Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. MHRS E Devlet Randevu Nasıl Alınır? MHRS E Devlet Giriş Yapma Sorunu

MHRS E Devlet Randevu Nasıl Alınır? MHRS E Devlet Giriş Yapma Sorunu

Bilgece Bilgece - - 3 dk okuma süresi
12 0
mhrs-e-devlet

MHRS  e devlet aracılığıyla da giriş yapılan bir platformdur. Özellikle hastane, aile hekimlikleri gibi alanlarda randevu alabilmek amacıyla kullanılan MHRS farklı giriş seçeneklerine sahiptir. Başta MHRS şifresi olmayanlar için e randevu sistemi oluşturan e-devlet farklı bir alternatif olarak bulunmaktadır.

Peki MHRS e devlet ile randevu nasıl alınır? MHRS randevu giriş yapamayanlar hangi yolları denemeli? İşte hastane randevu e-devlet seçeneği ve giriş sorunu içi çözümler!

MHRS E Devlet Randevu Nasıl Alınır?

mhrs-e-devlet
MHRS E Devlet Giriş

MHRS uzun haliyle; Merkezi Hekim Randevu Sistemi günümüzde bilindiği üzere hastanelerden randevu almayı sağlayan sistemdir. Özellikle pandemi döneminde aşılanma adına milyonlarca kişi tarafından giriş yapılmıştır. Fakat bahsedilen bu sisteme giriş için şifresi olmayan, şifresine erişemeyenler için e randevu olarak da oluşturulan ‘hastane randevu e-devlet’ seçeneği bulunmaktadır.

MHRS randevu giriş sorunu yaşayanlar eğer e-devlet giriş bilgilerine sahipse e-devlet üzerinden giriş yapılabilir. Bunun için; https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-merkezi-hekim-randevu-sistemi adresine giriş yapmak yeterlidir. Bu sayfa aracılığıyla kişi kendisine ait aile hekimleri, bazı laboratuvar sonuçları hakkında bilgi alabilir. Giriş yaptıktan sonra randevu da oluşturabilmektedir.

‘MHRS E Devlet Giriş Yapamıyorum’ Ne Yapmalıyım?

Randevu alabilmek adına e-devlet sistemini kullanamayanlar için belli başlı nedenler bulunmaktadır. İlki e-devlete giriş yapamamaktır. Eğer şifre almadıysanız önce PTT aracılığıyla şifre almalısınız. Daha sonra sisteme girmelisiniz. Şifreniz olduğu halde sayfadan yararlanamıyorsanız genel bir sorun olabileceğinden değişik seçenekleri değerlendirmek gerekir.

Farklı Yöntemlerle Hastane Randevu Al!

mhrs-e-devlet

Randevu alabilmenin günümüzde birden fazla yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki ALO 182 olmaktadır. Telefon numarasıyla bahsedilen numarayı aradığınızda operatör ile iletişime geçersiniz. T.C ile hastane randevu alma yönteminden birisidir. Kişisel bilgilerinizi verdikten sonra dilediğiniz bölüm ve hastaneden varsa randevu alabilirsiniz.

MHRS internet sitesi keza en çok kullanılan yöntemdir. İnternete erişiminiz varsa ve giriş bilgilerinize sahipseniz kısa sürede randevu alabilmeniz mümkün. Giriş yaptıktan sonra ‘genel’ ya da ‘özel’ arama  yaparak hastaneleri saptayarak hareket edebilirsiniz. MHRS e devlet dışında değerlendirilebilecek bu yöntemde hastaneleri müsaitse görebilirsiniz. Randevu yoksa bildirim modunu açarak telefonunuza uygun randevu olunca bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.