Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. En İyi Malta Dil Okulları için 8 Farklı Öneri!

En İyi Malta Dil Okulları için 8 Farklı Öneri!

Bilgece Bilgece - - 9 dk okuma süresi
6 0
en-iyi-malta-dil-okullari

Malta dil okulları, yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin başvurabileceği en doğru adresler arasında bulunmaktadır. Peki Malta yabancı dil okulları hangileri biliyor musunuz? Yazının devamında Malta İngilizce okulları listesine ulaşabilirsiniz!

Yabancı dil öğrenimi sadece meslek hayatı için değil genel yaşamda da kişiye kültürel bilgi katacak bir unsurdur. Hatta bu konuda ‘Bir lisan, bir insan; iki lisan iki insan’ gibi bir atasözü dahi bulunmaktadır. Burada aktarılmak istenen bilgi, dilin gücü ve iletişime etkisidir. Malta İngilizce öğretimi sağlayan okullar bu yüzden oldukça kritik öneme sahiptir.

YouTube video

Malta İngilizce okulları dünya çapında öğrenci almaya açık okullardır. Bu okullarda özel olarak İngilizce eğitimler verilmektedir. Her ne kadar farklı şehirlerde yabancı dil eğitimi almak mümkün olsa da önemli olan bu dili uygulayabilmektir. Malta’nın resmi iki dili bulunmaktadır. İlki Maltaca ikincisi ise İngilizce olmaktadır. Öğrenilecek İngilizce’nin uygulama alanının yaşam içinde olması kolaylık sağlamaktadır.

Birbirinden İyi Malta Dil Okulları Listesi!

Yurt dışında yüksek lisans ya da dil eğitimi almak için Malta dil okulları sık sık tercih edilmektedir. Her ne kadar dil okulları İngiltere bazında övülse de Malta uzun yıllar İngiltere sömürgesi bir ülke olduğundan İngilizce hayatın her yerinde bulunmaktadır. Malta’da yabancı dil eğitimi almak bu yüzden doğru bir karar olacaktır. İşte, en iyi ve birbirinden kaliteli Malta dil okulları listesi!

1- EC English – St Julians

Malta dil okulu 2021 yılında en çok tercih edilen okullar arasında bulunmaktadır. Kişiler yurt dışı eğitim danışmanlığı alarak Malta dil okulu olarak kayıt olabilmektedir. En ucuz malta dil okulu olarak yansıtılmasa da eğitim kalitesiyle sık tercih edilen bir eğitim kurumu olmaktadır. Haftada 20 saat ders verilmektedir.

Malta dil okulları okumak konusunda sorun yaşanmasa da ilk düşünülen durum konaklama olmaktadır. Mevcut okulda iki farklı konaklama imkânı bulunmaktadır. İlki paylaşımlı öğrenci evinde çift kişilik odaklarda kalmaktır. Denk gelecek bir oda arkadaşıyla dönem boyu birlikte kalınmaktadır. İkinci yöntem ise aile yanında çift kişilik bir oda da kalmaktır. Tercih neticesinde karar verilebilmektedir.

 2- Lal/ Iels – Sliema

30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında ders alındığında 70 Euro ekstra bedel alınmaktadır. Haftalık 20 saat ders burada da geçerlidir. Malta dil okulları arasında yoğunlukla tercih edilen okullardan birisidir. Malta dil okulu 4 haftadan 24 haftaya varana kadar bir eğitimi içerebilmektedir.

en-iyi-malta-dil-okullari
En İyi Malta Dil Okulları

Konaklama seçenekleri Day’s Inn Hotel bünyesinde dört kişilik odada kalmak, Day’s Inn Hotel’de iki kişilik odada kalmak ve son olarak aile yanı çift kişilik odada kalmaktır. Malta dil okulu fiyatları 2021 , eğitim danışmanları arasında değilir. Üstelik fiyatların da belirli bir süreden sonra değişmesi muhtemeldir.

3- Ese – St Julians

ESE, Malta dil okulları arasında en çok tercih edilen okullardan birisidir. Özellikle Malta dil okulu 2021 eğitim döneminde en kaliteli İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Öğrenciler ve dil öğrenmek isteyenler arasında çok sık adı geçer. Malta dil okulu Ekşi Sözlük kullanıcıları tarafından da bahsedilmektedir.

