Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Beslenme ve Diyet
 4. »
 5. Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Yapılışı Nasıldır? 

Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Yapılışı Nasıldır? 

Bilgece Bilgece - - 11 dk okuma süresi
26 3
Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Yapılışı Nasıldır? 

Adet söktürücü maydanoz suyu ibaresini duyan kadınlar gerçekten faydası olur mu gibi soruları da merak etmektedirler. Bilim dünyası tarafından birçok faydası kanıtlanmış olan maydanoz, günümüzde çoğu evin mutfağında yerini almaktadır. Yarım demet maydanozu düzenli olarak tüketmek bir şekilde iyi gelir. Cilde faydaları oldukça fazladır. Üstelik bu durumdan yararlanmak için yarım demet yeterli olmaktadır.

YouTube video

Yine zayıflamaya olduğu gibi pek çok faydası ile bilinen maydanoz suyu kürü, kan dolaşımı gibi vücutsal fonksiyonlara büyük fayda sağlamaktadır. Bunun dışında stres ve uyku gibi problemlerinde giderilmesinde son derece etkili olan bu kür, adet söktürücü özelliği ile de dillerde dolaşmaktadır.

Düzenli ve yeterli miktarda kullanıldığında herhangi bir yan etkisi görülmeyen maydanoz suyunun, doğal bir yol olan regl söktürücü özelliği ile bilinmektedir. Maydanoz suyu tarifi adet söktürücü amacıyla sıklıkla tüketilmektedir. Rahim kaslarının gevşemesine ve adet kanamalarının düzenlenmesinde rol oynayan maydanoz, adet söktürücü bitkiler arasında yerini almaktadır. Su olarak tüketmek istemeyenler bitkiyi direkt olarak yemek ile de faydalarından yararlanabilir.

Toplum arasında kadınlar tarafından adet söktürücü maydanoz kürü farklı yollardan elde edilebilmektedir. Temel yapım aşamalarının da diğer durumlara göre kolay olması tüketim sıklığını arttırmaktadır. Maydanoz suyu adet söktürürmü nasıl yapılır sorusuna cevap olarak adet söktürücü özelliği var denilebilmektedir. Adet olmak için maydanoz suyu hazırlanışını yazının devamında bulabilirsiniz.

Herkeste Maydanoz Suyu Adet Söktürür mü?

Adet söktürücü olması amacıyla farklı tarifler deneyen bireyler adet söktürücü maydanoz suyu tarifinin kesin olarak işe yarayıp yaramadığını sorgulamaktadır. Herhangi bir ilaç konusunda dahi olmak üzere kesin bir sonuç elde etmek mümkün olmayabiliyor. Maydanoz suyu faydaları adet açısından oldukça fazladır. Fakat uygulama sonrası kesin olarak adet olacağınız garantisini kimse verememektedir.

Maydanoz suyu ile adet olanlar tarafından yapılan yorumlar ise azımsanmayacak kadar çoktur. Toplum içerisinde bu tarz maydanoz suyu tarifi adet söktürücü konusu fayda görülmesi ile kulaktan kulağa yayılmaktadır. Ancak maydanozun kişilere oluşturduğu faydalar da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu durumdan dolayı adet için maydanoz suyu denemesinde bulunmakta bir zarar görülmemektedir.

Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi Nasıldır?

Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi
Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi

Adet söktürücü maydanoz suyu hazırlanış açısından en kolay kürlerden bir tanesidir. İşte adım adım regl söktüren maydanoz suyu tarifi:

 1. Bir demet maydanozu güzelce yıkayın ve tencerenin içine koyun.
 2. Daha sonra tencerenin içine 4 veya 5 su bardağı kadar sıcak su ilave edin.
 3. Ardından yaklaşık 5 dakika bu karışımı kaynatmanız gerekecektir. Yemek kaşığı ile arada karıştırın.
 4. Bu işlemi yaptıktan sonra tencereyi ocaktan alıp, yarım saat kadar bekletin.
 5. Dinlendirme sonrası suyun içinden maydanozları bir süzgeç yardımı ile süzün.
 6. Bu adımdan sonra maydanoz suyunuz içime hazır olacaktır.

1 – Maydanoz Suyu Adet Söktürmede Ne Kadar Etkilidir?

Maydanoz suyu adet döktürmede etkili bir yöntem olmasına rağmen, kişisel faktörlere göre bazen etkili olmayabilmektedir. Bunun sebeplerin ne olduğu bilinememekte olup, genetik faktörlere dayandırılmaktadır. Adet söktürücü maydanoz kürü yorumları bundan dolayı değişiklik gösterebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Ratatouille Tarifi

Kolay yapılışı ile en çok tercih edilen regl söktürücü olan maydanoz suyu, rahime direk etki etmektedir. Rahim içerisinde ki kasların hareketlendiren bu kür, adet döneminde gerçekleşen kanamaların daha kolay çıkabilmesini sağlamaktadır.

Rahim kaslarının hareketini arttıran bir kür olması sebebiyle hamilelik dönemlerinde kesinlikle içilmemesi gereken bir kürdür. Ayrıca diğer kullanan kişilerinde adet söktürücü maydanoz suyu tüketim miktarlarına dikkat etmesi, olası yan etkilerle karşılaşmamak adına çok önemlidir.

2 – Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Kullananlar Memnun mu?

Adet söktürücü maydanoz suyu kullananlar genel olarak memnun kaldıkları gibi, bazen yukarıda bahsettiğimiz faktörlerden dolayı herhangi bir fayda görememektedirler. Doğru ve düzenli şekilde tüketen kişilerin çoğunun adet dönemlerinin rahat geçtiği söylenmektedir.

Bu kürü ortalama olarak 3 gün kullanan kişiler en verimli şekilde bu kürün faydalarından yararlanmıştır.  Günde bir bardak içilmesi yeterli olan maydanoz suyunun bazı kişilerde tansiyon konusunda yan etkileri gözükmüştür.Tansiyonu düşürme gibi fazla gözükmeyen, fakat nadir de olsa görülen diğer yan etkilerden biri de kan sulanmasıdır. Bu yan etkiler uzun sürdüğünde tehlikeli olabileceğinden dolayı, bu kürün kullanımında dikkat etmeniz gerekmektedir.

Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Tarifi Ne Zaman Tüketilmelidir?

Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Yapılışı Nasıldır? 
Adet Söktürücü Maydanoz Suyu Yapılışı Nasıldır?

Adet söktürücü maydanoz suyu tüketim vakti de önem taşımaktadır. Öncelikle kişilerin regl dönemleri hakkında takip yapması gerekir. Adet günü gelmesine rağmen adet olunmamışsa maydanoz suyu adet için tüketilmeye başlanabilir. Adet söktürücü maydanoz tarifi yazımızda verildiği gibi kullanılıp en fazla 1 hafta tüketilmelidir. Çünkü her besinde olduğu gibi fazla kullanımı da önerilmemektedir.

Adetim gecikti tüplerim bağlı diyen bireyler de maydanoz kürü adet söktürücü amacıyla kullanabilir. Tek dikkat edilmesi gereken maydanoz suyu tarifi adet söktürücü olarak 1 haftayı aşmamalıdır. Zayıflamak amacıyla kullanan bireylerin de 1 hafta kullanıp 14 gün aradan sonra tekrar tüketmesi önerilir. Fazla tüketimi bağışıklık kazandırabileceğinden etkisini yitirme ihtimâli bulunmaktadır.

Maydanoz Suyu Adet Söktürücü Ne Zaman Etki Eder?

Maydanoz suyu adet söktürücü etkisini farklı zaman dilimleri içerisinde gösterebilmektedir. Etkili olan unsur burada kişinin sahip olduğu rahim duvarları ve yumurtalıkların tutunma durumudur. Şayet sabırla maydanoz suyu adet söktürücü tarifi uygulanırsa 3-4 gün içerisinde etkisinin görülmesi muhtemeldir. 1-2 gün içerisinde adet olduğunu dile getiren bireyler de bulunmaktadır. Adet döneminde maydanoz suyu içmek, maydanoz suyu kullananların yorumları bu açıdan değişebilir.

Adet söktürücü maydanoz çayı nasıl yapılır sorusuna cevap aldınız ve tarifi yerine getirdiğiniz halde adet olamadıysanız burada bir sorun olabilir. Adet olunmayan bu yollarda özellikle birden fazla yol deneyerek çözüm bulamayan kişilerin mutlaka uzman yardımı alması önerilmektedir. Doktor kontrolünde gerçekleşecek tahliller sonrası mevcut problem tanımlanabilmektedir. Ayrıca adet döneminde kiraz sapı çayı önerisi de yapılmaktadır.

Adetliyken Kiraz Sapı Çayı İçilir mi? Kiraz Sapı Çayı Faydaları Nelerdir?

Adet söktürücü maydanoz suyu kadar adet olduktan sonra rahatlamak amacıyla tercih edilebilecek tarihler arasında kiraz sapı çayı bulunur. Adetliyken kiraz sapı çayı içilirmi diye sorulacak olursa rahatlıkla tüketilebilmektedir. Çünkü kiraz sapı çayında bulunan besin mineralleri kişilerin adet ağrılarından kurtulmasına ve sürecin daha rahat geçebilmesine yardımcı olur.

Kiraz sapı çayı aynı zamanda adet ağrılarının azalmasında değil zayıflama konusunda da kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Sade olarak kiraz sapı çayını temin edemeyen bireyler içerisinde bu bitkiden bulunan çayları da tercih edebilir. Tadı rahatsız edici bir düzeyde olmadığından rahatlıkla tüketilebilir. Günde 1 bardak sıcak tüketimi öneriler arasında bulunmaktadır.

Burcualem.com sitemize muhtemelen maydanoz suyunun faydaları, maydanoz suyu nasıl zayıflatır, maydanoz suyu nasıl yapılır, maydanoz suyu ile zayıflama, maydanoz suyu zayıflamaya yardımcı olur, maydanoz suyunun faydaları nelerdir, daha fazla zayıflamak için ne yapılabilir, limon suyu zayıflatır mı, sağlıklı bir kilo vermek için ne yapılabilir gibi terimleri yazarak ulaştınız. Bu sebeple sizlere öneri sunabileceğimiz içeriklerimiz;

 

İlgili Yazılar

3 Yorum

 1. Elizan - -

  2eylul de kürtaj oldum ve adet olmadım test yaptım sonuç negatif doktor randevusu alamıyorum ne yapmalıyım

  1. Aysel Gözey - -

   Mutlaka ve mutlaka doktor randevusu almaya çalışın Elizan Hanım. Kürtajdan sonra 2 3 aya kadar adet olunmadığı durumlar olabiliyor. İlk ay ilişki yasağınız bulunuyor zaten. Kürtajdan sonra muayeneye gitmemişseniz mutlaka muayene olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.