Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. spor
  4. »
  5. Dünyanın En Güzel Kadın Sporcuları

Dünyanın En Güzel Kadın Sporcuları

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
5 0
burcu- alem 10310-2

Dünyanın en güzel kadın sporcuları güzellikleriyle ve hırslarıyla spor dünyasının içinde yer almaktadır. Günümüzde spor denince akla her ne kadar erkeklerin egemen olduğu bir dünya gelse de bu düşünce tamamen yanlıştır.

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Zira son dönemlerde kadınların spora olan ilgisi ciddi anlamda artmaktadır. Tenisten yüzmeye, yüzmeden futbola, golf ve basketbol gibi birçok alanda kadın sporcular yerlerini alır. Kadın sporcular, hem başarıları ile dikkat çekerken hem de güzellikleri ile göz doldurmaktadır.

Dünyanın En Güzel Kadın Sporcuları Top 10

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Peki, elde ettikleri başarılarıyla dikkat çeken dünyanın en güzel kadın sporcuları hangileridir? Oldukça merak edilen ve günümüzde sıklıkla araştırılan bu sorunun yanıtını sizler için inceliyoruz. İşte kadın sporcular güzellikleriyle ve ilgilendikleri spor dalıyla şu şekilde sıralanacaktır.

1.      Maria Sharapova

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Tenis dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Maria Sharapova, 19 Nisan 1987 yılında Rusya da dünyaya gelmiştir. Kariyerine 2003 yılında başlayan Sharapova, Wimbledon turnuvasını kazanan en genç ikinci tenisçi unvanını almıştır. Güzelliğinin yanı sıra sayısız başarısıyla dikkat çeken isim, 2020 yılında emekliliğe ayrılmıştır.

2.      Alana Blanchard

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Alana Blanchard 5 Mart 1990 tarihinde Amerika da dünyaya gelmiştir. Sörf sporunun en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Alana, kariyeri boyunca 6 farklı zafer elde etmiştir. Aktif bir şekilde spor hayatına devam eden güzeller güzeli sporcu evli ve 1 çocuk annesidir.

3.      Sydney Leroux

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Dünyanın en güzel kadın sporcuları arasında yer alan Sydney Leroux, 7 Mayıs 1990 tarihinde Kanada da dünya gelmiştir. Günümüzün en önemli kadın sporcularından biri olarak gösterilen Sydney, kariyeri boyunca sayısız başarılara imza atmıştır. Aktif olarak futbolculuk hayatına devam eden ünlü sporcu, Orlando Pride takımının formasını giymektedir.

4.      Antonija Sandric

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Güzelliği ile göz dolduran Antonija Sandric, 19 Mayıs 1988 yılında Hırvatistan da dünyaya gelmiştir. Aktif bir şekilde basketbol kariyerine devam eden Hırvat oyuncu, ülkemizde de forma giymiştir. Son derece başarılı olan ünlü basketbolcu, oyun kurucu görevinde yer almaktadır.

5.      İpek Soylu

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli tenisçilerden biri olan İpek Soylu, 15 Nisan 1996 tarihinde Adana da dünyaya gelmiştir. 6 Yaşından beri tenis oynayan ünlü sporcu, 2014 yılında düzenlenen ITF turnuvasında zafere ulaşmıştır. Wimbledon tenis turnuvasında ülkemizi temsil eden ilk kadın sporcu olan İpek Soylu, aktif olarak spor yaşantısına devam etmektedir.

6.      Şahika Ercümen

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Serbest dalış alanında sayısız başarılara ve ilklere imza atan Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 tarihinde Çanakkale de dünyaya gelmiştir. Güzelliği ile dikkat çeken ünlü sporcu, kariyerine 2006 yılında başlamıştır. Kariyerine aktif bir şekilde devam eden Şahika, son dalışını Antarktika da yapmıştır.

7.      Alex Morgan

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Günümüzün en önemli kadın futbolcularından biri olan Alex Morgan, 2 Temmuz 1989 yılında Amerika da dünyaya gelmiştir. Güzelliğinin yanı sıra başarıları ile de dikkat çeken ünlü futbolcu, kariyeri boyunca 10 farklı ödülün de sahibi olmuştur.

8.      Danka Kovinic

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Dünyanın en güzel kadın sporcuları listemizde yer alan Danka Kovinic, 18 Kasım 1994 yılında Karadağ da dünyaya gelmiştir. Kariyeri boyunca 300’ den fazla maçı kazanan ünlü tenisçi, 2016 yılında düzenlenen İstanbul Cup turnuvasında da finale çıkma başarısı göstermiştir.

9.      Summer Rae

28 Kasım 1983 yılında Amerika da dünyaya gelen Summer Rae, dünyanın en güzel kadın sporcuları listesinde yer almaktadır. Profesyonel olarak güreş sporunu yapan Rae, WWE de mücadele etmektedir.

10. Dünyanın En Güzel Kadın Tenisçisi : Serena Willams

burcu-alem-dunyanin-en-guzel-kadin-sporculari

Dünyanın en önemli tenisçilerden biri olarak kabul edilen Serena Willams 26 Eylül 1981 yılında Amerika da dünyaya gelmiştir. 1995 Yılında aktif tenis kariyerine başlayan ünlü tenisçi, günümüze kadar sayısız başarılar elde etmiştir. Tenis dünyasının en çok kazanan isimlerinden biri olan Serena Willams, aynı zamanda güzelliyle de ön plana çıkmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.