Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Kirpik Lifting ve Kirpik Permasının Farkları Nelerdir?

Kirpik Lifting ve Kirpik Permasının Farkları Nelerdir?

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 5 dk okuma süresi
2 0
Kirpik Lifting ve Kirpik Permasının Farkları Nelerdir?

Güzellik sektöründe öne çıkan kirpik işlemleri genel olarak kirpik bakımına dayanmaktadır. Etkileyici ve göz alıcı kirpiklere sahip olmak için yapılan işlemler sıralanmak istenirse;

  • Kirpik Lifting,
  • Kirpik perması,
  • İpek kirpik,
  • Takma kirpik olarak özetlenebilir.

Belirtilen bütün uygulamalar kaliteli ürün kullanımı ve profesyonel çalışma ile gerçekleşirse iyi sonuçlara erişilmektedir. İşlemler arasında yer alan kirpik perması ise özel perma makaralarıyla uygulanabilmektedir. İşlem gören kirpiklerde kıvrım yaratan bir kirpik bakım metodu olarak anılmaktadır. Kirpik perması seansları yaklaşık 40-45 dakika sürmektedir. Bununla birlikte kirpik kıvırma uygulamalarında en sık tercih edilen işlemlerden biri de kirpik liftingidir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizler için kirpik kıvırma alanında sıklıkla tercih edilen kirpik perması ve kirpik lifting işlemleri hakkında bilgilere yer verdik.

Kirpik Bakımında Bir Trend: Kirpik Lifting

Özellikle son yıllara kullanımı giderek artan kirpik lifting işlemi ile kıvrımlı ve göz alıcı kirpikler elde edilebilmektedir. Kirpik lifting işleminde yapıştırıcı malzeme ve silikon pedler kullanılmaktadır. İşlem her türlü kirpik yapısına sahip kişilere uygulanabilmektedir.

Kirpik lifting işlemi sonucunda kirpikler çarpıcı görünüme son derece doğal bir yapı ile kavuşmaktadır.  Bu uygulamada işlem süresi ortalama olarak 45 dakikadır.  Kirpik lifting işleminde seans öncesi için göz ve kirpiklerin makyajsız olması gerekirken, seans sonrası için de bir süre kirpiklerin sudan ve makyajdan uzak durulması önemlidir.

Bu işlem ile sadece kirpiklerin kıvrımlı bir yapıya sahip olmasının ötesinde keratin bakımı ile daha sağlıklı ve güçlü kirpikler elde edilebilmektedir. Kirpik lifting işlemi genellikle 30-90 gün boyunca kalıcılığını korumaktadır. İşlemin kalıcılık süresi, kişinin kirpik yapısı, kullanılan ürünler ve uygulayan kişinin deneyimi gibi farklı faktörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Farkı

Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Farkı
Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Farkı

Yüzyıllar boyunca kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için hep bir arayış içinde olmuşlardır. Kişilerde ilk dikkat edilen görüntü çoğunlukla gözler olduğu için de kirpiklerin etkileyici bir görünüme sahip olması pek çok kişi için önem arz eder. Güncel kirpik bakım metotları arasında yer alan ve benzer işlevlere sahip olan kirpik lifting ve kirpik perması işlemleri bir arada incelendiğinde doğallık, ürün içerikleri, sonuçları ve faydaları gibi belirli kontuarda ayrıştıkları görülmektedir. . Öncelikle kirpik perması işleminde genellikle kimyasal içeriklerin tercih edildiği söylenebilir.

Kirpik lifting işleminde kirpik kıvırma fonksiyonu silikon pedler aracılığı ile gerçekleştirilir ve vitamin desteği i ile kirpiklerin bakımı sağlanır. Böylelikle eşsiz kirpik görünümüne artı olarak kirpiklerin keratinle ve vitaminlerle beslenmesi sağlanmaktadır.  Dolayısıyla kirpikler rutin bakıma kavuşurken sağlıklı ve dayanıklı bir yapı sağlanmaktadır. Bu işlemde dökülme ve kopma gibi olumsuz sonuçlar yaşanmamaktadır. Fakat kirpik permasında kimyasal içerikli ürünler kullanıldığında ve etkili bir uygulama yapılmadığında kirpiklerde kayıp yaşanma olasılığı bulunmaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki her iki uygulama da doğru teknikler ve doğru ürünler kullanıldığında etkili ve verimlidir.

Este Lorien Kirpik Lifting İle Harika Sonuçlar

Este Lorien Eskişehir kirpik lifting seansları esnasında suya karşı dayanıklı ve yüksek kalite ürünler tercih edilerek işlemin verimliliğinin en yüksek düzeyde tutulması hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda gün boyu, 24 saat muhteşem kirpiklere kavuşmak, kirpik lifting ile hayal olmaktan çıkmaktadır. Bu işlem neticesinde kadınlar doğal ve rimelli bir görünüme sahip olabilmektedir.

Eskişehir’de kadınlara yönelik pek çok güzellik ve kişisel bakım hizmeti sunan Este Lorien bünyesinde gerçekleştirilen bütün işlemlerde kişiye özel, tek kullanımlık ürün ve aparatlar tercih edilmektedir.

Sizler de Este Lorien ayrıcalığı ile daha kıvrımlı, hacimli, doğal, sağlıklı ve güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.