«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. Işıklı Tabela Nedir? Işıklı Tabela Nerelerde Kullanılır?

Işıklı Tabela Nedir? Işıklı Tabela Nerelerde Kullanılır?

Işıklı tabela nedir

Işıklı tabela nedir sorusu teknolojinin tabela reklam sektöründeki etkisiyle gündeme gelmiştir. Işıklı tabelanın kullanım alanları oldukça geniştir.

Seva Reklam firması olarak ürettiğimiz ışıklı tabela, farklı ışık türlerinin kullanılmasıyla üretilen tabela türüdür. Bu tabelalarda kullanılan ışık, tabelanın ön tarafında bulunan reklam malzemesinin okunabilir olmasını sağlar. Tabelanın arka tarafına ışık armatürleri yerleştirilirken ön tarafında ışık geçirgenliği olan baskı malzemeleri kullanılmaktadır. Işıklı tabelalar; çatı tabelası, cephe tabelası, totem ve yol tabelası, açık hava tabelası gibi farklı türlere sahiptir.

Işıklı Tabela Nedir?  

Tabelalar, günlük hayatta yön bulmak ve bulunduğumuz konumları belirtmek için kullanılır. Özellikle yabancısı olduğumuz yerlerde yön bulmak konusunda kurtarıcı görevi olan tabelaların pek çok farklı çeşidi bulunur. Seva Reklam firması olarak pleksi tabela, totem tabela, cephe tabela, ahşap tabela, gravür oyma tabela ve ışıklı tabela üretimi yapmaktayız. Işıklı tabelalar özellikle büyük firmaların en çok tercih ettiği tabelalardır. Işıklı tabelalar diğer tabela çeşitlerine göre daha dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Dolayısıyla bu tabelalar işletmelerin hemen fark edilmesini sağlar.

Işıklı tabelalar farklı türde aydınlatma armatürleri ile tasarlanabilirler. Işıklı tabelalarda floresan, neon veya LED aydınlatma kullanılabilir. Bu armatürleri istediğiniz tabelayı hayal ederek kendiniz belirlersiniz. Seçtiğiniz aydınlatma armatürleri tabelanın farklı yerlerine konumlandırılır. Tabelanızı arkadan, kenardan veya istediğiniz başka bir yerden aydınlatma ile destekleyebilirsiniz.

Işıklı tabela aydınlatmalarının yarısından fazlasını LED’ler oluşturur. Bunun nedeni dayanıklı ve verimli olmalarıdır. İkinci olarak en çok tercih edilen aydınlatma floresan lamba, üçüncüsü ise neon aydınlatma armatürleridir.

İşletmeler İçin Işıklı Tabela Kullanımı Neden Önemlidir?

Işıklı tabela nedir

Işıklı tabela nedir sorusunun yanıtı özellikle rekabetin yüksek olduğu sektörler için önemlidir. Çünkü yapılan araştırmaların çoğu ışıklı tabelaya sahip işletmelerin diğer tabela çeşitlerini kullanan işletmelerden daha fazla müşteri çektiğini göstermektedir. Görsel sunum ve özgünlüğün giderek değer kazandığı günümüzde ışıklı tabelalar bu beklentileri karşılar. Firmamız estetik görünümlü ışıklı tabela üretimleriyle ön plana çıkmaktadır.

Yenilikçi bir marka anlayışınız varsa ve iş yerinizde küçük çaplı değişiklikler yapmayı planlıyorsanız, ışıklı tabela kullanımını bu değişikliğin ilk adımı olarak değerlendirebilirsiniz. Yeni bir iş yeri açacaksanız modern ve şık bir tasarımın parçası olarak mutlaka ışıklı tabela modellerini kullanmanızı öneririz. Işıklı tabelalar dikkat çekici olduklarından müşterilerin ilgisini çeker. İş yerinizin kısa zamanda birçok müşteri tarafından keşfedilmesi için ışıklı tabela kullanmanız faydalı olacaktır.

Işıklı Tabela Nerelerde Kullanılır?

Işıklı tabelalar dış mekanlarda olduğu gibi iç mekanlarda da kullanıma uygundur. Dışarda yön tabelası, cephe tabelası, çatı tabelası gibi farklı kullanım alanları vardır.  İç mekanlarda ise yine yön tabelası, kutu harf tabelaları gibi farklı formlarda kullanıldıklarını görmek mümkündür.

Işıklı tabelaların müşteriler üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Sektörlerde rekabetin artmasıyla hedef müşterileri işletmelere çekmek de zorlaşmaktadır. Birçok işletme firmamız tarafından üretilen ışıklı tabelalarla potansiyel müşteriler üzerinde kalıcı etki yaratmayı başarmaktadır.

Işıklı Tabela Nedir? Işıklı Tabela Sürdürülebilir Mi?

Işıklı tabelalarda LED aydınlatma kullanımı ışıklı tabela nedir ve ışıklı tabelanın sürdürülebilirliği konularının merak edilmesine neden olur. LED aydınlatmanın ışıklı tabelalarda kullanılması enerji verimliğinin floresan lambaya göre iki kattan fazla olmasını sağlar.  Artan yaşam beklentisine karşılık azalan enerji kaynaklarının verimli kullanılması açısından ışıklı tabelalar sürdürülebilir çözümler üretmeye yardımcı olur.

Seva Reklam firması olarak düşen maliyetler ve artan sürdürülebilir üretim ihtiyacına yanıt veriyoruz.  Işıklı tabela kullanımıyla müşteri sayınızı hızla arttırarak markanızı büyütebilirsiniz. Kentleşmenin hızla arttığı bu dönemde yüksek binalar içerisinde kaybolan küçük işletmenizi daha görünür hale getirebilirsiniz. Bunların yanı sıra estetiğin ön planda olduğu ışıklı tabela tasarımıyla rakip firmalara fark atabilirsiniz.

Işıklı Tabela Fiyatları Nasıl?

Işıklı tabela nedir

Tabela hizmetinde sınır tanımayan bir firma olan Seva Reklam, her türlü tabela hizmeti yüksek kalite standartlarında sunar. Müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olduğu hizmetlerimiz profesyonel kadromuz tarafından verilmektedir. Müşterilerimizin talep ettiği tüm tabela çeşitlerini cazip ve avantajlı fiyatlardan üretmekteyiz. Göz zevkine hitap eden ve aradığınız nitelikleri karşılayan ışıklı tabela modellerimizle iş yerinize değer katabilirsiniz. Işıklı tabela fiyatlarımız tercih ettiğiniz tabelanın çeşidine, modeline, boyutuna ve malzemesine göre değişmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *