Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. İnfluencer Ajansı ile Çalışmak Faydalı mıdır? İnfluencer Başvuru Nasıl Yapılır?

İnfluencer Ajansı ile Çalışmak Faydalı mıdır? İnfluencer Başvuru Nasıl Yapılır?

Bilgece Bilgece - - 3 dk okuma süresi
5 0
influencer-basvuru-influencer-ajansi

Dijital dünyada para kazananların sayısı arttıkça, sosyal medyaya duyulan ilgi de gün geçtikçe artıyor. En çok para kazandıran meslekler sosyal ağda yerini almaya başladıkça, “İnfluencer kimdir?”, “İnfluencer başvuru nasıl yapılır?” sorularını da beraberinde getiriyor.
İnfluencer, sosyal medya platformlarından binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşarak, takipçilerini medya pazarlamasıyla etkileyen kişidir. Sosyal medyada reklam yaparak, takipçi kitlesinin satın alma kararlarını etkilerler.

İnfluencer Ne İş Yapar?

influencer-basvuru-influencer-ajansi

Hayatımızın her köşesine yerleşmiş bir mecra olan sosyal medya, özellikle de instagram üzerinden takipçi kitleyi en hızlı şekilde etkileme imkanı veren uygulamadır. Takipçi kitlesi olan, instagramda farkındalık yaratarak öne çıkmış kişiler influencer olmaya adaydır.
Gündeme ve yeni gelişmelere ayak uyduran influencerlar, profil sayfalarını güncel tutarak markaların iş birliği yapma hakkına da sahip olabilirler. İnstagram algoritmasını bilen, ilgi çekici içerikler paylaşan profiller, zamanla bu durumu faydaya dönüştürerek markaların ürün veya hizmet tanıtımlarını satışa çevirmek isteyebilirler.

İnfluencer Başvuru Nasıl Yapılır?

influencer-basvuru-influencer-ajansi
Influencer Ajansı

İnfluencer, sosyal medya ağlarında popülaritesini de kullanarak, özel hesap ayarları sayesinde iş birliği yaparak kazanç sağlamaya başlar. Bazı reklam iş birlikleri, çalışmak istedikleri influencer profillerini takipçi sayılarına göre sınıflandırarak seçmektedir. Markaların tercihine göre değişen bu reklam hizmetini, genellikle 10.000 takipçisi olan hesaplar başvuruya hak kazanabiliyor.

İnfluencer başvuru aşamaları;
1. Başvuru yapılacak program seçilerek üyelik oluşturulmalıdır.
2. Kazancın faturalandırılması gerektiğinden bir şirket ya da ajans ile çalışılmalıdır.
3. Düzenli olarak ürün satan bir hesap olmamalıdır.
4. Başvuru sonrası kabul durumunun değerlendirmesi, seçilen programın işleyiş sistemine bağlı olarak süreç değişiklik göstermektedir.
5. Kabul edilen başvuru sonrasında istenilen belgeler, sistem üzerinden yüklenerek iş birliği süreci tamamlanmaktadır.

İnfluencer İş Birliği Nasıl Yapılır?

influencer-basvuru-influencer-ajansi
Influencer Başvuru

Etkileşimi yüksek hesaba sahip olan bir influencer, influencer ajansı ile çalışmak için gerekli başvurularını tamamladıktan sonra dijital dünyadan reklam yaparak para kazanma hakkına sahiptir.
Fenomenlerin yedikleri, giydikleri, kullanıp memnun kaldıkları, önerdikleri her şey kitlesinin satın alma güdülerini etki altında bırakır. Dolayısıyla, ürün veya hizmetten bahsetmek, web sitesi linklerine yönlendirmeler yapmak, iş birliğinden para kazanmak için yeterlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.