Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Squat Kalça Büyütme Nasıl Yapılır? 5 Adımda Doğru Squat Yapın

Squat Kalça Büyütme Nasıl Yapılır? 5 Adımda Doğru Squat Yapın

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
14 0

Kalça görünümünü toparlamak ve güzel bir görünüm elde etmek adına squat kalça büyütme nasıl yapılır? Squat hayatının bir döneminde mutlaka kadınlar ve erkekler tarafından denenmiştir. Ancak bu işlemi doğru yapmak alınacak sonuçlara doğrudan etki edecektir. Estetik ve güzel kalçalara sahip olmak için kalça sıkılaştırma hareketi squat en iyi tercih olacaktır. Doğru bir şekilde squat nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımız sizler için bir yol gösterici olacaktır!

YouTube video

En Etkili Kalça Büyütme Hareketi: Squat Kalça Büyütme Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme hareketi denildiğinde akıllara ilk olarak squat gelmektedir. Squat hareketi doğru yapıldığında temelde üst bacak bölgesi ve kalça kasları çalışır. Burada yer alan kasların hareket geçmesi ile birlikte sıkılaşma, toparlanma gibi durumlar ortaya çıkar. Ancak doğru yapılmadığında istenen bu sonuçlar elde edilmeyeceği gibi bel ağrılarına da sebep olabilir. Hareket için kalça kaslarınızı doğru yönlendirmelisiniz.

1- Doğru Duruşun Önemi

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir
Squat Kalça Büyütme Nasıl Yapılır

Squat kalça büyütme nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı hiç şüphesiz doğru duruştan geçmektedir. Doğru bir duruş beli zorlamayacağı gibi kalça kaslarını da harekete geçirecektir. Burada izlenecek yöntem bir ayna karşısında hareketi gerçekleştirmekten geçer. Aynanın karşısında yan bir şekilde durun, önemli nokta belin düz bir şekilde kalabilmesidir. Doğru bir duruş için bacaklarınızı kalça genişliğinde açmalısınız. Kalça kaslarınızı bu sayede harekete geçirip evde kalça büyütebilirsiniz!

2- Beliniz Düz, Kalça Dışarı!

 

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

Hareketi gerçekleştirirken bel ve sırt bölgenize dikkat edin. Kambur şekilde durmamak oldukça önemlidir. Belinizi ise düz durması adına çok içe çekmeye çalışmayın. Rahat olmalısınız. Bir iki deneme yaparak en rahat şeklinize ulaşacaksınız. Kendinizi kasmamalısınız. Belinizin düz olduğuna emin olduktan sonra dikkat etmeniz gereken nokta kalçadır. Kalça kaslarının çalışması için kalça dışarı doğru çıkarılmalıdır.

3- Squat Kalça Büyütme Nasıl Yapılır: Kalçanızı Sıkın

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

Kalçanızı düz duruşta bulunduğu anda sıkı bir şekilde tutmanız squat kalça büyütme nasıl yapılır sorusuna en doğru cevap olacaktır. Dizlerinizi kırarak eğildiğinizde kalçanız dışarıdayken esneme olacaktır. Sonrasında tekrar ayağa kalkıp kalçanızı yukarı kaldırınca düz duruşta kalçanızı bir miktar sıkın. Başlangıçta buradaki kasları hissedemeyebilirsiniz. Ancak zamanla bu sıkma hareketi ile kaslarınızı da hissetmeye başlayacaksınız!

4- Ağırlık Topuklara Yönelmeli

 

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilirSquat yaparken en büyük yanlış ise topukların yer ile temasının kesilmesinden kaynaklanır. Hareketi yaparken topuklarınıza dikkat edin. Topuklarınızın zemin ile teması kesildiğinde tüm ağırlık bel çevresinde toplanır. Bu da hareketin istenen sonuçlara ulaşmasına doğrudan etkilidir. Ağırlığınızı topuklara verin, hareketi bu şekilde gerçekleştirin.

5- İleri Düzey Squat için Ağırlıkla Çalışma

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilirSquat kalça büyütme nasıl yapılır nasıl kısa sürede daha fazla kalçamı şekillendirebilirim diye soracak olursanız ağırlık ile çalışabilirsiniz. Kas gücünüze göre bir dambıl ya da başlangıç için içi su dolu su şişelerini dahi tercih edebilirsiniz. Yukarı ve aşağı hareket yaparken ellerinizle bacaklarınız arasında duracak şekilde ağırlığınızı tutabilirsiniz.

Squatla Kalça Kay Ayda Büyür?

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

Herhangi bir egzersizi yaparak vücudun belirli bölgelerinde toparlanma ve şekil değişimi mümkün kılınabilmektedir. Ancak burada önemli olan nokta sabırla ve düzenli bir periyotta spor yapmaktır. Squat hareketinde de düzenli bir şekilde uygulama yapılırsa kimi zaman 3 kimi zaman ise 6 ay içerisinde farklılaşmayı görebilirsiniz.

2 Ayda Kalça Büyütme Mümkün mü?

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

2 ay içerisinde squat kalça büyütme nasıl yapılır sorusuna cevap olarak verilen doğru uygulamalar yapılırsa büyüme mümkün olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken unsur, kas oranını arttıracak protein gibi gıdaların sık olarak tüketilmesi gerekir. Aynı zamanda sadece squat hareketine bağlı kalmadan farklı kalça hareketleri deneyerek de destekleme yapılabilir.

Kalça Büyütme Hareketleri Erkek için Değişir mi?

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

Kalça büyütme hareketleri kadın ve erkek olarak cinsiyet ayrımına tabi tutulmamaktadır. Spor her kişi için aynıdır. Burada farklılaşan tek kısım erkeklerin kas oranları kadınlara göre daha fazla olmasıdır. Bundan dolayı erkek birey daha fazla ağırlıkla çalışabilir ya da yapılacak tekrarları arttırabilir. Ancak hareket temelde squat olmaktadır ve herkes tarafından aynı yapılır.

Kilo Vermeden Kalça Büyütme Nasıl Yapılır?

Squat kalça büyütme nasıl yapılır sorusunu soran kişilerin tedirgin olduğu noktalardan biriside kilo kaybıdır. Hareket doğru yapıldığı takdirde kasları harekete geçirecektir. Burada yer alan yağların da yakılması mümkündür. İlk 1-2 ay içerisinde birkaç santim incelmeler görebilirsiniz. Ancak kalça bölgenizin daha çok toparlandığını göreceksiniz. Protein ağırlıklı beslenme ile kilo vermeden direkt kas oluşumu sağlayabilirsiniz. Doğru beslenme ile kilo almadan kalça büyütmek de bu sayede mümkündür.

·  Kalça Büyütme Kremi

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

Kalça nasıl büyütülür Kadınlar Kulübü sitesi üzerinden de tartışılan konular arasındadır. Burada verilen önerilere arasında kalça büyütme kremleri bulunur. Piyasa içerisinde bu tarz durumlara yönelik üretimler mevcuttur. Kişiler kısa sürede etki alabilmek adına deneyebilmektedir. Doğal yoldan kendiniz kürünüzü oluşturabileceğiniz gibi krem alarak da deneyebilirsiniz.

·  Kalça Büyütme Kürleri

squat-kalca-buyutme-nasil-yapilir

Squat kalça büyütme nasıl yapılır ve nasıl desteklenebilir sorusuna krem kadar kürlerde önerilmektedir. Kürlerin kişilere etkisi farklılık gösterebilir. Bireyler bu konuda ikiye ayrılır. Bir kısım spor ve egzersizlerin yeterli olacağını ve kürlerin etki etmediğini savunur. Diğer tarafta ise kür sayesinde daha kısa sürede sonuç aldığını belirtir. Seçim tamamen sizin!

Squat ile kalça büyütme aslında kalça kaslarının güçlenmesi ile elde edilir. Kas elde etmenin temel prensibi ise protein ağırlıklı beslenmeden geçer! Protein ağırlıklı beslenmeyi içeren Pesketaryen beslenme sizler için uygun olabilir. Pesketaryen Beslenme Nedir, Nasıl Uygulanır yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz!

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.