«
 1. Anasayfa
 2. Burcualem Öneriler
 3. 2023 Pull and Bear Tulum Model Ve Önerileri

2023 Pull and Bear Tulum Model Ve Önerileri

pull-and-bear-tulum

Pull and Bear tulum sezonun en çok aratılan ürünlerindendir. Tulumların birçok çeşidi bulunduğu gibi yazlık ve kışlık olarak da farkı vardır. Her markanın kendine özgü tasarımlarıyla en çok tutulanlardan biri de Pull and Bear tulum modelleridir.

Pull and Bear tulum modellerine geçmeden önce tulumun nerden geldiğine dair kısa bir genel kültür bilgisiyle başlayabilirsiniz!

Birinci Dünya Savaşı sırasında kadınlar fabrika işlerinin çoğunu devraldılar fabrika ortamındaki zararlı kimyasallar dahil olmak üzere birçok atığı kiri olması sebebiyle de üniformayı, yağa ve fabrika atıklarından bulaşacak kirlere karşı çok iyi koruma sağlayan kullanışlı bu tulumları öne çıkardılar.

Başlangıçta bir iş giysisi olması amaçlanan tulumlar, özellikle kırsal kesimlerde kalın kumaşlardan üretilerek iş kıyafeti olarak kullanılmıştır. Ancak daha sonrasında bazı tekstil mağazaları bu tulumları kot kumaşlardan vs de üretime geçirerek daha farklı bir moda akımı sağlamıştır. Iş kıyafeti üzerinden aynı zamanda farklı model iş kıyafeti olarak işlev görerek yeni alternatifleri ortaya çıkarılmıştır.

1 – Pull and Bear Hakkında Bilgi

pull-and-bear-tulum

Pull and Bear 1991’de kurulmuş İspanya merkezli bir giyim mağazasıdır. Gençlere yönelik ürünler üreterek çoğu genç kesme hitap eden ünlü bir marka halini almıştır.

Moda ile orantılı şekilde ilerleyen ve aynı zamanda modaya yön veren ikonlarıyla, ürünleriyle en çok tercih edilen mağazalardan biri haline gelmişlerdir. Kurumsal olmaları ve birçok yerde mağazalarının bulunmalarından ziyade aynı zamanda online satışlarının bulunması da tercih edilme sebepleri arasında bulunmaktadır.

2 – Pull and Bear Tulum Modelleri

Pull and Bear tulum sezonluk, kadın, erkek ve çocuk olmak üzere ayrılırken aynı zamanda kendi içinde de kategorilere ayrılır. Çeşitli tulum modelleri ve çeşitli tulum özellikleri bulunmaktadır.  Yakaları, uzunlukları gibi farklı tasarımlara sahip tulum çeşitleri vardır.

A – Erkek Tulum

Pull and Bear tulum erkek kategorisinde genelde çok çeşit bulunmamaktadır. Daha çok denim modeller ön plandadır. Bunlarda renk çeşidi bulunmaktadır.  Pull and Bear tulum üretiminde unisex ürünler de üreterek bazı modellerin herkese hitap etmesine olanak sağlamıştır.

B – Bebek Tulum

Pull and Bear tulum olarak bebekler için satış yapmamaktadır. Mağaza gençlere özel üretimler içeren bir firmadır. Bu nedenle bebek ve diğer kategorilerde ürün bulunmamaktadır.

C – Kadın Tulum

Pull and Bear tulum kadın kategorisinde modaya uygun ilerlemektedir. Her sezona özel yeni ürünler gelmekte ve mağazada satışa sunulmaktadır. Pull and Bear tulum kalitesi ve farklı model seçenekleriyle kadınların tulum satın alırken özellikle tercih ettiği arama ve mağaza haline gelmiştir.

3 – Pull and Bear Tulum Çeşitleri

pull-and-bear-tulum

Pull and Bear tulum salopet, denim olarak ayrılırken kendi altlarında da farklı modellere sahiptir. Yazlığı kışlığı tasarım şekilleri boy farkları gibi farklı farklı unsurları vardır.

 • Salopet Tulum
 • Uzun denim salopet
 • Paraşüt salopet
 • Uzun kollu denim tulum
 • Askılı/ uzun kollu/ kısa kollu tulumlar
 • Dikişsiz tulum
 • Bisikletçi Tulum
 • Denim korse tulum

A – Salopet Tulum

Pantolonun arka kısmındaki askılar ile göğüs kısmındaki kumaşın birleştirilmesiyle tasarlanan giyim modeline salopet denir. Salopet tulum kısa bir tabirle askılı/kolsuz olan tulum modelleridir. Genellikle kot veya kalın kumaştan üretilmektedir. Fakat günümüzde kadife veya chino kumaştan da yapılabilir. Pull and Bear tulum ürünleri de salopet tulum üretimine sahiptir.

B – Kot/ Denim Tulum

Bahçıvan kıyafeti olarak da geçen bu tulumlar, ilk üretimini de kot kumaşlardan yapmaya başlamıştı. Kot kumaştan üretilen tulumlara denim/kot kumaş denir. Modaya göre değişen tasarımlar da kot tulumlarda yırtık detayı vs gibi farklı değişikliklerle üretime geçer.

Korseli, kol uzunlukları, boy uzunlukları gibi varyasyonları da bulunmaktadır. Bu kot tulumlar her mevsim giymeye uygundur. Yazlış ve kışlık olarak kolsuz dahi olsalar içine giyilebilecek badi gibi alternatiflerle her sezona uygun hale getirilebilmektedir.

Pull and Bear tulum kategorisinde de yeni modaya uygun her türlü denim tulum modeli bulunmaktadır.

C – Paraşüt Tulum

pull-and-bear-tulum

Paraşüt kumaştan yapılan paraşüt tulum günümüzde yaygınlaşıp moda haline gelmiştir. Paraşüt kumaş, oldukça hafif yapıya sahiptir. Diğer kumaşlardan ayrılan en önemli özellikleri ise yırtılmaz olmalarıdır. Kumaşlar çok sağlam olarak üretilmiştir. Paraşüt yapımı için ilk kez ortaya çıkarılan bu kumaş zaten ona göre hazırlandığı için her halükarda diğer kumaşlardan daha dayanıklıdır.

Paraşüt kumaşa sahip tulumlar daha bol durmaktadır. Fakat modaya hitap ettiğinden bu yıl en çok tercih edilen modellerden birisidir ve bu nedenle de daha tarz bir görünüme sahip olduğu söylenebilir. Pull and Bear tulum olarak da pantolon olarak da paraşüt kumaş içeren ürünlerin satışını yapmaktadır.

D – Dikişsiz Tulum

Tekstilde “seamless” olarak geçen bu kumaş türü, dikiş izi olmayan, kaynaksız kumaş ve kesintisiz elbise modeli olarak görülür. Dikiş izinin görünmediği elbiseler, ürünler daha estetik bir görünüm sağlarlar. Ayrıca daha rahat bir kullanım sunarlar.

Dikişsiz dendiği zaman tamamen dikişsiz algılanmaktadır bu ürünler. Fakat tamamen dikişsiz, ipsiz değil sadece daha az dikiş ve daha profesyonel dikiş teknikleri kullanılmış demektir. Bu dikişler ustaca gizlenmiş anlamına da gelmektedir. Rahatlık açısından en çok tercih edilenlerden biri olan dikişsiz tulumlar Pull and Bear Tulum kategorisinde özellikle yer almaktadır.

E – Bisikletçi Tulum | Pull and Bear Tulum Modelleri

pull-and-bear-tulum
Pull and Bear Tulum

Vücut şekline adapte olan esnek kumaştan, dikişsiz bisikletçi ürünü olarak geçmektedir. Bisikletçi kumaşın özelliklerinde kumaşın suyu çabuk emdiği fakat çok çabuk şekilde de kuruduğu görülmektedir. Nefes alan bir yapısı vardır. Bu kumaş genelde bisikletçiler tarafından tercih edilir. Rahatlığı ve üste yapışması ile de ekstra tercih edilme sebebidir.

Pull and Bear tulum kategorisinde de bisikletçilere yer vererek bu ürünü satışa sunmuştur.

Kaynak : https://www.okuhaber.com/pull-and-bear-tulum/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *