Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Estetik
 4. »
 5. İp Askı ile Badem Göz Estetiği Nedir? İp Askı Badem Göz Estetiği Fiyatları

İp Askı ile Badem Göz Estetiği Nedir? İp Askı Badem Göz Estetiği Fiyatları

Bilgece Bilgece - - 9 dk okuma süresi
15 1
ip-aski-ile-badem-goz-estetigi

Bakışınızda etkileyici bir hava yakalamak adına ip askı ile badem göz estetiği yaptırabileceğinizi biliyor musunuz? Son dönemlerin popüler estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Klasik bir bakıştan sıkılan ve bunun yanı sıra anormal durumlar neticesinde gerçekleştirilmektedir. Badem göz askısı sayesinde çoğu ünlü de görebildiğimiz göz yapısı haline gelmiştir. Peki ip ile badem göz nasıl elde edilir, ip askı ile badem göz fiyat nedir?

YouTube video

Badem Göz Nasıl Elde Edilir?

Badem göz yapısına sahip olabilmek için günümüzde estetik operasyonları farklılaşmaktadır. Kişiler tarafından çoğunlukla tercih edilen iki yöntem bulunur. Her yöntemin gerçekleştirilme süresi ve kalıcılığı farklılaşır. Bununla birlikte badem göz estetiği fiyat noktası da değişiklik gösterecektir. Özellikle kadınlar tarafından aktif olarak deneyim kazanılan bu yöntemlerden herhangi birisini siz de seçebilirsiniz.

1- Ameliyatla Badem Göz Elde Edilmesi

Estetik alanlarda ameliyat sıklıkla kullanılır, ip askı ile badem göz tercih etmeyecek bireyler genelde ameliyat yöntemine yönelmektedir. Ameliyat, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen kısa süreli operasyonlardır. Başlangıç aşamasında kişinin isteği doğrultusunda estetik bir hedef belirlenir, tektik oluşturulur. Daha sonra ameliyat aşamasına geçilir.

ip-aski-ile-badem-goz-estetigi

 

Ameliyat esnasında saç diplerinden kaş ve üst şakak kısmına erişilir. Bu alanda yer alan fazla derilerin alınması, germe işlemini yapılması sağlanır. Kısa süreli bir ameliyat gerçekleştirilir. 1-2 saat içinde kişiler hayalini kurduğu etkileyici bakışlara sahip olabilir. Ameliyat yönteminin iyileşme süresi daha uzundur. Ancak kalıcılık olarak daha uzun ömürlüdür. Kişiler operasyon sonrası değişikliğe gitmediği müddetçe bu göz yapısını kullanır. Son zamanlarda Danla Biliç tarafından yaptırılan operasyondur.

2- Ameliyatsız Badem Göz Estetiği| İp Askı ile Badem Göz

Ameliyata nazaran daha kısa süreli ve uygun fiyatlı olması ile ip askı ile badem göz estetiği tercih edilmektedir. Mevcut ip askı yöntemi ile badem göz elde edilir. Diğer adlandırılması ‘Fransız Askı, Fransız İpi’ olmaktadır. Türkiye ve dünya çapında çoğu ünlü tarafından gerçekleştirilir. Özellikle çekik ve büyük göz yapısına sahip kişiler tarafından yaptırılır. Yaptırılmadan önce ve yaptırıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. ip-aski-ile-badem-goz-estetigi

İp askı yöntemi ile badem göz elde etmek isteyen kişiler belirli sebeplerden dolayı tercih etmektedir. Operasyon kolay gerçekleşir ve yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Uzman bir doktor gözetiminde yapıldığında daha kesin ve istendik sonuçlar elde edilir. İp askı göz estetiği nasıl yapılır? Kişilerin kaşın hemen altından deri altına ince ipler yerleştirilerek yüz germe ile oluşturulur. Göz estetiğinde fransız askısı yukarı doğru yerleştirilir. Gerektiği zamanlarda botoks ve dolgu da yapılabilir.

ip-aski-ile-badem-goz-estetigi
İp Askı ile Badem Göz

Ameliyatsız badem göz estetiği yaptırıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Kişiler her ne kadar ip askı ile badem göz estetiğini ameliyatsız gerçekleştirse de sonuçta bir müdahale söz konusudur. Dikkat edilmesi gereken noktalar arasında:

 • İşlem sonrası 3 gün makyaj yapmamak,
 • 1 ay boyunca ağır egzersizlerden kaçınmak,
 • 2 hafta boyunca alana masaj yapılmaması,
 • 2 hafta süresince sert yiyeceklerin tüketilmemesi,
 • 1 hafta boyunca yüksek alanda yatılması gerekir.

İp Askı ile Badem Göz Yaptıranlar Neden Tercih Etti?

Mevcut estetik operasyonunun tercih edilmesinin altında farklı sebepler ve gerekçeler bulunabilmektedir. İple badem göz estetiği öncelikler neredeyse her birey tarafından gerçekleştirilir. Bundan dolayı kişilerin herhangi bir engeli bulunmaz. Üstelik uygun fiyatlandırmalara sahip olması ve iyileşme süresinin daha hızlı yaşanması kişiler üzerinde doğrudan etki barındırır.

ip-aski-ile-badem-goz-estetigi

İp askı ile badem göz estetiği sonuçları daha hızlı alınır. Ortalama olarak 2-3 gün içerisinde ip yerine oturarak asıl görüntünün elde edilmesini sağlayacaktır. Böylece buğulu ve derin bakışlara sahip olmak kolaylaşır. Kişiler tarafından doğru araştırmalar ile badem göz estetiği fiyat yorumlar incelenerek bu konu hakkında operasyon geçirmiş kişilerden bilgi almak mümkündür. ip-aski-ile-badem-goz-estetigi

Gerçekleştiirlen badem göz askısı genellikle genç yaşlarda tercih edilmektedir. Diğer estetik operasyonlarla karşılaştırıldığında 25- 30 yaş arasında bir yığılma olduğu göze çarpıyor. Bireylerin estetik amacının yanı sıra anormal durumlar neticesinde de başvurduğu görülüyor. Özellikle göz kapağı düşüklüğü, volumsüz göz çevresi tercih edilme sıklığını ameliyatlara nazaran giderek arttırıyor.

Pek çok kadın vücudunda ki bazı bölgelerden zaman zaman şikayet eder. Estetik yaptırmayı sık sık düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız bu konulara da bakmanızı tavsiye ederiz.

İp Askı ile Badem Göz|İple Badem Göz Estetiği Ne Kadar Kalıcıdır?

İp askı ile badem göz yaptıranlar tarafından ve uzmanlar tarafından kalıcılığına dair yorumlar yapılmaktadır. İp askı yöntemi ile badem göz yapımı esnasında kullanılan ip yapıları zararsızdır. Ancak deri altında tutunma süreleri şimdilik kısıtlı olmaktadır. Aynı zamanda yaş almayla birlikte derinin yapısının değişmesi, kasların zayıflaması operasyonun kalıcılığını etkilemektedir.

ip-aski-ile-badem-goz-estetigi

Gerçekleştirilen işlem neticesi ile kısa sürede etkiler gözlemlenecektir. Farkın diretk olarak oluşması kişiler adına istenen durumdur. Ancak kalıcılığı hakkında bu kadar olumlu konuşmak mümkün değildir. Ameliyat yöntemi kalıcılık sağlasa da ameliyatsız badem göz estetiği uzmanın oluşturduğu duruma göre değişecektir. Ancak ortalama olarak 4-5 sene ile sınırlı kalan bir değişim söz konusudur.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Fiyatları| İp Askı ile Badem Göz Fiyatları

ip-aski-ile-badem-goz-estetigi
İp Askı ile Badem Göz

İp askı ile badem göz fiyat konusu tartışmalar arasında yer alır. Operasyon hakkında bilgi alan kişiler fiyat noktasında da meraklarını gidermeye çalışır. İp askı ile badem göz fiyatları, uzman ve klinik alanın bulunduğu şehre göre değişiklik gösterecektir. Özellikle uzmanın tanınırlığının arması fiyatlara doğrudan etki eder. Ortalama olarak bir fiyat belirlemek mümkündür. Ameliyatsız badem göz estetiği fiyatları 10 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösterir. Ameliyatlı göz estetik fiyatları ise daha çok olabilmektedir.

Göz yapısının yanı sıra cilt yüzeyinde farklı yöntemler sayesinde gerginleştirme ve genç görünüm elde etmek mümkündür. Sağlanabilecek yöntemlerden bir diğeri de HIFU olmaktadır. Yüzünüzü ameliyatsız gerginleştirmek ve güzel görünüm elde etmek istemez misiniz? HIFU Nedir? HIFU Kalıcı Mıdır yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. Umut Suadiye - -

  Harika bir yazı olmuş,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.