Malta dil okulları fiyatları ile kıyaslandığında bu okulda 8 hafta ve üzerinde eğitim tercih ettiğinizde eğitim danışmanlarından ekstra indirimler elde edebilirsiniz. 12 haftalık eğitimde İstanbul-Malta gidiş dönüş biletleri de hediye olarak verilmektedir. Elbette bu tarz indirimlerin belirli sürede gerçekleştiğini unutmayarak hareket etmek gerekiyor.

4- Club Class – Swieqi

en-iyi-malta-dil-okullari

Konaklama seçenekleri en geniş olan Malta dil okulları arasında bulunmaktadır. Kişiler tercih dahilinde paylaşımlı öğrenci evinde 3 kişilik, iki kişilik odalarda kalabilir. Bunun yanı sıra hotelde yine üç ve iki kişilik odalarda kalınabilmektedir. En az eğitim süresi olan  4 haftalık eğitimde konaklama bedelleri 1300 Euro ile başlamaktadır. 24 haftalık en uzun eğitim döneminde yaklaşık 5000 EURO konaklama bedeli olmaktadır. Malta dil okulu eğitimi fiyatları arasında ortalama bir yere sahiptir.

5- Am Language Sliema

Malta dil okulu fiyatları 2020 senesinden bu güne değişim göstermektedir. Ancak aracı olan firmalar uzun süreli eğitimlerde genelde fiyatlandırma da yardımcı olmaktadır. Malta dil okulları arasında yer alan Sliema, yaz döneminde indirimli fiyatlandırma uygulamaktadır. Ancak konaklama seçenekleri diğer İngilizce eğitim okullarına göre azdır. Paylaşımlı öğrenci evinde çift kişilik oda ve Suit Apart iki kişilik oda mevcuttur.

6- LSC Malta – Floriana

Malta dil okulu olarak eğitim hayatına devam eden Floriana, malta dil okulu fiyatları arasında ortalama ücretler talep etmektedir. Ortalama olarak 1400 Euro ile başlayan ödemeler 24 haftalık eğitim de yaklaşık olarak 6500 Euro seviyesine kadar çıkmaktadır. Sık tercih edilen okullar arasında bulunmaktadır. İki farklı yatılı kalma yöntemi bulunmaktadır.

7- GV Malta – St Paul’s Bay

en-iyi-malta-dil-okullari

GV Malta dil okulları arasında çok da sık tercih edilen bir okul değildir. Arka planda kalsa da az sayıda öğrenci ister yüksek lisans isterse İngilizce dil eğitimi almak için tercih etmektedir. Kısıtlı konaklama yöntemine sahiptir. Eğitimler 4 haftalık, 6 haftalık, 8 haftalık, 12 ve 24 haftalık olmak üzere sunulmaktadır. Malta dil okulu fiyatları 2022 yılına girilmesiyle güncellenecektir.

8- Malta Dil Okulları: Link School of English – Swieqi

Diğer malta dil okulu fiyatları ile kıyaslandığında farklı bir işlem uygulanmaktadır. Bu okul için konaklanan yerlerde elektrik ve su için ekstra 35 Euro bedel alınmaktadır. 2-3 kişilik paylaşımlı oda ve aile yanı konaklama iki kişilik odalarda kalınmaktadır. Kimi dönemlerde indirim de uygulanmaktadır.

Yurt dışı eğitim danışmanlığı kapsamında dil okulu Malta içinde tercih edilebilmektedir. İngilizce dil eğitimi için aile yanında konaklama ya da otellerde kalmak mümkündür. Gerek yurtdışında yüksek lisans gerekse İngilizce dil eğitimi için tercih edilebilmektedir. Yaz okulları kapsamında belirli bir dönem-hafta için gidilebilir ancak uzun süreli de gidilebilmektedir. Dil okulları öğrencilerin yurtdışı eğitim konusunda sıkça sorulan sorular ve dil eğitimi alırken birçok sorunun da yardımcı olmaktadır.

en-iyi-malta-dil-okullari

Malta İngilizce eğitim için seçebileceğiniz başlıca ülkeler arasında bulunmaktadır. Ancak her kişi yurtdışında eğitim alma konusunda yeterli cesaret ve maddi imkâna sahip olamayabilir. Ülke içinde bu yüzden yabancı dil kursları tercih edilmektedir. Ancak yine öğrenciler tarafından yabancı dil kurs fiyatları neye göre değişir konusunda merak oluşmaktadır. 8 Adımda Yabancı Dil Kurs Fiyatları Neye Göre Değişir yazımızdan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.