«
  1. Anasayfa
  2. Cinsellik
  3. Hamilelikte İlişki Pozisyonları Nasıl Olmalı ?

Hamilelikte İlişki Pozisyonları Nasıl Olmalı ?

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Hamilelik süreci anne ve baba adayını bütün süreci ile etkileyen bir olaydır. Peki, hamilelikte ilişki pozisyonları nasıl olmalı? Hamileliğin hangi aylarında hangi pozisyon daha uygun? Hamilelik sürecinde ilişki yasak mı? Cinsel ilişki bebe zarar verir mi?

Hamilelik süreci 9 aylık bir sürece sahiptir. Günden güne zorlaşan bu süreçte bayanların fiziki ve ruhsal olarak zorlandığı açıktır. Tabi bunun yanında bir de erkeklerin cinsel talepleri kadınları daraltabilmektedir. Çeşitli korkuların olması, bebeğe zarar gelmesi ya da zorlu geçen hamilelik süreci kadınları cinsel yönden ciddi anlamda etkilemektedir.

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Hal böyle olunca cinselliğin hamilelik sürecinde nasıl olması gerektiği konusu en merak edilen konudur. Ancak çiftler bu soruyu genellikle sormaktan çekinirler. Kendi içlerinde yanlış bilinen konular ile evliliklerini zora sokacak tavırlara girebilmektedirler. Oysa ki, hamilelik boyunca cinsellik konusunda doktorunuz herhangi bir engelleme yapmadığı sürece cinselliğin hamileliğe herhangi bir zararı olmaz.

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Gebelikte cinsel ilişki anne adayının cinsel ilişkiye hazır olması ve baba adayının da onun kendisini güvende hissetmesini sağlaması ile güzelleşecek bir süreçtir. Hafta hafta hamilelik takibi ile en doğru cinsel ilişki pozisyonu, cinsel ilişkiye girmek konusunda tarafları rahatlatacaktır. Rahat bir şekilde birliktelik sağlanacak pozisyonlardan biridir diyebilmek için anne adayı için rahatsız edici bir durum var mı diye bakmak yeterli olacaktır.

İşte merak edilen tüm yönleri ile hamilelikte cinsel ilişki süreci ve en uygun Hamilelikte İlişki Pozisyonları hakkında bilinmesi gerekenler:

Hamilelikte İlişki Zararlı mı? Hamileyken İlişki Pozisyonları Bebeğe Zarar Verir mi?

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Hamilelikte ilişkiye girmek zararlı değildir. Eğer zorlu bir hamilelik geçiriliyorsa zaten kadın doğum doktoru bu konuda gerekli uyarıyı yapacaktır. Ancak bunun dışında afaki bilgilerle hamileliği öne sürerek cinsel ilişkiden kaçınmak yanlış olacaktır. Bu durum hem partneriniz ile sorun yaşamanıza hem de cinsel hayatınızın düzensizliğine sebep olacaktır.

Bunun dışında cinsel ilişki sırasında erkek cinsen organının bebeğe değip değmediği konusu düşündürür. Ancak böyle bir asla yoktur. Bebek rahim üst kısmında kendine ayrılan alan içerisindedir ve ilişki esnasında rahim içerisinde bu mesafeye ulaşmak tıbben mümkün değildir. Bu yönü ile gönül rahatlığı ile eşinizle ilişkiye girebilir ve bu konuda bebeğe zarar gelir mi diye sorgulamanıza gerek yoktur. Tek düşünülmesi gereken husus ilişki pozisyonudur. Hamileliğin aylarına göre en uygun şekilde annenin fiziki olarak rahat edeceği pozisyonlarda ilişkiye girmek yeterli olacaktır.

Hamilelik İçin Pozisyonlar Eşler Arasında Cinsel Sorunu Çözer mi?

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Evet, cinsel ilişki pozisyonları hamilelik süresince ortaya çıkan korkuları ortadan kaldırır. En uygun pozisyonlarda ilişkiye girmek anne ve bebek için güvenilir hissi verir. Bu da gayet istekli bir birleşmeye dönüşür. Cinsel sorunların ortaya çıkmaması için bu konuda erkeğe ciddi görev düşmektedir. Gebelik süresince partnerini zorlayacak pozisyonlara zorlamamalı ve onun en rahat edeceği pozisyonları tercih etmelidir.

Hamilelikte Sürtünme Yoluyla İlişki Nasıl Olur? Hamilelikte İlişki Pozisyonları

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Hamilelik sürecinde bir diğer yöntem özellikle ilişkiye girmesi sakıncalı olan bayanlar için sürtünme yoludur. Burada özellikle erkeğin kendini tatmini söz konusu olduğu için eşler arasında ilişkiye girmemekten kaynaklı çıkan kavgalar son bulur.

İkiz Gebelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

İkiz gebelikte cinsellik diğer gebelik türünden farksızdır. Ancak daha temkinli hareket etmek gereklidir. Çok fazla hareket etmeden ilişkinin sonlandırılması özellikle 6 ay sonrasında önemlidir. Gebelik sürecinde özellikle ikiz bebeklerin erken doğumu söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle doktorunuzun uygun gördüğü şekilde hareket etmek gereklidir. Cinsel ilişkinin yasaklanması da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle cinsel ilişki pozisyonları bazı durumlarda durumu kurtarmayabilir.

9 Aylık Hamileyken İlişkiye Girilir mi, Hamilelikte İlişki Pozisyonları Uygun mudur?

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

9 aylık hamileyken eğer doğum belirtisi yoksa, doktorunuz da herhangi bir uyarı da bulunmamışsa ilişkiye girilebilir.

Hamilelikte Cinsel Pozisyonlar Resimli

Hamilelikte cinsel pozisyonlar kadının kendisini ve bebeğini daha güvende hissedebilmesini sağlamaktadır. Annenin psikolojik olarak kendisini rahat hissetmesi hamilelik boyunca cinsel hayatı da olumlu etkileyecektir. Keyifli bir beraberlik erkek ve kadını aynı anda mutlu edebilir. Bu şekilde hem kadının hem de erkeğin gebelik sürecinde gerginlik yaşamadan sakin bir süreç geçirmesi önemlidir. Aynı zamanda ilişkiye ara vermeden güzel birlikteliğin olması eşler için çok değerlidir.

Peki hamilelikte ilişki pozisyonları nasıl olmalıdır?

Hamilelikte İlişki Pozisyonları

1- Kaşık Pozisyonu

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Çiftler bu pozisyonda yatağa yan yatarlar. Kadının özellikle karın bölgesinin korumalı oluşu çiftlere güven verir. Gebelik süresince doktorun özellikle belirttiği bir durum yoksa güvenle çiftlerin ilişkiye girebildikleri pozisyondur.

2- Makas Pozisyonu

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Bu pozisyon, anne adayı için güvenilir pozisyonların başında gelir. Çok hareket etmediği ve enerji harcamadığı bir pozisyondur. Elleri ile destek alır yataktan ve bu şekilde karın bölgesi baskı altında kalmaz. Enerji yine erkektedir. Hamilelik sürecinde 9. Aya kadar en çok tercih edilen pozisyondur.

3- Köpek Pozisyonu

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Doggy pozisyonu olarak da bilinen bu pozisyon gebelikte ilk 6 ay için başarılıdır. Ancak ilerleyen süreçte anne adayı için oldukça zorlayıcı olabilir. Erkek hakim pozisyonlardan birisidir. Ancak baştan sona erkeğin hareketleri esnasında kontrollü olması gereklidir.

4- Kurbağa Pozisyonu

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Kadının kalça kısmı yukarıda kolları ve dirsekleri yatakta olacak şekilde durur. Bu pozisyonda anne adayı karın bölgesini koruma altına alır ve erkek karın bölgesine temas etmeden ilişkiye devam eder. Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde ise ağrıya sebep olabilmektedir. Bu nedenle 6-7 aydan sonra çok tercih edilmez.

5- Kanepe Pozisyonu

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Bu pozisyonda iki taraf da rahattır. Ancak erkeğin hareketlerini daha yavaş şekilde sürdürmesi gereklidir. Ancak kadının karın bölgesine direk temas olmaması ve arada kadının bacaklarının duvar olması iki taraf için de güvenli alan hissi oluşturur. Özellikle kadın açısından hareketsiz kalınan bu pozisyonda erkek hakimdir. Hamilelik süresince güvenle tercih edilebilir.

6- Misyoner Pozisyon

burcu-alem_hamilelikte-iliski-pozisyonlari-nasil-olmali

Klasik misyoner pozisyon erken hakim olduğu kadının pasif olduğu Hamilelikte İlişki Pozisyonları çeşididir. Hamileliğin ilk aylarında sorun yaşanmaz ancak ilerleyen gebelik sürecinde kadının karnının büyümesi ile ağrı ya da acıya sebep olabilmektedir. Erkeğin kadın üzerinde baskı yapması da bu pozisyonda huzursuzluk olmasına sebep olur ve cinselliğin doğal akışını bozar.

Kadın çok hareket etmeyeceği için rahat olur ancak erkek devamlı karın kısmına baskı durumunda kontrollü gitmek zorundadır. Bu nedenle erkeğin gerilmesine de sebep olabilmektedir. Çünkü sürekli dikkatli olması gereken bir duruş şeklidir.

Yazımızı beğendiyseniz bir de Ters İlişki Hakkında Sorulamayan Sorulara Açık Cevaplar! konulu yazımızı incelemek ister misiniz?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *