Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Burcualem Öneriler
 4. »
 5. Meme Büyütme: Çekici Görünmenin Formülü

Meme Büyütme: Çekici Görünmenin Formülü

Misafir Yazar Misafir Yazar - - 10 dk okuma süresi
2 0
Meme Büyütme: Çekici Görünmenin Formülü | Op. Dr. Leyla Arvas

Meme Büyütme istiyor fakat karar veremiyorsanız, meme boyutunuzun küçüklüğünden memnun değilseniz, işlemin nasıl olacağını merak ediyorsanız bu yazı ile kararınızı oluşturabilirsiniz.

Meme Büyütme sıklıkla yapılan ve memnuniyet veren sonuçlar elde edilen bir estetiktir. Memenin ideal boyuttan küçük olması pek çok kadının sorunudur. Bu durum ırsi nedenlerle gerçekleşebileceği gibi emzirme, aşırı kilo alıp verme, hastalık gibi nedenlerle sonradan da gerçekleşebilir.

Meme küçüklüğü kişinin kambur durmasına, özgüven kaybına neden olur. Sosyal ve karşı cinsle ilişkisine olumsuz yansır. İstenen kıyafetler giyilemez. Görsel iş sektörlerinde dezavantaj oluşturur. Meme küçüklüğü sorunu destekli sütyenlerle, kozmetik ürünlerle giderilmeye çalışılsa da hiçbir zaman memenin doğal duruş ve dokusu yakalanamaz. Meme Büyütme yöntemleri kişiye özel çözümler sağlayarak doğal, hacimli, dik memelere uzun sürelerde ya da kalıcı olarak sahip olmayı sağlar.

Meme Büyütme Nasıl Bir Estetiktir?

Meme Büyütme meme boyutunun protez, yağ enjeksiyonu, dolgu gibi maddelerin meme içine konarak büyütülmesidir. Meme Büyütmek için sağlık açısından zararsız, kolay uygulanan, geçerli 3 yöntem vardır: Memeye dermal dolgu, memeye yağ enjeksiyonu, meme protezi.

Memeye Dermal Dolgu: Ameliyatsız Meme Büyütme yöntemidir. Dermal dolgu maddesi hyalüronik asitten oluşur. Hyalüronik asit su bazlı doğal bir maddedir. 1 yıl kalıcılığa sahiptir. Bu süre içerisinde yavaş yavaş vücut tarafından absorbe edilerek atılır. Zararsız ve risksiz bir yöntemdir. Hyalüronik asit enjektörle doğrudan meme içine uygulanır. Uygulama öncesinde anestezik krem sürülerek meme hissizleştirilir. Dolgu maddesi enjektör yardımıyla memenin belirli bölgelerine aktarılır. Her iki meme eşit boy ve orantılı olacak şekilde uygulama yapılır. İşlem 10-15 dakika sürer. Dermal dolgu ile memede 1 beden büyüme sağlanmaktadır.

Memeye Yağ Enjeksiyonu: Liposuction yöntemiyle vücuttan fazla yağların alınması ve memeye transfer edilmesi işlemidir. Liposuction uygulandığı için ameliyatlı yöntem olarak geçmektedir. Transfer edilecek yağlar alındıktan sonra belirli işlemlerden geçirilerek enjektöre aktarılır. Anestezik kremle uyuşturulan meme bölgesine hazırlanan yağlar enjektörle transfer edilir. İşlem 10-15 dakika sürer. Yağ enjeksiyonu ile memede 1 beden büyüme sağlanır. Memeye yapılan yağ enjeksiyonu 2-3 sene kalıcılık gösterir.

Meme Protezi: Ameliyatlı Meme Büyütme yöntemidir. Protez maddesi içi koheziv jel, dışı silikon kaplı bir malzemedir. Genel anestezi ile uygulanır. Kişiye uygun şekil (damla, yuvarlak) ve boyutta (yüksek, orta, düşük) proteze ameliyat öncesinde karar verilir. Koltuk altı, meme ucu, meme altı bölgelerden birinden açılacak kesi ile protez meme kasının altına, üstüne ya da hem altına hem üstüne (dual plan) yerleştirilir. Meme protezi ameliyatı 1-2 saat sürer. Meme boyutunda en az 2 beden büyüme sağlar. Kalıcılığı ömür boyu sürmektedir.

Meme Büyütme Öncesi ve Sonrasında Sizi Neler Bekler?

Meme Büyütme öncesi ve sonrası
Meme Büyütme öncesi ve sonrası

Meme Büyütme öncesinde dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

 • Kan sulandırıcı ilaç alınmamalıdır.
 • Vitamin takviyesi alınmamalıdır.
 • Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar bırakılmalıdır.
 • Güncel mamografi çekilmelidir.
 • Güneşte kalınmamalıdır.

Meme Büyütme sonrasında iyileşme sürecini hızlı ve rahat geçirmek için şunlara dikkat edilmelidir:

 • 1 ay düzenli olarak korseli sütyen kullanılmalıdır.
 • Meme bölgesi darbelerden korunmalıdır. Sırtüstü yatılmalıdır.
 • Güneşte kalınmamalı, sıcak banyo yapılmamalıdır.
 • Yorucu faaliyetlerde bulunulmamalı, ağır eşya kaldırılmamalıdır.
 • Bol su tüketilmeli, zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Meme dolgusu sonrası 1-2 haftada istenen meme görünümüne ulaşılır. Memeye yağ enjeksiyonundan sonra 3 hafta, meme protezinden ise 3 ay sonra ideal meme görünümüne kavuşulmaktadır.

Meme Büyütme Kalıcı Mıdır?

Meme Büyütme yöntemlerinden meme dolgusu 1 yıl, memeye yağ enjeksiyonu 2-3 yıl kalıcılık gösterir. Bu yöntemlerin vücutta kalış süresi kişinin metabolizma hızı, genetik özellikler, sağlığına gösterdiği özen gibi kriterlere bağlıdır. Meme protezi ise bir ömür kalıcılık göstermektedir. Meme protezi yırtılma, patlama yapmaz. Protezin yenilenmesi gerekmez.

Meme Büyütmede İzsiz Yöntemler

Meme Büyütme öncesi ve sonrası
Meme Büyütmede izsiz yöntemler

Meme dolgusu ve memeye yağ enjeksiyonu yöntemleri enjektörle uygulandığı için meme bölgesinde hiçbir iz kalmaz. Meme protezi kesi ile yapılan bir ameliyat olduğu için meme ucu, meme altı, koltuk altı bölgelerinde kesi izi oluşur. Bu izlerin tamamı iç çamaşırı bölgesinde kalmaktadır. İz görünümü kişinin cilt tonu, sağlığına gösterdiği özen, sigara kullanıp kullanmaması gibi nedenlere bağlı olarak zamanla silikleşebilir ya da kalabilir. Silikleşmeyen ve belirgin kalan izlerin kişiyi rahatsız etmesi halinde lazerle iz silme uygulanarak ameliyat izinden kurtulmak mümkündür.

Meme Büyütme Ağrılı Bir İşlem Midir?

Meme dolgusu ve memeye yağ enjeksiyonu sonrasında ağrı, acı oluşmaz. Meme protezi ameliyatında kas altına konan ya da dual plan uygulanan protezlerde ameliyat sonrasında biraz ağrı oluşmaktadır. Ağrı her gün azalan oranda 4-5 gün sürer. Bu süreçte ağrı kesici kullanmak ve buz kompres uygulamak rahatlama etkisi sağlar.

Meme Büyütme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Meme dolgusu ve memeye yağ enjeksiyonu doğru dozda, doğru noktalara uygulandığında risk barındırmayan işlemlerdir. Meme protezi ameliyatında ise anesteziye bağlı riskler, kanama, enfeksiyon, kapsül kontraktürü, hematom gibi çeşitli riskler bulunur. Bu riskler deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulanan Meme Büyütme işlemlerinde ortadan kalkmaktadır. Ameliyat öncesi ve sonrasında oluşabilecek tüm risklerin ortadan kalkması, görsel olarak kişiye en uygun memenin oluşturulması deneyimli hekim ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleştirilir. Meme Büyütme uygulamalarının güvenilir, risksiz, zararsız yapılabilmesi için mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda deneyimli hekimler tarafından uygulanması gerekir.

Meme Büyütme İçin Doğru Zaman

Meme Büyütme uygulamaları için 18 yaşını doldurmuş ve vücut gelişimini tamamlamış olmak gerekir. Hamile veya emzirme döneminde olmamak gerekir. Emzirme dönemi bittikten 1 yıl sonra Meme Büyütme yapılabilir. 1 yıl bekleme süresi kanser tedavisi gören kişiler için de geçerlidir.

Meme Büyütme her mevsim yapılabilen bir uygulamadır. İşlem sonrasında 1 ay korse kullanmak ve güneşte kalmamak gerektiği için yaz aylarında tatil planlayan kişiler için Meme Büyütmenin kışın ya da bahar aylarında yaptırılması tavsiye edilir.

Meme Büyütme Emzirmeye Engel Olur Mu?

Meme Büyütme yöntemleri emzirmeye engel olmaz. Dolgu, yağ enjeksiyonu, protez uygulamalarının hiçbirinde süt kanallarına ve meme ucuna dokunulmaz. Meme Büyütme sonrasında kişi emzirme işlevini rahatlıkla yerine getirebilir.

Meme Büyütme Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Meme Büyütme fiyatı alabilmek için meme büyütmede hangi yöntemin kullanılacağı belirlenmelidir. Bunun için de öncelikle plastik cerrah tarafından muayene edilmek gerekir. Meme Büyütme fiyatları memeye uygulanacak yöntem, kullanılacak malzemeler, doktorun deneyimi gibi çeşitli faktörlerden etkilenir.

Meme Büyütme İle Nasıl Bir Değişim Yaşanır?

Meme Büyütme
Meme Büyütme

Meme Büyütme ile kadınların yaşamında fizyolojik ve psikolojik pek çok değişim gerçekleşir. Hayat kalitesini arttıran bu değişimler şunlardır:

 •  Meme boyutu ideal boyuta gelerek hacimli, dik, dolgun memelere kavuşulur.
 •  Her iki meme simetrik, orantılı bir görünüme ulaşır.
 •  Kişi daha kadınsı görünür, çekiciliği artar. Karşı cinsle ilişkisi olumlu etkilenir.
 •  Özgüven yükselir, moral artar.
 •  Vücut duruşu değişir. Kişi daha dik durmaya başlar.
 •  Görsel iş sektörlerinde kişiye avantaj sağlar.
 •  İstenen kıyafet rahatlıkla giyilebilir.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleyla.com/

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.