Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. sponsor
 4. »
 5. Kuzu Eti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kuzu Eti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilgece Bilgece - - 3 dk okuma süresi
2 0
Kuzu Eti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kuzu eti ile ilgili içeriğimizde “En güzel kuzu eti nasıl seçilir?” ve “Alacağınız kuzu eti ne renk olmalıdır?” gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Lezzeti ve yoğun besin değerleri nedeniyle kırmızı et çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan kuzu eti aynı zamanda pek çok tarifin de vazgeçilmezidir. Ancak her kuzu etinin aynı derecede kaliteli ve lezzetli olduğu gibi bir yanılgıya düşülmemesi oldukça önemli. Daha güzel tariflere hayat verebilmek ve kuzu etinin tadını tam olarak alabilmek için kuzu eti alırken aşağıdaki hususların göz önünde bulundurulması önerilir:

 • Kuzu ve Koyun Ayrımı: Kuzu ile koyun ayrımının yapılamaması, çoğu zaman yanlış et seçimine neden olur. Koyun eti ile kıyaslandığı zaman kuzunun eti daha taze ve daha lezzetlidir. Alınacak etin kuzu olduğundan emin olunması gerekir.
 • Etin Dinlendirilmiş Olması: Kesildikten sonra hemen satılan etler, kasların gevşememiş olmasından dolayı serttir. Kurban bayramlarında sıkça şahit olunan bu durum, etin ne kadar pişse de yumuşamamasına neden olur. Etin kolay pişmesi ve yumuşak olması için kesildikten sonra dinlendirilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
 • Etin Rengi: Kuzu etinin tazeliğinden emin olmanın bir diğer yolu da etin rengidir. Rengi solmuş ya da yüzü kurumuş etlerden uzak durulması iyi olur. Gerçek
 • kuzu eti
 • kırmızı ve canlı bir renge sahiptir.
 • Etin Kokusu: Etin üzerinde, normal et kokusu dışında farklı bir koku varsa ya da ağır bir koku sinmişse, o etin de alınmaması önerilir.
 • Kullanım Amacı: Kuzu etinin farklı kısımları bulunur. Etin hangi yemekte kullanılacağı göz önünde bulundurulmalı ve o yemeğe en uygun kuzu eti alınmalıdır.

Kuzu Eti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kuzu eti seçiminin püf noktalarından biri de etin doğru ve güvenilir bir yerden alınmasıdır. Kaliteli, lezzetli ve sağlıklı et ürünleriyle 2014 yılından beri müşterilerine hizmet veren Nebyan Doğal, kuzu eti almak isteyenler için doğal, katkısız ve kaliteli kuzu eti ile hizmetinizdedir. Siz de eşsiz tarifleriniz için Nebyan Doğal’ın doğal olarak yetiştirilmiş, usulüne uygun dinlendirilmiş ve taze olarak sunulan ürünlerini tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.