«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. En Çok Tercih Edilen Elektrik Süpürgesi Modeli Hangisi?

En Çok Tercih Edilen Elektrik Süpürgesi Modeli Hangisi?

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Yaşam alanlarının temizliğine önem veren birçok kişi, en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli neler?  Nasıl bir elektrik süpürgesi almak daha mantıklı gibi konular üzerinde durabiliyor. Evlerde ya da iş yerlerinde çevrenin temizliği büyük bir önem taşımaktadır.

YouTube video

Yoğun toz katmanları, kırıntı ve diğer döküntüler yaşam alanının kirli görünmesine neden olurken, aynı zamanda hastalıklara da sebebiyet verebilmektedir. Çevre temizliği için kullanılan en önemli ev aleti, elektrikli süpürgeleridir. Kullanım şekli, emiş gücü, süpürge başlığı bakımından birbirinden ayrılan elektrik süpürgelerinde doğru bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Toz torbalı süpürge kadar toz torbasız özelliğe sahip modeller tercih edilebilir.

Elektrik Süpürgesi En Yüksek Emiş Gücü Kaç Olmalı?

En çok tercih edilen cihazın ne olduğuna değinmeden önce, elektrik süpürgesi en yüksek emiş gücü kaç olmalı, hangi kullanım tipine sahip olan süpürgenin seçilmesi gerektiğinden bahsedilmesi gerekecektir. Elektrik süpürgesinde emme gücü, cihazın performansını en iyi şekilde ortaya koyacak olan unsurdur. Elektik süpürgelerinin emiş gücü genellikle rakamsal olarak ifade edilemez.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli
En Çok Tercih Edilen Elektrik Süpürgesi Modeli

Ayarlama özelliği bulunan tüm cihazlar emiş gücü yüksek olan modellerdir. Emiş gücü ayarı bulunan cihazlar, çevre temizliği konusunda en başarılı olan modeller olacaktır. Bu cihazlarda sulu, toz torbalı, toz torbasız ya da el süpürgesi şeklinde tasarlanmış birçok model bulabilmek mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Elektrik Süpürgesi Modeli Listesi

Kişiler arasında en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli arayışı genel olarak çeyiz dönemlerinde araştırılmaktadır. Kadınlar tarafından evlilik sonrasında evlerinde en iyi sonuçları çıkarabilmek adına araştırma yapıldığı görülmektedir. Özellikle ulaşımı zor noktalara ulaşma kolaylığı sağlayan, ince temizlik sağlayan ve yormayan modellere yönelim sağlanmaktadır.

1- En Çok Tavsiye Edilen Elektrik Süpürgesi: Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2!

Piyasada en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli açık ara farkla Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2! Toz torbasız olan bu süpürgenin özel toz haznesi, tozu hapsederek dışarı çıkmasını engelliyor. Hepa filtresi bulunduğu için cihazın emiş gücünün oldukça yüksek olduğunu söyleyebilmek mümkün.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Elektrikli süpürge- Dyson, 700 watt gücü bulunan bu cihaz, 80 desibellik ses seviyesiyle günün her saatinde konforlu bir kullanım sağlıyor. Farklı süpürge başlıkları bulunan bu cihazın, ergonomik tutma sapının bulunması kullanımını da oldukça kolaylaştırıyor. Kullanım sırasında özellikle kullanım kolaylaığına dikkat de edildiğinden satış aşamasında ilk sıralarda yer almasında etkili olan özelliği oluyor.

2- Philips Maraton Ultimate Serisi

İkinci olarak en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli ise Philips Maraton Ultimate serisidir. Toz torbasız süpürge olarak tasarlanan bu cihaz, yüksek emiş gücü kapasitesi ile beklentinin çok üzerinde bir performans sunabiliyor. Hepa filtresi bulunmamasına rağmen derinlerde bulunan tüm tozu ve kalıntıları bile saniyeler içerisinde çekebiliyor. 2.2 litrelik toz haznesi kapasitesi sayesinde, süpürgenin uzun aralıklarla boşaltılabilmesi de mümkün olabiliyor. 650 watt güce sahip cihazın, 75 desibellik ses seviyesi bulunuyor. Philips süpürge modellerini bu açıdan listenizde bulundurabilirsiniz.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Elektrikli süpürge çeşitleri arasında son zamanların tercih edilen modellerinden birisidir. Kullanışlı özelliklere sahip olan Marathon Ultimate satın alma aşamasında aklınızda bulunabilir. Sahip olduğu donanım neticesinde elektrikli süpürge fiyatları arasında diğerlerine nazaran biraz daha fazla olmaktadır. Ancak karşılığını alma ihtimaliniz de oldukça yüksektir.

3- En Çok Tercih Edilen Elektrik Süpürgesi Modeli Son Nesil: Xiaomi Mijia Robot Süpürge

Elektrikli süpürge tavsiyesi forum siteleri üzerinde son zamanlarda gözde olan modeller bulunmaktadır. Bunlar robot süpürgeler olarak ortaya çıkar. Çoğu ünlü, influencer insanlara ‘Hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz?’ sorusuna yönelik olarak Xiaomi Mijia robot süpürge son zamanların meşhur modelleri arasında yer almaya başladı çoktan zirveye de oynuyor. En iyi elektrikli süpürge yorum kategorisi altında yüksek yıldız almaya devam eden yeni nesil elektrikli süpürge olmaktadır.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

En çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli olarak Xiaomi markasının bulunması aslında şaşırtıcıdır. En iyi elektrik süpürgesi 2019 yorum arasında kendisini görmek de mümkün olmayacaktı. Daha çok teknolojik, bilgisayar ve telefon sektöründe yer alan marka artık gelişme göstererek bu alana da yayılmıştır. 4 saat şarjı dayanan süpürge telefonunuzdan uygulama ile yönlendirme sağlayabilirsiniz. Akıllı robot süpürge olmasıyla kendi kendine süpürme işlemini sağlayacaktır.

Elektrik süpürgesi mi robot süpürge mi tartışmaları devam ederken sizler için yaptığımız incelemeler;

En Çok Satılan Elektrik Süpürgesi Hangileridir?

Genellikle en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli toz torbasız olanlardır. Tozun hapsedildiği özel bir alanın bulunduğu bu cihazlar, hem yüksek emiş gücü hem de pratik kullanımı ile diğer modellerinde bir adım önüne geçmektedir. Toz torbalı elektrikli süpürge modellerinde, tozun hapsedildiği bir hazne bulunmamaktadır.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Bu nedenle dışarıdan bir torbanın yerleştirilerek tozun, kirin ve diğer kalıntıların burada biriktirilmesi sağlanacaktır. Kullanılan bu torbaların sürekli olarak kontrol edilmesi ve boşaltırken ciddi efor gerektirmesi, kullanıcıları biraz zorlamaktadır. Toz torbasının boşaltılmaması halinde emiş gücünde kayıpların yaşanması söz konusudur.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Sulu elektrik süpürgeleri kalıntıları su dolu bir hazneye atılmasını sağlamaktadır. Ancak diğer modellere nazaran daha kullanışsız olduğu düşünülmesi sebebiyle, tercih edilmemektedir. El süpürgesi modelleri ise daha çok günlük kullanım için uygundur.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Kapsamlı bir temizlikte verimli bir kullanım söz konusu olamayacağı için en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli olmamaktadır. Gelişen teknolojiler sonunca üretilen robot modeller ise kullanım bakımından en konforlu ürünlerdir. Hareket edebilme özelliği ile evi tek başına temizleyen bu süpürgeler, temizlik konusunda büyük avantaj sağlayabilmektedir.

En İyi Elektrik Süpürge Markası Hangisi?

En iyi elektrik süpürge markası hangisi sorusuna tek bir marka adı vererek yanıt vermek doğru olmayacaktır. Marka seçimi her zaman kullanışlı elektrik süpürgesine sahip olmak için yeterli gelmeyebilir. Bu noktada ilk olarak cihazların talepleri karşılayıp karşılamadığına daha çok dikkat edilmesi gerekecektir.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Ancak genel olarak markalara bakıldığında Philips markasının, diğer markalara göre daha fazla tercih edildiğini söyleyebilmek mümkündür. Toz torbalı ve toz torbasız modellerinde sıklıkla tercih edilen Philips, uzun yıllardır hizmet veren bir marka olma özelliği taşımaktadır.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Markanın neredeyse bütün modelleri watt gücü, emiş gücü kapasitesi, toz haznesi kapasitesi, hepa filtreye sahip olması ve düşük ses desibeli sayesinde kullanıcıların beklentisini karşılayabilmektedir. En çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli markalarından bir diğeri ise Dyson’dur.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Japon markası olarak öne çıkan marka, sunduğu kusursuz modeller sayesinde son yıllarda fazlasıyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Siklon teknolojisini kullanan bu marka, tozları tamamen hazne içerisinde hapsederek, hijyenik bir şekilde çevrenin temizlenmesini sağlıyor. Özellikle tüyleri çekme performansı sebebiyle evcil hayvanları bulunan kişiler tarafından en çok tercih edilen elektrik süpürgesi modeli Dyson oluyor.

en-cok-tercih-edilen-elektrik-supurgesi-modeli

Temizlik sırasında kişilere kolaylık sağlayacak başka unsurlar da vardır. Örneğin dekorasyon sırasında çok açık renkli malzemeler seçerseniz, kir ve tüyü daha çok görebilirsiniz. Etkili olan durumların başında da parke renkleri gelmektedir. En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri Hangileridir yazımıza bakarak temizlik konusunda tercih edebileceğiniz uygun renklere ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *