«
 1. Anasayfa
 2. İlaç ve Eczane Ürünleri
 3. Supradyn Kilo Aldırır mı? Supradyn All Day İçeriği ve Faydaları

Supradyn Kilo Aldırır mı? Supradyn All Day İçeriği ve Faydaları

supradyn kilo aldırır mı (2)

Birçok insan tarafından kullanılan vitamin Supradyn kilo aldırır mı? Sorusunun cevabı için buradayız. Kullanırken akıllara birçok soru getiren vitaminlerden en yaygın olanı Supradyn All Day hakkında aklınızda soru işareti kalmasın. Eczanelerde reçetesiz bir şekilde kolayca temin edilebilen bu vitamin, kilo konusunda birçok tartışmaya sebep olmuştur. Kilo almak isteyenlerin olumlu karşıladığı bu bilgi, kilo problemi olan ama vitamin kullanmak isteyenler tarafından da tedirginlikle karşılandı. Peki Suprdayn kilo yapar mı? Supradyn’in vücuda etkileri nelerdir? Hangi vitaminler vücuda faydalıdır?

Kilo Aldıran Vitaminler

YouTube video

Vitaminlerin birçoğu bağışıklık kuvvetini güçlendirmek ve sağlıklı olmak adına tüketilir. Doğrudan kilo almaya etkisi olmayan vitaminlerin bazıları kilo almayı destekleyici bileşenler içermektedir. Supradyn yaz ve kış aylarında kullanılan, bağışıklığı arttırmak veya belli bir düzeyde tutmak amacıyla kullanılan bir multivitamindir. Vitaminlerin genel olarak bakıldığında uzun ve düzenli kullanımda bazı etkileri olduğu görülmektedir. İştah açıcı etkisi de bulunan takviye vitaminler vücut kitle endeksine bağlı olarak kişilerde belli bir miktar kilo artışına sebebiyet vermektedir.

Supradyn Kilo Aldırır mı?

Supradyn kilo aldırır mı sorusu bu vitamini kullanan hemen herkesin aklına takılan ilk soru olmaktadır. Supradyn All Day, doğrudan kilo almaya etki etmez. Dolaylı yollardan tüm vitaminlerde olduğu gibi bazı bileşenlerden dolayı düzenli kullanımda kilo artışına sebep olmaktadır. İştah açıcı özelliğinden dolayı kişinin iradesine göre değişen beslenme şekilleri ile Supradyn, bir kişide ortalama olarak 3-15 kilo arasında kilo artışı yapmaktadır. Bu kilo artışı tek seferlik veya düzensiz kullanımlarda değil düzenli kullanımlarda görülmektedir. Supradyn’in kilo arttırması bu vitamine özgü değil her takviye vitaminde olması gereken bileşenlerden kaynaklanmaktadır. Kilo almak isteyenler için bir avantaj olan bu vitamin, kilo problemi olan kadınların da korkulu rüyası olmuştur.

Supradyn Yan Etkileri | Supradyn Kilo Aldırır mı?

Supradyn All Day kilo aldırma sorusunun yanında bazı yan etkileri ile ilgili de soru işaretleri bırakmıştır. Supradyn kilo aldırır mı sorusunun cevabı da aslında Supradyn’in yan etkilerinde gizlidir. Vitaminlerin içinde bulundurduğu minareller faydalı olup herhangi olumsuz bir karışım olmamaktadır. Fakat bazı bünyeler için sorun oluşturabilecek minareller kişiye özel etkiler olarak da adlandırılabilir. Bunlar:

 • Sık idrara çıkma
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Sivilcelenme
 • Kusma
 • Baş ağrısı
 • Dudak, boğaz dil vb şişmesi
 • Dişlerde lekelenme

Gibi etkilerdir. Bu yan etkiler kişi bünyesine göre değişip, her insanda farklı bir etki ile kendini gösterebilmektedir. Bu yan etkiler görüldüğü zaman Supradyn doktor kontrolünde alınmalıdır.

Supradyn Zararları

Supradyn All Day yan etkileri ve Supradyn kilo aldırır sorusundan sonra Supradyn’in zararlarına değinmeden geçmeyelim. Supradyn yararlı bir vitamin takviyesi olup, bağışıklıklığı güçlendirmekle görevlidir. Supradyn tek başına zararlı olmamakla birlikte başka multivitaminlerle veya ilaçlarla birlikte kullanıldığında bazı sağlık problemlerine sebep olmaktadır. Bunlar:

 • Kalp atışlarının hızlanması
 • Kaslarda güçsüzlük
 • Anksiyete
 • Dişlerde lekelenme
 • İdrar sorunları

Gibi birçok sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Supradyn’i herhangi bir ilaçla tüketmeniz gerekiyorsa mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Supradyn All Day ile vücudunuzun bağışıklığını yükselttiğinizi düşünürken kendinize zarar vermediğinizden emin olun. Bu yazımızı beğendiyseniz Limonun Faydaları Nelerdir? Nasıl Tüketilmelidir? yazımıza da göz atabilirsiniz.

buy office 2016 pro

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *