«
  1. Anasayfa
  2. Burçlar ve Astroloji
  3. Kova Burcu Genel Özellikleri Nedir?

Kova Burcu Genel Özellikleri Nedir?

Bir hava elementi olan Kova burcu, aslan ve yay burçlarıyla uyumludur. Açık mavi ve gümüş rengi seven kova burcu insanlarının uğurlu günü Cumartesi, uğurlu sayıları ise; 4, 7, 11, 22 ve 29’dur.

Kova burcu insanlarının en güçlü yönleri;

  • İlerici olmaları
  • Özgünlükleri
  • Bağımsız davranmaları ve
  • İnsani tavırlarıdır.

Duygusal ifadede zorluk, mizacı, uzlaşmaz tavırları ise kova burcu insanlarının en zayıf yönleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

YouTube video

Arkadaşlarıyla eğlenmekten, başkalarına yardım etmekten hoşlanan kova burcu insanları, sorunlarla mücadele etmeyi, entelektüel konuşmaları sever. İyi bir dinleyici olan kova insanları; sınırlandırmalardan, yalnızlıktan, sıkıcı insanlardan ve sıkıcı konulardan hoşlanmazlar.

burcu-alem-kova-burcu-genel-ozellikleri-nedir

Utangaç ve sessiz insanlar olan kovalar, aynı zamanda eksantrik ve enerjik de olabilirler. Her iki şekilde de derin düşüncelere dalabilirler. İnsanlara önyargılı yaklaşmazlar. Etraflarındaki enerjiyi ve dinamizmi hemen kendilerine katmayı çok iyi becerirler.

Erken yakınlık kuramadıkları için kova burcu insanları soğuk ve duyarsız olarak anılmaktadır. Başkalarına güvenmek ve duygularını net bir şekilde ifade edebilmeleri için zamana ve bu yeteneğe sahip olmaları gereklidir.

Kova Burcu İnsanlarında Cinsellik ve Aşk

Kova Burcu İnsanlarında Cinsellik ve Aşk

Kova burcu, en büyük afrodizyaktır. Bir kova için, kişilerle ilginç konularda sohbet etmek en önemlisidir. Açık davranmak, iletişim kurmak, hayal gücü, kova burcu insanlarının en önemli özelliklerindendir.

Partnerlerine bağımsızlık vermekle birlikte karşılıklı olarak eşit olmaktan yanadırlar. Uzun vadeli ilişkilerde dürüstlük ve dinamizm isterler.

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu İnsanlarında Arkadaşlık ve Aile İlişkileri

Kova burcu insanları, iletişim anlamında oldukça açık olmalarına rağmen, yakınlık kurmak konusunda zamana ihtiyaç duyarlar. Onlara göre yakınlık, zayıflık anlamına gelir. Bunun nedeni ise çok hassas olmalarından dolayıdır. Kova burcunda yakınlık için zamana ihtiyaç vardır.

Kova burcu insanları, sevdiği insanlar için her şeyi göze alır. Yaratıcı, akılcı ve dürüst insanlar, kova burcu insanlarının en sevdiği insanlardır. Aile ilişkilerinde görev adamlığı yapmalarına karşılık, arkadaşlık söz konusu olduğunda eğer beklentileri karşılanmazsa, yakın ilişkilerini bitirebilirler.

Kova Burcu İnsanlarında Para ve Kariyer

Kova Burcu İnsanlarında Para ve Kariyer

Kova burcu insanı, hayal gücünü çok iyi kullanır. Yaptığı işi büyük bir coşkuyla yapar. Vizyoner bir yapıya sahip olan kova insanları, çevrelerinde çalışan birçok kişiye esin kaynağı olmaktadır. İş hayatınızdaki hayal güçleri sebebiyle, farklı alanlarda başarı yakalanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Aslan Burcu (23 Temmuz-22 Ağustos)

Fotoğrafçılık, oyunculuk, pilotluk gibi işler kova burcu insanlarına uygundur. Karşılarına çıkan problemleri, katı kurallar koymadan çözmeye çalışırlar. Yeteneklerini ifade etmesi için fırsat verildiğinde başarı elde etmeleri olağanüstü seviyelere çıkar.

Kova Burcu Özellikleri Erkek

Kova Burcu Erkekleri Nasıl Etkilenir?

Kova burcu erkeği, akıllı, sosyal, bağımsız ve mükemmel iletişim kuran insanlardır. Arkadaş canlısı olarak bilinirler. Kova burcu erkeği ile ilişki başlatmak isteyen kadınların, sakin olması gerekir.

Duygusal anlamda güçlü olduğunu düşündüğü kova kadınıyla kolay kolay cinsel ilişki düşünmez.  Kova burcu erkeğinin özelliği arasında duygusallık ön plana çıkmaktadır. Kova burcu erkeği cinsellik anlamda oldukça dikkatlidir.

burcu-alem-kova-burcu-genel-ozellikleri-nedir

Kova burcu erkeği ile ilk önce arkadaş olunmalıdır. Romantizm yavaş yavaş başlamalıdır. Kova erkekleri, arkadaş olmadıkları bir partnerle ilişki başlatmazlar.

Bu konuda sabırlı olunmalıdır. kişilik ve dünyada fark yaratma arzusuna saygı duyulduğunda, kova burcu erkeği, çok daha kolay tava gelecektir. Kova burcu erkekleri özgürlüklerine düşkündür.

Kova Burcu Özellikleri Kadın 

Kova Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Kova burcu kadını, bağımsızlığa önem verir. Gizemli, özgür ruhlu ve eksantrik halleriyle bilinir. Benzersiz espri anlayışı ve pratiklikleri, aynı zamanda tutarsızlıklarını da ortaya çıkarmaktadır.

burcu-alem-kova-burcu-genel-ozellikleri-nedir

Son derece soğuk ve uzak biri gibi görünseler de kova burcu kadını aşk hayatı önemlidir. Romantizmden ve kaliteli konuşmadan hoşlanırlar. Cinsel partner olarak oldukça iyidirler. Ne olursa olsun bir gecelik ilişkiden daha fazlası gereklidir.

Kalabalığın içinden sıyrılan kişiler, kova kadının ilgi alanı içerisine girer. Bu yüzden çevresindeki insanlardan biraz daha farklı davranmak gereklidir. Bağımsızlığından ve özgürlüğünden ödün vermeyen kova burcu kadınları, duygularını açıkça söyleyen kişilerden hoşlanmazlar.

Kova Burcu Yükseleni

Kova burcu yükseleni ilk olarak dürüstlük kavramını akla getirmektedir. Yükseleni kova olan kişiler dürüstlüğe çok önem vermektedir. Kendileri çok fazla dürüst oldukları için herkesi kendileri gibi zannederler. Bu nedenle insanlara karşı çok saf temiz yaklaşırlar. Aşk hayatlarında da sevgiyi ve sadakatı çok fazla önemserler.

burcu-alem-kova-burcu-genel-ozellikleri-nedir

Genellikle edebiyata ya da müziğe çok ilgili kişiler olurlar. Bu konuda doğuştan yeteneklilerdir diyebiliriz. Sinirlendikleri zaman çabuk parlar fakat kin tutma huyları yoktur. Sağlam bir dostlukları vardır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Oğlak Burcu Özellikleri Nedir? Oğlak Burcu Aşk Hayatı