«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. 2021 Yılı Skype Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Yapılır?

2021 Yılı Skype Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Yapılır?

skype-goruntulu-konusma-kac-kisi

2021 yılı itibariyle Skype görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılır? Kesintisiz, düzgün bir şekilde görüntülü konuşma için sınır kaçtır? Salgının hayatlarımıza girmesi ile birlikte gerek eğitim gerekse iş alanlarında sık sık görüntülü konuşma uygulamaları ile iletişimler kurulmaya başlandı. Yüz yüze gelmenin zor olduğu şu günlerde en iyi çözümlerden birisini Skype verdi.

YouTube video

Toplu Görüntülü Konuşma Uygulamaları İçinde En İyilerden: Skype İndir!

Skype uygulaması salgın öncesinde de hali hazırda kişilere iletişim imkânını sunmaktaydı. Mesajlaşma, görüntü paylaşımının yanı sıra internet bağlantısı sayesinde görüntülü konuşma mümkün olmaktadır. Hata günümüzde popüler olan toplu görüntülü konuşma uygulamaları çıkmadan önce Skype uygulamasının çok ciddi bir kitleye sahip olduğunu söylemek mümkündür.

skype-goruntulu-konusma-kac-kisi
Sykpe Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Yapılmalı?

Skype uygulamasına yabancı olmayan kişiler düştükleri salgın ortamında en iyi verimi almanın yollarını aradılar. Skype görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılabilir, kesinti yapar mı gibi sorular soruldu. Özellikle diğer görüntülü aranmalar içerisinde oluşan donmalar, kesintiler ya da kişi sayısı bu konuda belirleyici bir unsur olmaktadır.

Sykpe Kaç Kişi Görüntülü Konuşabilir? Skype Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Uygundur?

Skype uygulamasını edindikten sonra görüntülü konuşmayı başlatmak oldukça basittir. Yapmanız gereken konuşacağınız arkadaşlarınızı da uygulamaya davet etmektedir. Davet ettiğiniz her bir arkadaşınız telefon numarası ile kayıt işlemini gerçekleştirir. Görüntülü konferans başlatmak için:

  • Uygulamayı açın.
  • Rehber kısmına girin.
  • Görüntülü görüşme ayarlayacağınız kişileri seçin.
  • Konferans Araması Başlat yazısına tıklayın.
  • Skype Görüşme alanına gelin.

Adımları izledikten sonra aramalarınızı yapabilirsiniz. Peki en iyi konuşma için Skype görüntülü konuşma kaç kişi ile uygundur?

skype-goruntulu-konusma-kac-kisi

Skype görüntülü konuşma içinde kişi sayısı 50 kişiye kadar çıkmaktadır. Uygulamanın 50 kişi kapasitesi bulunsa da Türkiye sınırlarında internet durumunuza göre kişi sayınızı belirtmek gerekir. Çoğu zaman internet alt yapısı yeterli olmadığından maksimum 6-8 kişinin katılımı sonrası uygulamalarda donma, ses kesilmesi yaşanacaktır. Bu yüzden kişi sayınızı bu aralıkta tutmanız önerilir.

1- Çoklu Görüntülü Konuşma: Skype Süre Sınırı Var mı? Skype Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Kaç Dakikadır?

Skype görüntülü konuşma kaç kişi ile kaç dakika sürdürülmelidir? Aslında temelde Skype görüntülü konuşma süresi konusunda bir sınırlama yoktur. Uygulama üzerinden gönül rahatlığı ile uzun uzun konuşmalar yapabilirsiniz. Belirli bir saati doldurduğunda Zoom gibi çoklu görüntülü konuşma uygulamaları tarafından atılmak, sohbet dışı kalmak yoktur.

Dikkat etmeniz gereken unsur internet bağlantınızın olması ve ne derece çektiğidir. Görüntülü konuşmaların genel problemi olarak genelde bir süre sonra kesintiler ortaya çıkması bulunmaktadır. Eğer siz de Skype üzerinden görüntülü konuşurken bu tarz bir durumla karşı karşıya kalırsanız ciddi bir ortam değilse görüntüyü kapatıp tekrar başlatmayı deneyin.

Hatta Skype görüntülü konuşma kaç kişi ile kaç dakika yapılmalıdır konusunda internet çekim gücünüzü bir nebzede olsa rahatlatacak bir yöntemi deneyebilirsiniz. Telefonlar kimi alanlarda internet bağlantısını tam olarak algılayamamaktadır. Burada telefonunuzu uçak moduna alıp birkaç dakika bekleyin. Tekrar uçak modunu kapattığınızda hem telefon hem internet çekim gücü iyileşecektir.

2- Skype Görüntülü Konuşma Ücretli mi? Skype Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Ücretsizdir?

Skype görüntülü konuşma ücretsiz olarak kişilere sunulmaktadır. İndirme esnasında da herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kişi üst sayısı bulunduğu konusunda sadece dikkatli olmak gerekir. Uygulama tarafından 50 kişiye kadar ücretsiz kullanım sunulmaktadır. Diğer çoklu görüntülü konuşma uygulamaları incelendiğinde çoğunlukla bu sayıda kişiye kullanım hakkı verilmektedir.

Skype görüntülü konuşma kaç kişi ile yapılmalıdır belirtildi. Peki Skype kaç dakika boyunca ücretsiz kullanım vermektedir? Aslında bu bir anlamda evet bir anlamda hayır olarak cevaplanabilir. Skype kullanırken cebinizden ekstra bir ücret para çıkmayacaktır bu yüzden ücretsizdir. Ancak görüşme yapabilmek adına internet kullanımı da sağlayacağınızdan gerek mobil gerek wifi üzerinden internet kullanımı olduğundan mantıken bir harcama söz konusu olacaktır.

Skype Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Skype uygulamasının popülerliği seneler öncesine dayanır. Bu uygulamayı kullanım açısından avantajlı konuma getirir. Uygulama gerek telefon ve tabletlerden gerekse bilgisayardan kullanılaiblmektedir. Kişilerin yapması gereken tek şey ücretsiz bir şekilde uygulama ve programı indirmektir. Daha sonra profil oluşturup arkadaş daveti de yapıldığında kolaylıkla görüntülü konuşulabilmektedir.

skype-goruntulu-konusma-kac-kisi

Skype uygulamasını hem telefonlarınızdan hem de bilgisayarlarınızdan rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Google Play üzerinden Skype uygulamasını indirmek için tıklayın. 
App Store üzerinden Skype uygulamasını indirmek için tıklayın. 
Bilgisayardan Skype kullanımı sağlamak adına indirmek için tıklayın. 

Son günlerde kullanımı daha çok artan uygulamalardan birisi de Whatsapp olmaktadır. Whatsapp üzerinden de görüntülü konuşmalar gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Peki kaç kişi ile? Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi ile Yapılmalıdır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *