Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Telefonda Youtube Reklam Engelleme | 11 Farklı Yöntem!

Telefonda Youtube Reklam Engelleme | 11 Farklı Yöntem!

Bilgece Bilgece - - 12 dk okuma süresi
1 0
telefonda-youtube-reklam-engelleme

Telefonda Youtube reklam engelleme, izleyeceğiniz videoyu daha keyifli hale getirecektir. Günümüzde sosyal medya hesapları çok aktif kullanılır. Aktif kullanım karşısında da uygulama firmaları gelir elde edebilmek amacıyla her alanda reklam oluşturur. Ancak Youtube bu konuda o kadar abartıya gitti ki kimi zaman video izlemek neredeyse imkânsız hale geldi. Durumdan şikayetçi olanlar ise çözümü telefonda Youtube reklamları engelleme ile bulmaya çalışıyor.

Youtube Reklam Engelleme Mümkün mü?

Youtube, seneler önce kullanım hayatına başlamış başlangıçta bu kadar da ciddi bir kitleye hitap edeceğini düşünmemiş üç arkadaşla kurulmuştur. Geçmişten günümüze görselliğin artması ve kayıt imkânlarının çoğalması ile birlikte çoğu kişi için bu platform para kazanmanın kapısı bile oldu. Durum böyle olunca Youtube sahipleri video içerisine reklamlar aldı ve maddi gelir elde etti. Peki bu videolardan sıkılanlar için engellemeler mümkün mü?

YouTube video

Kişilere bu konuda güzel haber vermek mümkündür. Gerek telefonda Youtube reklam engelleme gerekse bilgisayar üzerinde reklam engellemek mümkündür. Çoğu uygulama geliştirici reklamlardan sıkılan kitleyi doğru saptamış olacak ki çözüm olabilmesi adına eklentiler, uygulamalar geliştirmiştir. Üstelik ücretsiz bir şekilde izleyeceğiniz bu yöntemler sayesinde kısa sürede sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : https://www.burcyorumla.com/seo-analiz-google-siralama-yarismasi-seo-yarisi/

Telefonda Youtube Reklam Engelleme Yöntemleri Nelerdir?

Telefonda Youtube reklam engelleyici olarak kullanabileceğiniz çeşitler fazladır. Bu konuda yapabileceklerinizi görebilmek için yazının devamından faydalanabilirsiniz. Üstelik hem Android Youtube reklam engelleme hem de iOs Youtube reklam engelleme seçenekleri sizler için hazırlanmış olacaktır. Kısa sürede çözüm bulmanız mümkündür.

1- Youtube Reklam Engelleme Android

Android Youtube reklam engelleme 2020 yılında en çok araştırılan ve dert yanılan konular arasında yer almaktaydı. Reklamların giderek artması elbette bu durumun 2021 yılında da yaşanmasına sebep oldu. Eğer Android reklam engelleme için çözüm arayışındaysanız artık bu dertten kurtulabileceğinizi sizler için mümkün olacaktır. Telefonda Youtube reklam engelleme sanıldığından daha kolaydır.

a- Youtube Vanced

Android kullanıcılarının değerlendirebileceği ilk koşullar arasında Youtube Vanced yer alıyor. Google Play üzerinden yapılacak arama ile kişilerin rahat bir kullanım elde etmesi sağlanıyor. Uygulama Youtube uygulamasının bire bir aynısı olarak kullanıcılara sunulmuştur. İçerisinde istediğiniz tüm videoları bulabilir, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Telefonda Youtube reklam engelleme konusunda iddialı olan bu uygulamada herhangi bir reklam ile karşılaşmanız mümkün değildir. Reklamların engellendiği Vanced uygulamasında aynı zamanda normalde bulunmayan telefonun ekranı kilitliyken ya da farklı uygulamadayken kullanım imkânı sunuyor. Arka planda çalışma özelliği özellikle Android kullanıcılarını oldukça memnun ediyor.

Ücretsiz olarak Google Play üzerinden indirmek için tıklayınız. 

b- Blokada Slim Ad Blocker

Blokada imzalı olarak sunulan uygulama sadece reklam engelleyici olarak değil birçok avantaj elde edilmesi için kullanılabilmektedir. Google Play üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde sadece Youtube değil, internet üzerindeki tüm reklamları engelleyebilirsiniz.

telefonda-youtube-reklam-engelleme

Uygulamayı elde ettikten sonra ayarlar kısmından engellemek istediğiniz siteleri belirlemeniz gerekiyor. Belirledikten sonra telefonda Youtube reklam engelleme aktif hale gelecektir. Aynı zamanda uygulamanın asıl amacı olan batarya ömrünüzü koruyabilirsiniz. Arka planda çalışan gereksiz eklenti ve uygulamaları kapatarak sarj ömrünüzü uzatabilirsiniz.

Google Play üzerinden ücretsiz indirmek için tıklayınız. 

c- AdGuard

Telefonda Youtube reklamları engelleme konusunda en iddialı uygulamalar arasında AdGuard bulunuyor. Uygulama indirme sayısına bakıldığında çok sık tercih ediliyor. Üstelik kesintisiz reklam kesintisi sunması bireyler için de oldukça cazip geliyor. Senelerdir Android kullanıcıların sorununa çözüm olarak tercih edilmesi ve aldığı olumlu yorumlar uygulamanın kalitesini ortaya koyuyor.

Android uygulama mağazası olan Google Play üzerinden uygulamayı ücretsiz temin edebilirsiniz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra uygulamaya girin. Kesintisi olmasını istediğiniz siteleri belirleyebilirsiniz. Uygulama sürekli arka planda açık olarak telefonda Youtube reklam engelleme durumu ortaya çıkarılır. Ancak sürekli arka planda çalışması sarj ömrünüzü kısaltabileceğini unutmamak gerekiyor.

Google Play üzerinden ücretsiz indirmek için tıklayınız. 

d- Mobil Tarayıcı Üzerinden Reklam Engelleme

Mobil internet tarayıcılarınız üzerinden reklamlar genel olarak engellemeniz mümkündür. Bunun için açıklanacak adımları tek tek yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Başta Youtube olmak üzere reklamları engellemek için:

 • İnternet tarayıcınızı açın.
 • Ayarlar kısmına girin.
 • Site ayarları bölümüne girin.
 • Çıkan alanda ‘Pop-up Ayarları’ kısmına giriş yapın.
 • Pop-up engelle kısmı seçili değilsen tıklayın, reklamları etkisiz hale getirin.

2- Telefonda Youtube Reklam Engelleme| iOs için Reklam Engelleyici

iOs işletim sistemine sahip olan kullanıcıların telefonda Youtube reklam engelleme konusunda pek de şanslı olduğu söylenemez. Öyle ki App Store üzerinde bu konuda aktif olarak kullanılabilecek uygulama sayısı çok azdır. Çünkü işletim sistemi, telefona zarar verebileceği düşünülen uygulamalara onay vermiyor. Bu durum telefonların korunması için iyi gibi gözükse de tercih edilebilecek uygulamaları da kısıtlı tutuyor.

a- Safari Üzerinde Reklam Engelleme

iOs tabanlı telefonların mobil tarayıcısı Safari üzerinden kısa yöntemlerle engelleme yapabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar:

 • Safari’ye girin.
 • Ayarlar kısmına girin.
 • Karşısınıza çıkan ‘Pop-up engelleme’ bölümünü etkin hale getirin.

Böylece Safari üzerinde karşınıza çıkabilecek tüm reklamlar ortadan kalkacaktır.

b- Youtube +++ İndirin

iOs üzerinde telefonda Youtube reklam engelleme için Youtube Vanced gibi uygulamaya koyulan Youtube +++ indirebilirsiniz. Bunun için TutuApp değerlendirebileceğiniz bir uygulama indirme merkezidir. Telefonunuza uygulamayı indirmek için yapabilecekleriniz site içerisinde adım adım açıklanmıştır.

c- AdBlock

App Store üzerinden değerlendirebileceğiniz güvenilir uygulamalar arasında AdBlock yer alıyor. Bunun için iOs uygulama mağazasına girip AdBlocker diye aratma yapmanız yeterli olacaktır. İndirme işlemi sonrası uygulamayı direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. AdBlock Mobil uygulamasını indirdiğinizden emin olun.

telefonda-youtube-reklam-engelleme
Telefonda Youtube Reklam Engelleme

App Store üzerinden uygulamayı indirmek için tıklayınız.

d- AdGuard

Android kullanıcılarının da yardımına yetişen AdGuard, iOs kullanıcıların da kullanıma sunulmuştur. App Store sayesinde uygulamayı elde edebilirsiniz. Telefonda Youtube reklam engelleme seçenekleri arasında en güvenilir uygulama olduğunu da indirme sayısından görebilirsiniz. İndirdikten sonra uğraştırıcı bir düzenleme gerekmez, direkt olarak kullanıma geçebilirsiniz.

App Store üzerinden uygulamayı indirmek için tıklayınız. 

Android Reklam Engelleme Ücretli mi?

Telefonda Youtube reklam engelleyici uygulamaları oldukça fazladır. Özellikle Android yani Google Play üzerinde uygulama skalası inanılmaz derecede geniştir. Burada telefon kullanıcılarının aklına doğal olarak ücretsiz reklam engelleme mümkün mü sorusunu getiriyor. Yazı içerisinde bulunan tüm uygulamalar kişilere ücretsiz olarak sunulmuştur.

Ancak burada bir noktada dikkat etmek gerekecektir. Telefonda Youtube reklam engelleme uğruna telefonunuza zararlı içerikler sokmamalısınız, indirmemelisiniz. Özellikle yüksek miktarda indirilmemiş ve olumlu yorum almamış uygulamalardan uzak durmanız gerekir. Aksi takdirde telefonunuza zararlı virüsler sokarak kullanım dışı bırakabilir.

Youtube Reklam Engelleyici Chrome Yöntemleri

Youtube sadece telefonda kullanılmadığından masaüstü kullanımlar için de reklamlar can sıkıcı olmaktadır. Tablet ya da bilgisayarlarınızda Youtube’da gezinirken reklamlardan uzak durabilmek için yapabileceğiniz seçenekler mevcuttur. Bunlar arasında:

 • Youtube reklam engelleme DNS değişikliği,
 • AdGuard,
 • AdBlocker,
 • AdHide bulunmaktadır.

Google Chrome eklentisi olarak AdGuard indirmek için tıklayınız.
Google Chrome eklentisi olarak AdBlocker indirmek için tıklayınız.
Google Chrome eklentisi olarak AdHide indirmek için tıklayınız.

Youtube Reklam Engelleme DNS Yöntemi

Telefonda Youtube reklam engelleme dışında internet üzerinde uygulamasız, programsız reklam engelleme yöntemlerinden birisi DNS değiştirmekten geçer. Uzun sürede herhangi bir sorun yaşanmadan çözüm bulmanızı sağlayacaktır. Özellikle bilgisayarlar için uygun bir çözüm yolu olarak görülür.

İzlemeniz gereken adımlar:

 • Denetim Masası’na girin.
 • Ağ ve İnternet yazısına tıklayın.
 • Bağdaştırıcı Ayarları bölümüne tıklayıp değiştirin.
 • Mevcut internet bilgilerinizde sağa tıklayıp, Özellikler’e girin.
 • Karşınıza çıkan listede İnternet Sürümü ve Özelliklere tıklayın.
 • DNS adresleri bölümüne: 94.140.14.14 veya 94.140.14.15 yazmanız yeterli olacaktır.

BlueStacks Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube reklamları kadar oyun ve uygulamalar üzerindeki reklamlarda can sıkıcı olabilmektedir. Oyun seyrini oldukça olumsuz etkileyen bu durum karşısında reklamları kapatma seçenekleri aranır. Eğer online olmayan bir oyun tercih ediyorsanız, internetinizi kapatmak ilk seçenek olacaktır. Online bir oyun içinde reklamları kapatmak isterseniz sadece Youtube değil genel reklam engelleyici olan AdGuard gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz.

YouTube video

Youtube milyonlarca konu için kullanıcılara eğlenceli videolar, şarkılar ya da öğretici bilgiler sunabilmektedir. Daha sonra kullanılmak üzere video ihtiyacınız olabilir. Böyle bir durumda videoları depolamanız gerekirse nasıl indirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Youtube Video İndirme Windows PC’de Nasıl Yapılır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.