Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Alışveriş
  4. »
  5. Yemek Takımları Bakım ve Temizliği

Yemek Takımları Bakım ve Temizliği

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 6 dk okuma süresi
9 0
Yemek Takımları Bakım ve Temizliği

Yemek takımları, en kıymetli mutfak ürünleri arasında yer alır. Zira hem aile içinde hem de özel davetler için hazırlanan lezzetlerin en şık şekilde sunulmasını mümkün kılar. Her takım farklı kişi sayısına göre üretilir. Kullanıcılar, ihtiyaçlarına göre 6 kişilik yemek takımı seçeneklerini tercih edebileceği gibi 12 ya da 18 kişilik için uygun olan takımlara da yönelim sağlayabilir.

Takım içerisinde yer alan her bir parça, masada ihtiyaç duyulan ürünleri içerir. Bu yüzden kullanıcıların tercih ettiği takımların bakım ve temizliğini dikkatli yapması önem arz eder. Yanlış temizlik işleminde bulunmak takımların estetik görünümü kaybetmesine neden olabilir. Bununla birlikte ürünün özelliğine uygun bakım yapmamak, renkli takımların renklerinin solmasına neden olabilirken bu durum takımın bozulmasını sorununu da beraberinde getirir.

Yemek Takımı Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek takımı, her evin olmazsa olmazı. Bu yüzden bakım ve temizliklerini uygun bir şekilde yapmak ürünlerin uzun süre daha sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesinin yolunu açar.

  • Genel olarak bakıldığında yemek takımı temizlerken sofra kategorisinde bulunan her ürünün bulaşık makinesinde yıkanmasının uygun olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden 12 kişilik yemek takımı ya da farklı sayıda parça içeren takım alsanız da ürünlerin özelliklerine dikkat etmelisiniz. Zira takımlar, farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Bu durum ise onların özelliklerinin de farklılaştığı anlamına gelir.
  • Her setin malzemesine bağlı olarak dayanıklılık seviyesi değişiktir. Bazı modeller dayanıklı olurken bazıları daha hassas yapıda olabilirler. Dolayısıyla temizlik talimatlarına uygun bir şekilde temizlenmeli.
  • Takımlar, çeşitli renk ve desenlerde üretilir. 18 parça bir yemek takımı ya da daha fazla sayıda parça içeren bir takım aldığınızda modellerde kullanılan materyallerin ürünlerin özelliklerini belirlediğini unutmamalısınız. Bu noktada yüksek kimyasal içerikli temizlik ürünlerinden kaçınmalısınız. Özellikle renkli desenlere sahip modeller, genellikle bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olmadığından dolayı elde ılık su ile yıkayabilirsiniz.
  • Dayanıklı takımların bir kısmı makinede yıkanabilir olsa da bu her takım için geçerli değil. Bu yüzden elde yıkama yaptığınız ürünler için yumuşak bir bez tercih etmelisiniz. Bu sayede sert malzemelerin modelleri çizmesinin önüne geçebilirsiniz.

Yemek Takımı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yemek Takımları Bakım ve Temizliği
Yemek Takımları Bakım ve Temizliği

Günlük yemek takımı, öğlen ya da akşam yemeklerinde sıklıkla kullanılır. Ürünler her ne kadar dayanıklı malzemelerden üretilseler de daha uzun süre kullanmak için bazı bakım ve temizlik kurallarını doğru yapmak önemli.

Aldığınız setlerdeki parçaları doğru sıcaklıkta yıkamalı ve doğru temizleme yöntemini uygulamalısınız. Hem ürünlerin zarar görmemesi hem de solmaması için bu noktaya odaklanabilirsiniz. Zira cam bir ürün çatlama yapabileceği gibi renkli ürünlerde solma problemi yaşanabilir.

Özenle yıkadığınız takımlarınızı daha sonra kurulayarak kaldırabilirsiniz. Aksi takdirde ürünler üzerinde leke problemleri ya da su izleri ile karşılaşabilirsiniz. Temiz bir havlu kullanarak kuruladığınız setlerinizi daha sonra dolaplarınıza kaldırabilirsiniz.

Porselen Ürünlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Söz konusu porselen olduğunda öne çıkan özelliklerinden biri beyaz olması. Bu yüzden porselen ürünlerin bakımında odak noktada porselenin beyaz kalması yer alır. Porselen ürünlerin bakımına bakıldığında bazı setlerin bulaşık makinesine yıkanmaya uygun olduğu görülürken bazılarının da elde yıkanması tavsiye edilir. Bu yüzden ürün detayına bakarak temizlik ve bakımlarının yapılması gerekir.

Kullanışlı ürünlerinin bakımı esnasında güçlü deterjanlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca çelik sünger kullanmamalısınız. Yumuşak bir süngerin yanı sıra bulaşık sabunu ve bol su ile kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Ürünlerinin ilk günkü kalitesini korumasını sağlayabilirsiniz.

Kalitesi ve kullanışlılıkları ile göz dolduran yemek takımı fiyatları, ürünlerin malzemesine işçiliğine ve parça sayısına göre değişiklik gösterir. Sizin için en uygun ürünü bulmak için kişi sayısını da göz önünde bulundurarak 4, 6 ya da 12 kişilik yemek takımı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Zevkinize uyan ve tarzınızı yansıtan takımlar ile muhteşem sofralar kurabilirsiniz.

Oldukça geniş yemek takımı yelpazesine sahip Karaca’yı ziyaret ederek ihtiyaçlarınıza cevap verecek modellere ulaşabilirsiniz. Küçük aileniz ya da kalabalık davetlerinize  hitap edecek modelleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.