Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 8 Adımda Yabancı Dil Kurs Fiyatları Neye Göre Değişir?

8 Adımda Yabancı Dil Kurs Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bilgece Bilgece - - 11 dk okuma süresi
7 0
yabanci-dil-kurs-fiyatlari

Yabancı dil kurs fiyatları, kurs seçimi sırasında dikkat edilen unsurların başında yer almaktadır. Öğrenilecek dil ve bu dilin kademesine göre fiyatlarda değişiklik oluşabilmektedir. Fakat her alanda olduğu gibi dil kursu fiyatları 2021 yılı itibariyle birçok durumdan ötürü değişebilmektedir. Siz de yabancı dil kursuna kayıt olmayı düşünüyorsanız, bahsedilecek noktalara dikkat ederek fiyatları araştırabilirsiniz.

YouTube video

2021 Yabancı Dil Kurs Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Dil kursu fiyatları 2020 -2021 yılı arasında bile ciddi değişime gidebilmektedir. Peki yabancı dil kursları fiyatları konusunda neye göre değişiklik yapmaktadır? Kişilere sunulan fiyat listesi neye göre değişir? Aslında tüm bunların mantıklı açıklaması bulunmaktadır. Eğitiminden bulunduğu lokasyona kadar çok ciddi farklar kurslar arasında oluşur. Tüm bu etkenler yabancı dil kurs fiyatları için belirleyici olacaktır.

1- Eğitimin Kalitesi

Şüphesiz yabancı dil kursları kadar tüm eğitim kurslarında etkili olan unsur verilecek eğitimdir. Özel sektörde eğitimin standartları net olarak çizilmemiştir. Kurslar kendi arasında çaba ve eğitmenlerinin de emeğiyle birlikte farklı eğitim kalitesini ortaya koymaktadır. Diğer derslerde aşağı yukarı bir işleyiş süreci olsa da yabancı dil kursları için bu durum biraz farklılaşmaktadır.

Yabancı dil kurs fiyatları konusunda etkisi görülen eğitimin kalitesini oluşturmak adına dil kurslarında farklı etkinliklere yer verilebilmektedir.  Etkinliklerin oluşturulma durumu eğitimi alan kişilerin yaş grubu ve dilin hangi seviyede olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Siz de kaliteli bir yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız, fiyat konusunda ortalama ve ortalama üstü kurslara yönelmelisiniz.

2- Kullanılan Yöntem ve Teknikler

Ders için ya da yabancı dil için kayıt olunacak kurslar genelde kişilere kullanılan yöntem ve tekniklerden bahsetmektedir. Yöntem ve teknikler, dersin işleyiş sırasında ilerleyişi belirleyen unsurlardır. Geçmiş eğitim alanında yer alan yöntemlerdense yeni modern eğitim yöntemlerinin tercih edilmesi öğrenme hızını da doğrudan arttırmaktadır.

yabanci-dil-kurs-fiyatlari
Yabancı Dil Kurs Fiyatları

Teknikler ise yöntemlerin uygulanmasını sağlayan, ders içi kaliteyi arttıran durumlardır. Yabancı dil kurs fiyatları için belirliyici bir role sahiptir. Çünkü çoğu kurs düz anlatım tekniğini kullanarak bilgi aktarımı yapmaya çalışmaktadır. Elbette anlatım tekniği kullanılması gereken bir unsurdur. Fakat özellikle daha küçük yaştaki bireylerin yabancı dil öğretimi esnasında dersi eğlenceli hale getirmek, anlamayı kolaylaştırmak için farklı teknikler kullanılması gerekir.

Öğretim esnasında teknik kullanımı çok önemlidir. Farklı tekniklerin kullanılması yabancı dil kursu tanıtımında aktif olarak bu yüzden tercih edilmektedir. Dil kursu dışındaki diğer kurslar tarafından da tercih edilmektedir. Teknik kullanımı ne derece şekillenir ve farklılaşırsa tüm bu durumlar fiyata etki edecektir. Hatta teknojilik kullanım arttıkça yabancı dil kurs fiyatları buna göre gelirlenir.

3- Öğretmen Kalitesi

Yabancı dil kurs ücretleri konusunda temel etkenlerden birisi de şüphesiz öğretmenler olmaktadır. Öğretici konumunda bulunan kişilerin sahip olduğu eğitim kadar kullandığı dilin hakimiyeti fiyatlar konusunda yönlendirici olacaktır. Yabancı dil kurs fiyatları İstanbul şehrinde bu açıdan en çok etkilenen kurslar olmaktadır. Çünkü şehir çok gelişmiştir ve farklı seviyede öğretmenler bulunmaktadır.

yabanci-dil-kurs-fiyatlari

Öğretilecek dil her ne olursa olsun bu dil konusunda alınmış bir lisans eğitimi ya da çok hakim olunması yabancı dil kurs fiyatları konusunda etki yaratmaktadır. Öğretmenin bilinmesi ve buna yönelik öğretim yapması etkili olmaktadır. Tercih esnasında her nasıl fiyatlar araştırılıyorsa bizzat eğitimciler hakkında da bilgi almak gerekiyor.

4- Eğitimin Sağlandığı Süre Zarfı

Yurdışı dil kursu fiyatları kadar yurt içi sağlanan yabancı dil kursların da farklı öğretim süreleri uygulanmaktadır. Ülkemiz genelinde İngilizce kursları daha fazla sayıda bulunmaktadır. Bu kursların öğretim süreçleri kimi zaman sadece haftasonları kimi zaman ise haftaiçi olacak şekilde gerçekleşmektedir. Çalışanların uygun olduğu süre zarfları göz önünde bulundurulduğunda genelde haftasonu İngilizce kurs açılmaktadır. Zamanları daha az olduğu için fiyatları da daha düşüktür.

5- Öğrenilecek Dil

Dil okulları kapsamında genellikle İngilizce kurs fiyatları araştırılıp bu kurslarda eğitim verilmektedir. İngilizce öğretebilecek kişilerin çok sayıda olması ve dilimize nazaran kolay kuralları olması dolayısıyla yabancı dil kurs fiyatları değişiklik gösterecektir. Diğer dillere nazaran daha uygun olabilmektedir. Fakat daha nadir bulunan dillerde fiyatlarda da buna göre artış yaşanır. Çünkü imkânlar kısıtlıdır.

yabanci-dil-kurs-fiyatlari

Örneğin Kayseri yabancı dil kurs fiyatları araştırdığınızda genellikle İngilizce eğitimi verildiğini göreceksiniz. Fakat Çince ya da Korece gibi diller konusunda yetersiz kalan bu şehirde var olan kurs sayısı bir elin beş parmağını geçmeyecektir. Nadir olması ulaşılmasını zorlaştırdığı için fiyatları İngilizce eğitim kurslarına göre değişiklik gösterecektir.

6- Eğitim Veren Kurumun Kalitesi

Yabancı dil kursları denildiğinde akıllara gelen kimi kurumlar vardır. Bu kurumlar kendini yabancı dil eğitimi konusunda yüksek oranda kanıtlamış olduğundan fiyatları da ortalama bir seviyede bulunacaktır. Örneğin en çok English Time fiyat 2020– 2021, Amerikan Kültür fiyatları Ekşi Sözlük gibi farklı platformlardan araştırılmaktadır. Oldukça doğal karşılanan bu durum, adını duyuran kurumların her cebe uygun olmasını sağlayabildiği gibi şehirdeki imkânlara göre pahalı da kalabilmektedir.

Amerikan Kültür İngilizce kursu fiyatları 2020 yılından 2021’e değişmiştir. Özellikle eğitimde kullanılan materyallerin fiyatında değişimler olması, materyal sayısının artması ve eğitimci kalitesi etkilidir. Oluşan bu unsur noktasında her kurumun kendi çabası ve imkânları noktasında fiyat politikası belirttiğini söylemek mümkündür. Ancak Active English kurs ücretleri gibi daha az bilinen alanlarda fiyat değişimi yüksek miktarda olmayacaktır.

7- Yabancı Dil Kurs Fiyatları Lokasyona Göre Değişir

Dil kurs fiyatları Ekşi Sözlük gibi internet sitelerinde araştırılmaktadır. Yabancı dil kurs fiyatları incelendiğinde şehirler arası ciddi bir farkın ortaya çıktığı görülmektedir. Yabancı dil kurs fiyatları Ankara gibi gelişmiş şehirlerde değişmektedir. Aslında bu değişim iyi bir araştırma ile iyiye yönlendirilebilmektedir. Çünkü Ankara’da çok sayıda yabancı dil kursu vardır. Uygun fiyatlı olanlar mutlaka bulunacaktır. Fakat Malatya yabancı dil kurs fiyatları konusunda aynı genişliğe sahip değildir.

yabanci-dil-kurs-fiyatlari

Çünkü Malatya da eğitim veren yabancı dil kursları, Adana ve Ankara’ya göre daha azdır. Bu yüzden benzer fiyatlandırmaların çevrelendiği görülecektir. Ankara ve Adana yabancı dil kurs fiyatları benzer bir fiyatlandırma çevresinde dönmeyerek farklı imkânlar sunmaktadır. Tüm bunlar sayesinde gelişmiş ve büyükşehirlerde her bütçeye uygun kurs bulmak mümkün olacaktır.

8- Hangi Amaçla Dil Eğitimi Alındığı

Dil eğitimi farklı sebeplerden dolayı alınabilmektedir. Kimi yüksek lisans, lisans kapsamında tercih yapabilmek için akademik dil öğrenmek isterken kimi günlük hayatta kullanabileceği dil öğrenmek ister. Başta İngilizce kursları olmak üzere her dilde akademik dil ile günlük dil değişim gösterecektir. Bu yüzden kurs kapsamında alacağınız eğitimin amacı İngilizce kurs fiyatları notkasında farklılaşmaya sebep olabilir.

Başta İngilizce kurs fiyatları için şehrinizde bulunan her bir kursu tek tek arayarak bilgi almanız gerekebilir. İngilizce kursu fiyatları öğrenirken aynı zamanda dil aşamasına göre fiyatlandırma değişip değişmediğine dikkat etmelisiniz. Hazırlık atlama durumunda nasıl bir sistemin aktif olacağına dair detaylı bilgi almalısınız. Özel ders ile verilen birebir derslerin de fiyat olarak daha çok tutacağını bilmek gerekiyor.

Yetişkinler tarafından dil öğreniminin temel amaçları arasında yurt dışında çalışmak oluyor. Özellikle son zamanlarda yurt dışına iş için göçlerin arttığı görülmektedir. En temel sorun da dil olarak karşımıza çıkınca yabancı dil kursları işe girmektedir. Peki yurt dışında çalışma izni veren ülkeler hangileri biliyor musunuz? Yurt Dışında Çalışma İzni Veren Ülkeler Listesi yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.