Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç ve Eczane Ürünleri
 4. »
 5. Passiflora Şurup Nedir? Passiflora Ne için Kullanılır?

Passiflora Şurup Nedir? Passiflora Ne için Kullanılır?

Bilgece Bilgece - - 11 dk okuma süresi
2 0
passiflora-surup-nedir

Passiflora şurup kişilerin stres, kaygı, uykusuzluk, menapoz veya regl sıkıntısı yaşadığı dönemlerde rahatlamak adına kullanmış olduğu bir bitkisel şuruptur. Hayat şartları bazı zamanlarda olması gerektiğinden daha zorlu ve stresli olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin destek almadan uyumaları zorlaşır veya yakınlarına karşı olması gerektiğinin dışında, asi tavırlar sergilerler.

YouTube video

Hayat kalitesini arttırmak, olumsuzluklarla başa çıkabilmek adına Passiflora şurup gibi tamamen bitkisel olan temiz içerikli ürüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu şurubu almak isteyenler Passiflora şurup reçeteli mi ya da reçetesiz mi diye düşünebilirler. Bitkisel bir ilaç olan Passiflora şurup reçete ile satılmamaktadır.

Passiflora Şurup Faydaları Nelerdir?

Passiflora şurup hemen her eczanede kolaylıkla bulabileceğiniz veya internet alışveriş sitelerinde bulabileceğiniz bir bitkisel şuruptur. Birçok farklı alanda kullanım için başvurulan Passiflora şurubun faydaları oldukça fazladır. Passiflora şurup ne işe yarar, nasıl durumlarda kullanılır gibi sorularınıza bu yazıda cevap bulacaksınız!

1- Passiflora Şurup ve İnsomnia Tedavisinde Kullanılımı

Passiflora şurup halk genelinde uykusuzluk olarak bilinen insomnia hastalığının tedavisinde de kullanılan bir şuruptur. İnsomnia hastalığı kişinin uykuya dalmasına engel olan, çok güçlükle uykuya dalmasını sağlayan ve bazı zamanlarda da hiç uyutmayan bir hastalık türüdür. Bu hastalık türünde uykuya dalmak kadar uykuda kalmak da oldukça zordur. Çünkü pek çok zorlukla uykuya dalsanız bile deliksiz uyku uyumanız neredeyse imkansızdır. Sürekli uykularınız bölünür.

Böyle durumlarda passiflora şurubu uyumadan 2 saat önce içerseniz sizi rahatlattığını, uykuya geçiş sürenizi kısalttığını ve daha kolay bir şekilde uykuya daldığınızı fark edeceksiniz. Passiflora şurup eczane ve büyük marketlerde bulunabilmektedir.

2- Gerginliğe Bağlı Sindirim Sistemi Problemlerinin Giderilmesinde Kullanımı

Günümüzde, sosyal medya platformlarında ve bazı sağlık sitelerinde gerginliğe bağlı yaşanan sindirim sitemi sorunlarının tedavisinde kullanılan Passiflora şurup etkisini nezaman gösterir gibi sorularla karşılaşmak mümkündür.

passiflora-surup-nedir

Gerginliğe bağlı oluşan sindirim sistemi hastalığına spastik kolon adı verilmektedir. Bu hastalığa sahip insanların kalın bağırsakları ile ince bağırsaklar stres ile uyarılır ve bağırsak kaslarının kasılmasına neden olur. Bu da karında şişlik ve kramp şeklinde kasılmalar meydana getirir. Bu noktada kullanılan passiflora şurup kişiyi rahatlatarak sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde önemli rol oynar.

3- Genel Anksiyete Bozukluğunda Kullanımı

Genel olarak çoğunluğun kaygı bozukluğu olarak bildiği anksiyete bozukluğu tedavisinde kişileri rahatlatmak amaçlı kullanılmaktadır. Anksiyete bozukluğu olan kişilerde anlık olarak korku hissi, bunalma, daralma, panik atak ve endişe hali belirmektedir. Passiflora şurup, bu gibi durumlarda günlük olarak rahatlamak amaçlı alınabilecek bir şuruptur.

Passiflora şurup, bitkisel sakinleştirici şurup olduğu için yan etkisi neredeyse hiç yok denecek kadar seyrek olan bir ilaçtır. Genellikle kişilerde görünen en belirgin yan etki kişinin bitkiye karşı olan alerjik reaksiyonları olabilmektedir. Tabi ki passiflora şurup yan etkileri yok diye günlük alınması gereken dozu da aşmamak gerekir.

4- Nevralji Ağrılarında Passiflora Şurup Kullanımı

Nevralji vücutta belirli alanlara yayılmış olan sinir dokuların zedelenmiş olması veya hasar görmüş olması sonucunda batma, yanma ve elektrik çarpması gibi şiddetli ağrı hissedilmesine denir. Sinir dokularını doğrudan gevşetmeye yarayan passiflora şurup ile bu ağrıları tedavi etmek ve en aza indirgemek mümkün olmaktadır.

passiflora-surup-nedir

 

Sakinleştirici şurup statüsüne giren passiflora şurubu nevralji ve benzeri hastalıkların tedavilerinde kullanan hastaların çoğunluğunun yapmış olduğu ortak yorumlardan biri de ağrılarının azaldığı ve özellikle geceleri daha rahat uyuduklarına dair olmuştur.

5- Vücuttaki Kasılmaları ve Krampları Önlemek İçin Kullanımı

Vücutta özellikle sinire dayalı ani oluşan kramplar ve kasılmalar hayat kalitesini oldukça düşürmekte ve oldukça sancılı geçmektedir. Bu gibi durumlarda kullanılan passiflora şurup düzenli kullanım sonucunda işe yaramakta ve tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Kasılmaları ve krampları önlemek için passiflora şurup kullananların yorumları oldukça olumlu sonuç aldıklarına ve işe yaradığına dair olmuştur.

Bu gibi durumlarda her ilaçta olduğu gibi passiflora şurubun da etkilerinin kişiden kişiye değişim gösterebileceğini ve aynı sonucu alamayacağınızı göz ardı etmemenizde fayda vardır. Sonuç almadığınız takdirde hekiminize danışarak doz arttırmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

6- Histeri gibi Psikolojik Durumların Ön Tedavisinde Kullanımı

Halk arasında histeri veya isteri olarak da bilinen özellikle duygusal davranışlarda taşkınlık, ani sinirlenme, hareket bozuklukları, psişik ve motor bozuklukları, geçici kişilik değişimi ve geçici hafıza kaybı gibi belirtileri olan zihinsel veya kişilik rahatsızlıktır. Passiflora şurup bu gibi durumların kolay atlatılması veya iyi yönetilmesi için kullanılan bir bitkisel şuruptur. Düzenli kullanım sonucunda şikayetlerinizin azaldığını veya ortadan kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz.

7- Menopozda Görünen Semptomların Giderilmesinde Kullanımı

Menopoz, kadınların ortalama 45-55 yaşları arasında meydana gelen ve yumurtaların etkin halini kaybetmeleri sonucu adet döngüsünün kalıcı olarak bitmesinden dolayı oluşan bir durumdur. Yıllarca vücudun alışık olduğu adet görme durumunun bir anda bitmesi tabi ki kolay değildir. Menopozda kadınların neredeyse %80’inde sıcak basması şikayeti görülmektedir. Bununla birlikte şu şekilde belirtiler de görülmektedir:

 • Aşırı terleme
 • Yorgunluk hali
 • Bitkinlik
 • Üşüme
 • Çarpıntı hissi
 • Stres
 • Depresyon
passiflora-surup-nedir
Passiflora Şurup Nedir?
 • Anksiyete
 • İştahta azalma veya artış
 • Baş ağrısı
 • Ruhsal sıkıntı
 • Sinirlilik
 • Eklem ağrıları
 • Kas ağrıları ve uykusuzluk gibi belirtiler görülmektedir.

Menopoz sürecinde oluşan rahatsızlıkları en aza indirmek veya tedavi etmek amaçlı kullanılan passiflora şurup, tamamen bitkisel olması sebebiyle ilk tercih edilen takviye edici olmaktadır. Kullanan kadınların yaptığı yorumlara göre menopoz sürecini daha sakin ve olumsuz belirtileri minimum seviyede yaşayarak geçirdiklerini görmek mümkündür.

8- Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda Kullanımı

Passiflora şurubun tercih edildiği bir diğer alan ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olmaktadır. Tamamen bitkisel olan passiflora şurup 4 yaştan itibaren her yaşta kullanılabildiği için özellikle çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yine belirtmekte fayda vardır ki hekiminize danışmadan kullanmamalısınız. Özellikle çocukların yaşına ve kilosuna göre doz ayarlaması yapılan bu tip tedavi yöntemlerini mutlaka çocuk doktorunuza danışmalı ve ona göre doz ayarlaması yapmalısınız.

9- Gerginlik ve Tedirginlik Durumlarını Yatıştırmak İçin Kullanımı

Gerginlik ve tedirginlik son dönemlerde dünya genelinde olduğu gibi ülke genelinde de en sık rastlanan durumlardandır. Buna ekonomik kısıtlamalar, sağlık sorunları ve eve kapanma gibi durumlar da eklenince tetikleyici olmuştur. Kişilerin stresli ve gergin olmalarının temel sebeplerinden biri de son zamanlarda özgürce hareket edemedikleri ve sağlığıma bir zarar gelir mi diye sürekli tedirgin olmalarıdır. Bu gibi durumlarda passiflora şurup sakin kalmanıza yardımcı olacaktır.

passiflora-surup-nedir

 

Zamanın çoğunluğunun evde geçirildiği şu günlerde en fazla görülen bir diğer durum da sosyal fobidir. Evde kalmaya ve yalnızlaşmaya alışan insanlarda, özellikle de gençlerde sosyal fobi meydana geldiği görülmüştür. Gerginlik ve tedirginlik durumlarını yatıştırmak için kullanılan passiflorra şurup sosyal fobi gibi durumlarda da işe yarayan bir takviye edici gıda olmaktadır.

Passiflora Şurup Fiyatı Nedir?

Birçok farklı sendromlar sonucunda meydana gelen rahatsızlıkları tedavi etmek veya daha sakin atlatmak amaçlı kullanılan passifloraa şurup, özellikle çocukların da kullanabildiği bir ilaç olması ve tamamen bitkisel oluşu nedeniyle ilk tercih edilenler arasında yer almaktadır. Passiflora şurup fiyat olarak da çok merak edilen bir şuruptur. Tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen passiflora şurup güncel fiyatı 53 lira olarak listede yerini almıştır.

İlaçların işe yarar olmasını sağlayan etken maddeleri olmaktadır. İlaç içerisine eklenen temel maddelere etken, etkin madde denmektedir. Bu maddeler benzer ilaç grubunda etkin olarak kullanılmaktadır. Sefotaksim birçok ilaçta bulunan maddelerden birisidir. Sefotaksim Nedir? Etken Maddesi Sefotaksim Olan İlaçlar Nelerdir yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.