markaların birçok model seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Kolayca bulabileceğiniz bu renk uyumu eşsiz bir görüntü oluşturur.

3. Tarçın Kiremit Rengi Koltuk Takımı

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tarçın ve kiremit rengi birbirine yakın renk tonlarıdır. Tarçın kiremit rengi koltuk takımı farklı renklerle desteklendiğinde çok güzel bir dekorasyon stili oluşturur. Ancak dekorasyonda yalnızca bu iki renk hakim olacaksa boğucu bir hava oluşur. Bu nedenle diğer mobilya ve tekstil ürünlerinin renk seçimine de dikkat edilmesi gerekir.

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tarçın rengi oturma grubu seçerken diğer mobilyalarla olacağını hayal ederek karar verin. Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken 6 husus bu konuda size yardımcı olacaktır.

4. Tarçın Yeşil Koltuk Takımı

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Ev dekorasyonu deyince son yıllarda en çok akla gelen renklerden biri yeşildir. Yeşil farklı renk tonları ile birçok tasarımda ilham kaynağı olmaktadır. Yeşilin tarçın rengi oturma grubu ile de son derece uyumlu olduğu bilinmektedir. Tarçın yeşil koltuk takımı oturma grupları içerisinde sıklıkla rastlanan bir eşleşmedir.

5. Tarçın Hardal Rengi Koltuk Takımı

Tarçın Rengi Oturma Grubu Hangi Renklerle Kombinlenir 2022

Tarçın rengi oturma grubu yalnızca dengeleyici renklerle değil marjinal ve canlı renklerle de uyum sağlamaktadır. Hardal ve tarçın iki iddialı renk olmasına rağmen tarçın hardal rengi koltuk takımı göze kamaştıran etkileyici bir görüntü oluşturur. Hardal ve tarçının bir arada kullanıldığı mekanlarda enerjik bir atmosfer hakim olur.

Tarçın Rengi Salon Dekorasyon İçin Uygun Mudur?

Tarçın rengi oturma grubu, oturma odası ve salon gibi mekanların dekorasyonuna uyan bir mobilyadır. Sıcak renk tonlarından olan tarçın renginin kullanılmaması gereken yer ise çalışma odasıdır. Tarçın rengi çalışma odasında uyku getiren bir sıcak bir hava oluşturacağından önerilmemektedir.

Salonda tarçın rengi oturma grubu kullanmak iyi bir seçenek olmakla birlikte duvar kağıdı olarak da bu renk kullanılabilir. Ancak salon duvarının tamamı yerine belli bölgelerine uygulanması daha iyi olacaktır. Ayrıca salon dekorasyonunda perde ve aksesuarlarda da tarçın rengi kullanılabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.