«
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. 4 Farklı Tarifle Nane Limon Nasıl Yapılır?

4 Farklı Tarifle Nane Limon Nasıl Yapılır?

-nane-limon-nasil-yapilir

Kış ve bahar aylarının vazgeçilmezi olan nane limon nasıl yapılır, nelere iyi gelir? Nane limon birçok hastalık konusunda akıllara ilk gelen karışımlar arasındadır. Geçmişten günümüze her yaştan bireyin tükettiği bu karışım hastalıklara yatkın olan dönemlerde sık sık tüketilmektedir. Ortak bir yapımı söz konusu olsa da çeşitlenmiş yapımları da günümüzde mevcuttur. Dilerseniz nasıl yapıldığına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Kısaca Nane Limon Tarifleri

Hastalığınıza, kırgınlığınıza nane limon yaparak evde doğal çözümler arayabilirsiniz. Taze olarak yapmış olduğunu nane limonlardan fayda elde etmek mümkündür. Peki nasıl nane-limon karışımı yapılır? Nelerede faydası vardır? İşte birbirinden farklı nane limon tarifi!

1- Mide Bulantısına Nane Limon Nasıl Yapılır?

Herkes tarafından bilinen klasik aynı zamanda pratik nane limon nasıl yapılır? Yapım süreci çok basittir. Aynı zamanda kısa zamanda da demlenip içime hazır hale gelmektedir. Yapmak için lazım olan malzemeler arasında 3-4 taze nane, orta boy bir cezve ve su gerekiyor. Birkaç dilim limon da işinizi görecektir.

Cezveye içeceğiniz miktarda su ekleyin. Üzerine nanelerinizi ve dilimlenmiş limonlarınızı koyarak bir müddet demlenmesini bekleyin. Yaklaşık olarak 15 dakika yeterli olacaktır. Demlenme sonrası suyunu ve malzemeleri süzün. Elde ettiğiniz içeceği sıcak bir şekilde tüketin. Böylece hastalıklardan kurtulma ve toparlanma süreniz kısalacaktır.

2- Toz Nane Limon Nasıl Yapılır?

Nane limon genellikle kış aylarında gerek duyulan bir içecektir. Bu yüzden nane limon nasıl yapılır Nefis Yemek Tarifleri aracılığıyla araştırılır. Kış mevsiminde taze nane bulmak zor olacağından toz nane kullanılabilmektedir. Toz nane de ihtiyacınızı kolaylıkla görecektir. Yapmanız gereken yine içeceğiniz düzeyde suyun içine limon dilimlerini ve 1.5 yemek kaşığı toz nane eklemeniz yeterli olacaktır. Demlendikten sonra süzme işlemini yapıp sıcak sıcak içebilirsiniz.

3- Soğuk Nane Limon Tarifi

Sıcak içecekler tüketmek bilinenin aksine boğaz rahatsızlığı sırasında daha kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Boğazın tahriş olması ile birlikte sıcaktan ziyade ılık ya da çok soğuk olmayan nane limon tarifi denenebilir. Soğuk nane limon tarifi diğer tariflerden farklılaşmayacaktır. Demlenme sonrası süzdükten sonra içeceği bir müddet soğumaya bırakın. Daha sonra tüketebilmeye hazır hale gelecektir.

4- Nane Limon Zencefil Karşımı Nasıl Yapılır?

YouTube video

Zencefil birçok rahatsızlık ve güzellik adına kullanılan besindir. Zencefilin bulunduğu bir nane limon nasıl yapılır? Bunun için ihtiyacınız olan bir adet rendelediğiniz zencefil, limon dilimleri ve nane gerekir. Bu karışımı 1.5 tatlı kaşığı bal eklerseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz. Zencefilin baskın bir tadı olacağından rendelenmiş zencefillerin suyunu sıkarak kısık ateşte kaynarken içine eklemelisiniz. Zencefil ve limonun faydaları birleşince daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ballı Nane Limon Neye İyi Gelir?

Nane limonun yapılışı sırasında farklı yöntemlere ve malzemelere denk gelebilirsiniz. Yapılışında temel sebeplerin başında hastalıktan kurtulma amacı bulunur. Belirli başlı durumlarda doğal yöntemlerden birisi olan Saraçoğlu nane limon ile sağlıklı halinize dönebilirsiniz. Peki hangi durumlarda tüketebilirsiniz, faydaları nelerdir?

Nane limon nasıl yapılır grip için araştırması başta grip olmak üzere bazı rahatsızlıklara iyi geldiğinin kanıtıdır. Bilinen faydaları arasında:

Her gün bir bardak nane limon çayı  tüketmeniz rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Nane Limon Zararları Nelerdir?

Toplum arasında çoğunlukla nane limon tüketilse de kimi bireyler için zararlı koşullar oluşabilmektedir. Oluşan bu zararın temel sebepleri arasında başlıca kişisel durumlar yer alır. Örneğin nane ya da limona alerjisi olduğunu bilmeyen birisi için ciddi anlamda problemler çıkabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekecektir.

-nane-limon-nasil-yapilir
Nane Limon Nasıl Yapılır?

Ayrı ayrı ele alındığında nane limon nasıl yapılır, zararları nelerdir konusunu daha iyi anlamak mümkündür. Zararları arasında:

  • Fazla tüketiminde mide yanması,
  • Boğaz tahrişi,
  • Diş minesine zarar verme,
  • Fazla vitamin emilmesi,
  • Burun tahrişi bulunmaktadır.

Özellikle hamile bireylerin doktora danışmadan tüketmesi önerilmemektedir. Her ne kadar halk arasında herkes tarafından tüketilse de hamilelik özenli bir yaşamayı, hareket etmeyi gerektirir. Doğal bir yöntem olarak yer alsa da doktorunuza sormadan kesinlikle tüketmemelisiniz. Uzman görüşü doğrultusunda ise tarifleri deneyerek içebilirsiniz.

Nane Limon Nasıl Yapılır Video

YouTube video

Hastalıklara karşı sık sık tüketilen farklı doğal çaylar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de kışın ünlü olan Atom çayı olmaktadır. Atom Çayı Kullanım Önerileri ve Atom Çayı Faydaları yazımıza bakarak kışın daha iyi korunabilirsiniz. Farklı rahatsızlıklar için de kullanımı önerilmektedir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *