«
 1. Anasayfa
 2. Burcualem Öneriler
 3. 2023 Tül Perde Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

2023 Tül Perde Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Tül Perde Modelleri

Tül perde modelleri ev dekorasyonlarının yenilenmesiyle beraber son yıllarda oldukça çeşitlenmiştir. Tül perdeler en iyi dekor ürünüdür.  Evlerimizde bulunan tüller genelde beyaz renkte tercih edildiği için tül perdede fark yaratan tüllerin tasarım şekli ve desenleri olmuştur. Her evin vazgeçilmesi haline gelen tül perdeler gün ışığının eve direkt olarak girmesini sağlarken, zararlı ışınların eve girmesini engeller.

2023 tül perde modelleri hakkında merak edilenler bu yazıda..


2023 En Çok Tercih Edilen Tül Modelleri Hangileridir?

Tül Perde Modelleri
Tül Perde Modelleri

Yenilenen ev tasarım fikirleri tül perdeleri de oldukça çeşitlendirmiştir. Bu yılın ev dekorasyonu daha düz ve sade tül modellerini ortaya çıkarmıştır. Ayrıca tül denilince akla gelen beyaz yerini ekru rengine bırakmıştır. 2023 yılının evlere konuk olan tül perde modelleri şöyledir:

 • Armür Tül Perde
 • Brode Tül Perde
 • Düz Tül Perde
 • Çizgili Tül Perde
 • Grek Tül Perde
 • İşlemeli Tül Perde
 • Jakar Tül Perde
 • Kadifeli Tül Perde
 • Kapsüllü Tül Perde
 • Katlamalı Tül Perde
 • Keten Tül Perde
 • Örme Tül Perde
 • S Pile Tül Perde

Ev dekorasyonunuzun tamamlayıcı olan tüller duvar boyuna ve enine, perdenin türüne ve kumaşına, halıya ve mobilyalarla muhakkak uyumlu seçilmelidir. Bu yıl sadeleşmenin öp plana çıkmasıyla beraber armür, düz, grek, kapsüllü, keten, katlamalı ve örme tül perde modelleri en çok tercih edilenler arasındadır.

 

2023 Salon Tül Perde Modelleri Hangileridir?

 

Evimizin dışarıya açılan odası salondur. Misafirlerin ağırlandığı bu odanın tasarımına bağlı olarak tül ve perdelerin dikkatle seçilmesi gerekir. Salon dizaynına göre seçilmesi gereken tüller bu yılın sadeleşen tasarımlarıyla beraber oldukça sadeleşmiştir. 2023’ün salon tül perde modelleri arasında armür, brode, grek, düz, kapsüllü, keten, örme, s pile tül perde bulunur.

 

2023 Fransız Tül Perde Modelleri Hangileridir?

Tül Perde Modelleri

Fransız tül perde modelleri akıllara gipürleri ve desenleri getirir. Genellikle salon veya misafir odalarında tercih edilen bu model son zamanlarda Fransız tipi cam ve balkonları süslüyor. Fransız tül modelleri şöyle sıralanıyor:

 • Damask Desenli Fransız Dantel Tüller
 • Çiçek Desenli Fransız Dantel Tüller
 • Spor Desenli Fransız Dantel Tüller
 • Şal ve Sarmaşık Desenli Fransız Danteli Tüller
 • Etek Ucu Desenli Fransız Dantel Tüller
 • Düz Dantel Fransız Zemin Tüller

 

Kısa Tül Perde Modelleri Hangileridir?

 

Çoğu kadın tarafından hijyen açısından mutfaklarda tercih edilen kısa tül perde modelleri aynı zamanda oda ısısını arttırmak ve perdelerinin grileşmesini engellemek isteyenlerin oturma odası, çocuk odası, genç odası ve yatak odası tercihleri arasındaki yerine alıyor. Kısa tül perde seçilirken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle; düz ve parça desenli modellerin çoğu kısa tül olarak tercih edilebilir. Ancak kesildiğinde yarım desen görüntüsü veren tül seçimlerinden uzak durulması gerekir.

 

Ucuz Tül Perde Nereden Alınır?

Tül Perde Modelleri

Günümüzde internet üzerinden alışveriş oldukça yaygınlaşmış durumda. Artık en uygun alışverişi yapmak için mağaza mağaza gezmek yerine internette sörf yapmak gerekiyor. Ölçüsü iyi alınmış, tarzı iyi seçilmiş tül perdenin en ucuz şekilde alınması için indirim haberlerinin iyi takip edilmesi gerekiyor. Ancak görmeden, dokunmadan alışveriş yapamayanlardansanız mağazaları gezmeniz ve mağaza indirimlerini iyi takip etmeniz gerekiyor.

Ölçünüze uygun hazır dikilmiş tül perdeler de ucuz tül almanın diğer bir yolu. Özel dikim perdelerin bütçenize uymadığı zamanlarda hazır dikim tüller sizi mutlu eden bir tercih olacaktır.

 

Hazır Dikim Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Birçok markanın raflarında oldukça çok bulunan hazır dikim tül perde çokta tercih ediliyor. Bütçe dostu hazır dikim perde alınırken dikkat edilecek hususların ilk başında ölçü geliyor. En ve boy uzunluğunun alınacak odanın duvara uygun olması şart!  Kumaşın kalitesi, deseni, yıkanma şartları ise dikkat edilecek diğer hususlar arasında yerini alıyor.

Tül Perdede En İyi Marka Taç Tül Perde Modelleri

 

Ülkemizde perde üretimi ve satışı birçok marka tarafından yapılmaktadır. Ancak bir eve tül alınacaksa akıllara Taç, Linens, Brillant gibi markalar gelir. Bütçesi uygun olanların tercihi bu markaların akıllarda yer etmesinin sebepleri arasında piyasada uzun soluklu olmaları ve alınan ürünlerin kaliteli malzemeden yapılması nedeniyle uzun süreli kullanılıyor olması yer alıyor. Evine yeni tül perde alacaklar yeni tülünüzü Taç tül perde modelleri arasından tercih edebilirsiniz!

 

2023 Tül Perde Modelleri Fiyatları Nelerdir?

Tül Perde Modelleri

Fiyatların her geçen gün farklılık gösterdiği bu dönemde fiyat belirleyiciler arasında; tülün özel dikim mi yoksa hazır dikim mi olacağı, seçilecek tülün kumaşı, deseni ve kullanılan malzemenin kalitesi, tülün kaç metre olacağı gibi unsurlar yerini alıyor. Yapılacak seçimlere göre fiyatlarda değişiklik gösteriyor.

 

YouTube video

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *