«
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. 5 Adımda iPhone Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

5 Adımda iPhone Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

iphone-ekran-tamiri

iPhone ekran tamiri cihazın telefonunun çeşitli nedenlerden dolayı kırılması ile ihtiyaç duyulan tamirler arasında yer alır. Telefonlarının ekranının kırılma problemi oldukça yaygındır. O yüzden bu probleme sık sık rastlanır diyebiliriz. Neyse ki iPhone ekran tamiri oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu sorun ile karşılaşanlar genellikle Apple yetkili servis listesi araştırmalarına başlar.

iPhone cihazın kırılması teknik açıdan herhangi bir probleme neden olmaz. Telefonun tüm özellikle kullanılmaya devam edilir. Ancak görüntü açısından estetik görünmeyeceği için cihaz sahipleri bu problemi bir an önce halletmek isterler. Ekranın hasar görmesine birçok durum sebep olabilir. Çok sert bir şekilde yere düşmesi ya da duvara çarpması söz konusu problemin ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinden sayılmaktadır.

iPhone Ekran Tamiri Yapılmadan Kırık Ekran Kullanmak Tehlikeli mi?

iphone-ekran-tamiri

Telefonların ekranlarının kırılması oldukça can sıkıcı bir durum olarak bilinir. Böyle bir durum meydana geldiği takdirde telefon sahiplerinin moralinin bozulması oldukça doğaldır. Hele ki söz konusu cihaz yeni alınmışsa durum daha da can sıkıcı hale gelir. İphone ya da diğer marka telefonlarda ekran kırılması meydana geldiği zaman vakit kaybetmeden onarım işleminin yapılması gerekir.

Ekranda kırık bulunan telefon kullananların gözleri daha çabuk bir şekilde yorulabilir. Ayrıca stres ve kaygıyı artırıcı etkisi bulunur. Bu nedenle bir an önce bu sorundan kurtulmak gerekir. Cihazın ekranının kırık olması halinde oluşabilecek tehlikelerden bir tanesi de telefonun içerisine toz ya da polen girmesidir. Böylece de cihazın bozulmasına düşük de bir ihtimal olsa sebep olabilir. Bu da cihazın daha riskli problemler ile karşılaşmasına neden olabilir ve daha büyük ücretler ödenebilir.

iPhone Ekran Tamiri Olmadan Önce Ekranın Kırılmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

iphone-ekran-tamiri

iPhone cihazının ekranının kırılmaması için dikkat edilmesi gereken unsurların ne olabileceği birçok kişi tarafından merak edilir. Bu soruya net bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü bu sorun birçok kişinin başına tüm tedbirleri almasına rağmen bir anda gelebilmektedir. Ani ve sert düşme sonucu ekran kırılma sonucu ile karşılaşılabilmektedir.

Bunu önlemek için kırılmaz cam taktırmak güzel bir fikir olabilir. Fakat kesin çözümdür demek yanlış olur. Bu nedenle ekran kırılmaması için ne yapabiliriz? Sorusu yerine ekran kırılması sonrasında ne yapmalıyız, nasıl bir yol izlemeliyiz? Sorusunun cevabı araştırılabilir.

iPhone Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone ekran tamiri nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce ekranla ilgili nasıl bir problem olduğu tespit edilmelidir. Örneğin ekran çatlama sorunu ile karşılaşması halinde işlem oldukça basit olacaktır. Genellikle de aynı gün içerisinde iPhone ekran tamiri gerçekleştirilir.

iphone-ekran-tamiri
iphone ekran tamiri

Önce iPhone ekran tamiri yapan kişi tarafından cihaz ayrıntılı bir şekilde incelenir. Sonrasında cihaza en uygun olan ekran parçası uygulanmış olur. Bu işlemden sonra cihaz genellikle ilk günkü görüntüsüne ve kalitesine kavuşmuş olur.

iPhone Ekran Tamiri Fiyatları Nelerdir?

iPhone ekran tamiri yaptırmak isteyen kişiler ilk olarak bu işlemin maddi değerini merak ederler. Bu nedenle fiyat konusu ile alakalı detaylı araştırmalar yapmaya başlarlar. iPhone ekran değişimi fiyat iPhone 7 ekran değişimi fiyatı ya da iPhone 11 ekran değişimi fiyatı gibi araştırmalar yapılmaktadır.

Fakat bu soruya net bir cevap vermek ne yazık ki söylemek mümkün değildir. Çünkü iPhone ekran tamiri fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişik gösterir. Örneğin telefonun modeli fiyatı doğrudan etkiler. Doğal olarak iPhone 13 ekran fiyatı ile iPhone 11 ekran fiyatı bir olmayacaktır. Ekran tamirine başlanmadan önce ilk olarak telefonun modeli tespit edilir. Modele göre de bir tamir süreci belirlenir. Aynı şekilde de fiyat belirlemesi de yapılır.

Fiyatı belirleyen bir diğer unsur ise ekran probleminin çeşididir. Ekran tamirine sebep olabilecek birçok durumdan bahsetmek mümkündür. Söz konusu durumların tamirleri farklı olduğu gibi fiyatları da farklıdır. Bu yüzden fiyat belirlemesi yapmak ve net bir rakamdan bahsetmek için öncelikle problemi net bir şekilde belirlemek gerekir. Siz de iPhone ekran tamiri fiyatı ile alakalı net bir cevap için yetkili servis ile görüşebilirsiniz. Böylece hem fiyat konusunda hem de süreç hakkında daha net ve kesin bilgilere sahip olmuş olursunuz.

iPhone ekran tamiri ve fiyatları kadar bilgisayar ile alakalı da birçok ayrıntı merak edilip araştırılmaktadır. Özellikle Lenovo bilgisayar için ekran değişimi ya da tamirinin nasıl yapıldığı merak edilen hususlardan bir tanesidir. Bilgisayarlarda da aynı şekilde fiyat hasarın çeşidine ve seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *